Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek oD nam ne pripada za par evrov, v šoli pa svetujejo, naj damo vlogo za subvencijo malice…

oD nam ne pripada za par evrov, v šoli pa svetujejo, naj damo vlogo za subvencijo malice…

Za par evrov presegamo cenzus za otroški dodatek, v šoli pa so vsi trije otroci dobili list, kjer piše, naj kljub temu damo vlogo za subvencionirano malico, tudi če presegamo cenzus, če je v družini več šolajočih se otrok….

ne bi rada izpadla požrešno, da se grebem za nekaj, kar nam ne pripada, raje vidim, da dobijo tisti subvencijo, ki jo bolj potrebujejo, saj sva oba z možem redno zaoslena, ampak šola pa menda tudi ve, zakaj so dali ven tak dopis???

Ker je v slo normalno, da se delavcem ne plačuje za delo, je normalno tudi, da je šola dolžna futrat otroke. po novem bo tudi šola lahko sama odločila, da nekdo dobi zastonj obroke, če se bo njim tako zazdelo, ne glede na kriterije. Če si sestrična od ravnateljice, bodo tvoji otroci zastonj jedli.

Gre za okrožnico (naslov: Subvencija šolske prehrane v izjemnih primerih), ki jo je na šole 23.11.12 poslal Alen Kofol z Ministrstva za izobraževanje, da lahko starši v izjemnih primerih vložijo direktno na Centre za socialno delo zahtevo za izredno subvencijo za šolsko prehrano, ki jo lahko Center v izjemnih primerih dodeli. To je bila reakciaj an zapise v medijih, da je vedno več otrok lačnih.

Najprej se je potrebno vprašat, če to subvencijo potrebuješ? Imaš tako male dohodke, da ti zmanjka?
Če ne, potrem seveda ne potrebuješ, samo zato, ker ti pripada.

Glej, če ti OD pri treh otrocih ne pripada si v 7. razredu, kar pomeni, da imaš dovolj. Je res?

Aja, pri nas je cel razred dobil takne papirje za domov, tudi moja, pa smo prav tako v 7. razredu, le da imamo dva otroka, plačujemo hipoteko in še dva kredita poleg. Ni nam rožnato, pa mi kljub temu na pamet ne pade, da bi v 7. razredu prosila za subvencijo malice, medtem ko so v SLo otroci, ki do dobesedno lačni, brez toplih čevljev in tople bunde.


Vsak da lahko vlogo za bilo katero stvar lahko daš udi na socialno za izredno pomoč,redno ….. To je tvoja pravica da oddaš če želiš.

ČE NISTE UPRAVIČENI POTEM TUDI NE BOSTE DOBILI. Simpl ko pasulj

Najbrž se gre tudi kaj v smer, da ne razdelijo dovolj subvencij zato potem pridejo na vrsto tisti ki pač presegajo vse skupaj.

Ja po moje, da se ne dela razlik med otroki, to dobijo vsi domov. Potem je pa jasno, da tisti, ki niti OD ne dobivate, tudi malice ne boste dobili.

ne razumem zakaj naj bi ti padlo na pamet? saj imaš dovolj velike dohodke, da imaš poleg hipoteke še 2 kredita. tisti, ki ima nizke dohodke ne dobi niti kredita kaj šele hipoteke, če je v najemu, ti pa imaš nepremičnino a ne!

ne razumem zakaj naj bi ti padlo na pamet? saj imaš dovolj velike dohodke, da imaš poleg hipoteke še 2 kredita. tisti, ki ima nizke dohodke ne dobi niti kredita kaj šele hipoteke, če je v najemu, ti pa imaš nepremičnino a ne![/quote]

morAna, a si ji morala povedat točno to, kar je tudi sama napisala? Zakaj to? Zato da ji vržeš pod nos nepremičnino?

Lepo je napisala, da ji ne pade na pamet, da so v 7. razredu, da imajo kredite in še cel kup stvari, ki pričajo, da je ženska pametna in ena redkih, ki je poštena do socialne države.

Res ne razumem, zakaj si prepisala to, kar je sama rekla, razen seveda zaradi tvojega namena, da jo špikneš v nepremičnino.

ne razumem zakaj naj bi ti padlo na pamet? saj imaš dovolj velike dohodke, da imaš poleg hipoteke še 2 kredita. tisti, ki ima nizke dohodke ne dobi niti kredita kaj šele hipoteke, če je v najemu, ti pa imaš nepremičnino a ne![/quote]

lahko ima ženska prihodke tudi 2000 e ,pa to ne pomeni da imajo denarja na pretek.da so si kaj ustvarili so potrebovali kredite recimo za hišo,potem je tu avto,kje so še položnice in ostale stvari.

