Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vložek v hišo patnerke

vložek v hišo patnerke

Precej denarja sem vložil v hišo, ki je last partnerke, s katero sva se razšla. Računov nimam, kajti, takrat mi ni na misel prišlo, da bi prišlo do razdora, vlagal sem predvsem z delom, pomočjo prijateljev, nakupom materiala….
Ali v primeru sodišča veljajo le računi, morda ve, kako je s tem, v kolikšnem času zadeva zastara??

Na banki namreč še odplačujem kredit, ki sem ga vzel za opremo stanovanja( le tega sem nato pustil partnerki) , partnerka pa me tudi toži za preživnino, ki je zaradi nazaposlenosti trenutno ne morem plačevati.
Prosim za kakšen nasvet, kdor se na to spozna.

Nimaš šans, če nimaš računov, s katerimi bi na sodišču kaj dokazal. Tam bo potem samo tvoja beseda proti njeni.

Upam, da te je spametovalo za naslednjič.

19.12. bodo brezplačni pravni nasveti pri odvetnikih, pa vprašaj kakšnega dobrega.

Kar se tiče vlaganja v hišo, če nimaš računov boš na sodišču dokazoval s sorodniki in prijatelji kakšno je bilo stanje pred adaptacijo katero sta pa skupaj prenavljala in kakšno je sedaj. Pogodbo za kredit tako imaš. Kar pa se tiče preživnine, če nimaš službe je ne moreš plačevati, če je to preživnina za otroka pa jo boš moral vrniti tudi za nazaj, ko boš imel dohodek.

Srečno vse stvari se v življenju uredijo tako ali drugače
.

Seveda bo njegova beseda proti njeni besedi, kar je nekako 50/50 … nikakr pa ne mreš reči, da nima šans. Izkušnje so celo take, da je bolje s čim manj računi opletati, ker na podlagi računov potem izpade tako, da računi se kao priznajo, nasprotna stranka pa brez računov uveljavlja še vse kaj več, sebe in delo in … in ti je na koncu “priznan” le en majhen del zneskov računov.

Pomembno je stanje nepremičnine v trenutku, ko si začel zvezo s partnerko, in stanje nepremičnine, ko sta se razšla. V najslabšem primeru bo polovica te razlike tvoja, računi gor ali dol.

mislim,da se računi štejejo za max 5 let nazaj

sicer pa ja,kot pravi ena zgoraj, poglej na spletno stran odv. zbornice in seznam odvetnikov, ki nudijo brezplačno pravno pomoč 19.12… pa pokliči in se najavi, pripravi vprašanja, nudijo ti pa 15 min. srečno

New Report

Close