Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Novela zakona o cestnem prometu

Novela zakona o cestnem prometu

Nepoučenim naj povem, da je bila sprejeta novela zakona o cestnem prometu, ki bo tudi objavljena v Uradnem listu št. 1-4/2004.

Naj vam samo predstavim nekaj bistvenih novosti..

Po novem bo vozniški izpit možno opravljati z 21 leti, oz. po presoji psihologa. Posameznik bo namreč moral opraviti obvezen razgovor s psihologom, ki bo ocenil, ali je kandidat primeren za na cesto, ali ne.

Dovoljena koločina alkohola v krvi je po novem 0,3 promila. Nekateri strokovnjaki so zagovarjali 0;5, drugi 0;2, pa je bil sprejet kompromis.

Preizkus alkoholiziranosti se bo po novem opravljal tako, da bo voznik moral hoditi po ravni črti z rokami narazen. Če bo voznik želel opraviti test na napravi za pihanje, bo moral s policistom na policijsko postajo.

Zaradi neznosne gneče na cesti se ponovno po dolgem času uvaja par-nepar sistem. razpored za številke bo znan naknadno.

In morda še ena zanimivost, ki bo tudi aktualna: reforma posega tudi na področje zdravstvenih pregledov za voznike. In sicer bo moral vsak voznik na 4 leta (z besedico: štiri) opraviti periodični zdravniški pregled, da se oceni, ali je sposoben za vožnjo.

Toliko za zdaj, izčrpal sem le najbolj zanimive novosti iz novele zakona.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

hm, zanimivo

kmalu bo pogoj da mas penis dolg vsaj pol metra da bos lahko vozil avto
morda zato da bos imel eno “nogo”vedno na sklopki:)

sem za red na cestah,vendar to je ze kompliciranje in jebanje v glavo
in kdo mislis da bo placat za te preglede etc?

MI!

jao kaj si bojo se spomnl…
kamen joka!

WeedBoy quote: “vsakič ko pogledam KJE živim…si mislim… bog me sovraži…”

LP

Spider,
a se greš 1. april? ;-)))))))

sem človek, ki se ga hitro napne in sem zelo dobra tarča za prvoaprilske šale… no tale je pa huda. ki bo tudi objavljena v uradnem listu 1-4? :))))

No kot sm rekla…če ne bi bla ena tema prej 1. APRIL bi nasedla :))))

drugace pa, dobra fora ane:)

vendar, kar se tice motociklizma… ni ostalo samo pri prvem aprilu…
upajmo da nas kaj podobnega ne bo cakalo tudi kar se tice avtomobilizma…

LP

in na pregledu se bo moral sleč do golega, da ga bo lahko zdravnik kasneje tožil za spolno nadlegovanje :)))))

Samo danes so bili pa zjutraj res sami norci na cesti :((
Mene je en tako izsilil… 60 sem vozila po dokaj ravni cesti, na obeh straneh travniki in zagledam en avto, ki čaka na neprednostni. Ko pridem skoraj do njega, se mi pa pripelje tik pred avto – kreten !!!

:)))

Verjetno je bil namenjen k psihologu.

Jaz sem pa slišal da bodo po novem smeli voziti samo pooblaščeni šoferji, ki bodo morali izpolnjevati navišje standarde. Dalo se jih bo najeti, del cene bo subvencionirala država.

lp ajs

Drugače bomo pa šli na referendum! kh, kh, kh (gostek quote) 😛

No tole je pa prvoaprilska šala…kajti ne more biti novela zakona o cestnem prevozu, ker ta zakon določa prevoze blaga in potnikov v mednarodnem cestnem prometu in s tem pridobivanje dovolilnic….torej bi mogla biti novela zakona o varnosti cestnega prometa

:))) Mene bi motlo edino tisto, da bi blo treba hodit po ravni črti, kar ni ravno lahko v visokih petkah! ;)))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close