ti ki ne razumeš: za hišo plačuje kredit,ki verjetno ni mali,ti plačuješ najemnino,oni plačujejo še davek vsako leto ti ga ne 🙂 in tako naprej.
A samo zato,ker ti nimaš da si kupiš hišo ona pa ima si samo ti revež? Ona je pa full bogata.
Poglej če si lahko privošči naj potme ima HB . Ampak na koncu meseca smo skoraj vsi na istem
pa da smo si na jasnem,da nismo tako kot oni,pač živimo z eno plačo,ampak vseeno ne robantim na nekga,ki se je zakreditiral za 20-30 let,da si je nekaj svojega ustvaril.
Saj ti bi in vsi ostali bi si tudi če bi lahko

Joj, ma točno to! Jaz sem vesela, da sem v stanju, kot sem. Da lahko plačam hipoteko, in še dva kredita. Naši “bajni prihodki” so malo čez 2 jurja, s tem, da smo sedaj 6 let plačevali vrtca, kot žuti.

Pa sem vseeno vesela, da je kot je. Da lahko otroku kupim malico, budno in tople čevlje. Vsak dan se zahvalim za to, kjlub temu, da sem konec meseca na nuli, pa živimo zelo zelo racionalno.

In ne pomislim, da bi dobivala OD, niti subvencijo. Če bi se OD in subvencije pravilno delile, bi VSAK otrok imel malico in tople čevlje, ter bundo na začetku zime.

A ni vse to zdajle malo passe? Ni vlada ravno sprejela, da se vrnejo subvencije za vse?

ne razumem zakaj naj bi ti padlo na pamet? saj imaš dovolj velike dohodke, da imaš poleg hipoteke še 2 kredita. tisti, ki ima nizke dohodke ne dobi niti kredita kaj šele hipoteke, če je v najemu, ti pa imaš nepremičnino a ne![/quote]

morAna, a si ji morala povedat točno to, kar je tudi sama napisala? Zakaj to? Zato da ji vržeš pod nos nepremičnino?

Lepo je napisala, da ji ne pade na pamet, da so v 7. razredu, da imajo kredite in še cel kup stvari, ki pričajo, da je ženska pametna in ena redkih, ki je poštena do socialne države.

Res ne razumem, zakaj si prepisala to, kar je sama rekla, razen seveda zaradi tvojega namena, da jo špikneš v nepremičnino.[/quote]

ne, ne gre za napremičnino. le ne razumem kaj se sploh oglaša, da bi zaprosila za nekaj, kar ji po njenih dohodkih, ki jih ima, niti pod razno ne pripada. govora je bilo o tistih, ki nič nimajo pa so na meji z dohodki, kar ona prav gotovo ni. torej, nima kaj zaprosit, ne pa da ji ne pada ne pamet. če ločiš to dvoje.;)

pri nas, pa smo na meji, lahko bi dobili subvencijo
pa je mož rekel, da ne.in sem napisala da ne
to pa zato, ker mož zasluži tud na črno
no, in potem otrok prinese pildek nazaj in reče, da je rekla da mormo zaprosit in sem pol napisala da ja
in zdej plačujem 80centov malico

morAna, a si ji morala povedat točno to, kar je tudi sama napisala? Zakaj to? Zato da ji vržeš pod nos nepremičnino?

Lepo je napisala, da ji ne pade na pamet, da so v 7. razredu, da imajo kredite in še cel kup stvari, ki pričajo, da je ženska pametna in ena redkih, ki je poštena do socialne države.

Res ne razumem, zakaj si prepisala to, kar je sama rekla, razen seveda zaradi tvojega namena, da jo špikneš v nepremičnino.[/quote]

ne, ne gre za napremičnino. le ne razumem kaj se sploh oglaša, da bi zaprosila za nekaj, kar ji po njenih dohodkih, ki jih ima, niti pod razno ne pripada. govora je bilo o tistih, ki nič nimajo pa so na meji z dohodki, kar ona prav gotovo ni. torej, nima kaj zaprosit, ne pa da ji ne pada ne pamet. če ločiš to dvoje.;)[/quote]

Pa znaš ti brat?

Daj preberi 1. post avtorice!

Če ji OD ne pripada je v 7. razredu, tako kot MI, le, da ima še več otrok, torej še VEČ DOHODKOV!

Zato sem ji napisala, da jaz niti ne pomislim ne na subvencijo in da bi bilo prav, da tako ravna tudi ona.

Pa kaj tebi ni jasno zdaj?!?!?!?

morAna, a si ji morala povedat točno to, kar je tudi sama napisala? Zakaj to? Zato da ji vržeš pod nos nepremičnino?

Lepo je napisala, da ji ne pade na pamet, da so v 7. razredu, da imajo kredite in še cel kup stvari, ki pričajo, da je ženska pametna in ena redkih, ki je poštena do socialne države.

Res ne razumem, zakaj si prepisala to, kar je sama rekla, razen seveda zaradi tvojega namena, da jo špikneš v nepremičnino.[/quote]

ne, ne gre za napremičnino. le ne razumem kaj se sploh oglaša, da bi zaprosila za nekaj, kar ji po njenih dohodkih, ki jih ima, niti pod razno ne pripada. govora je bilo o tistih, ki nič nimajo pa so na meji z dohodki, kar ona prav gotovo ni. torej, nima kaj zaprosit, ne pa da ji ne pada ne pamet. če ločiš to dvoje.;)[/quote]

ne gre za to, da je vedno neka meja. pa tudi za to, da je družina, ki mora reševati lastni stanovanjski problem veliko na slabšem kot nekdo, ki mu je bilo stanovanje podarjeno ali se greje gor v mansardi.
poznam malo preveč družin, ki zastonjkajo po šolah na račun nizko prikazanih dohodkov, z OD in ostalimi subvencijami pa hodijo po križarjenjih.

Saj to je polna cena.

80centov za cel mesec

ne, ne gre za napremičnino. le ne razumem kaj se sploh oglaša, da bi zaprosila za nekaj, kar ji po njenih dohodkih, ki jih ima, niti pod razno ne pripada. govora je bilo o tistih, ki nič nimajo pa so na meji z dohodki, kar ona prav gotovo ni. torej, nima kaj zaprosit, ne pa da ji ne pada ne pamet. če ločiš to dvoje.;)[/quote]

Pa znaš ti brat?

Daj preberi 1. post avtorice!

Če ji OD ne pripada je v 7. razredu, tako kot MI, le, da ima še več otrok, torej še VEČ DOHODKOV!

Zato sem ji napisala, da jaz niti ne pomislim ne na subvencijo in da bi bilo prav, da tako ravna tudi ona.

Pa kaj tebi ni jasno zdaj?!?!?!?[/quote]

Zakaj bi morala ona tako ravnati? Naj zaprosi in če ji bodo subvencijo odobrili, ji jo privoščim! Kako ste ene pikolovske do vsakršne pomoči družinam. Kaj ko bi tako natančno gledale pod prste politikom, tajkunom in bankirjem? Ampak tisti zneski so previsoki, raje se znašate nad temi centi za malico otrok!

ne, ne gre za napremičnino. le ne razumem kaj se sploh oglaša, da bi zaprosila za nekaj, kar ji po njenih dohodkih, ki jih ima, niti pod razno ne pripada. govora je bilo o tistih, ki nič nimajo pa so na meji z dohodki, kar ona prav gotovo ni. torej, nima kaj zaprosit, ne pa da ji ne pada ne pamet. če ločiš to dvoje.;)[/quote]

ne gre za to, da je vedno neka meja. pa tudi za to, da je družina, ki mora reševati lastni stanovanjski problem veliko na slabšem kot nekdo, ki mu je bilo stanovanje podarjeno ali se greje gor v mansardi.
poznam malo preveč družin, ki zastonjkajo po šolah na račun nizko prikazanih dohodkov, z OD in ostalimi subvencijami pa hodijo po križarjenjih.[/quote]

že res, da je meja
a reševati stanovansjki problem z nepremičnino ne zmorejo tisti, ki so na tej meji, to lahko naredi samo tisti, ki ima dovolj visoke dohodke, da si lahko to privošči, ali drugače, da mu banka odobri ne samo hipoteko, pač pa tudi 2 kredita… in taka nima kaj tu jamrat
zastonjkarjem je sedaj tudi odklenkalo, sploh tistim, ki premoženja ne morejo poskrit 😉
in prav je tako, naj pomoč dobijo res tisti, ki so jo dejansko potrebni

Ministrstvo je 10.12.2012 na šole po sloveniji poslalo okrožnico, da je zaradi tega, ker se na šoli pojavlja vse več lačnih otrok, Državni zbor RS sprejel odločitev o povečanju sredstev za šolsko prehrano.

Opozorili so tudi, da določilo 31. člena ZUPJS omogoča centrom za socialno delo, da lahko v izjemnih primerih, na predlog šole (ali drugega zavoda ali vlagatelja samega) upošteva tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni in materialni položaj učenca oz. dijaka (bolezni, smrti v družini, izguba zaposlitve, naravne in druge nesreče,…). V tem primeru je višina subvencije malice za učenca ali dijaka 1/3 cene malice, višina subvencije za kosilo učenca pa v višini cene kosila. V vseh zaznanih primerih socialne stiske naj bi se torej šole obračale direktno na centre za socialno delo.

New Report

Close