Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakup psa (prosim za pomoč)

Nakup psa (prosim za pomoč)

Pozdravljeni moje ime je Neža in z mojo družino smo se odločili za nakup psa. Želim imeti prijaznega psa, ki se dobro razume z otroci, mora biti čuvaj.
Pred pred letom smo zgubili nemškega ovčarja ki smo ga imeli vsi zelo radi, zato zdaj ne želimo več iste pasme. Malo smo razmišljali o nakupu sibirskega haskija. Če ima kdo kakšne izkušnje z njim prosim napišite. Prosim napišite tudi če imate doma kakšnega psa in kakšnje izkušnje mate z njim.
HVALA & LP

Kaj pa namesto da kupite psa, greste v zavetišče po enega? imeli bi možnost izbire, da začutite kateri kužkon je tisti pravi. Izveste vse o njegovem karakterju, poleg vsega in kar je najbolj pomembno pa je, da boste rešili eno bogo dušo. hm? se sliši kar lepo ane? bolj kot to, da nekemu pohlepnežu dajete denar za psa, medtem ko je toliko drugih bogih,zapuščenih in željnih toplega doma? To se meni zdi vse tako logično, zato ne razumem še čisto dobro zakaj se ljudje odločajo za NAKUP PSA????? :/

Sibirski haski je vzrejen za dirkanje po snegu na večje razdalje, tuli in zavija, slabo je vodljiv, težje se ga šola, je pes za zunaj in za aktivne ljudi, ki mu nudijo čim več gibanja (pa ne le prostega dirkanja po dvorišču) ob kolesu itd. Ni za otroke, ni čuvaj in ne izbirajte po videzu. Razmišljajte recimo o gladkodlakemu prinašalcu, če imate radi velike kosmate pse in ga boste imeli zunaj, lahko tudi novofudlancu. Sicer pa vam kot predhodnik predlagam psa iz zavetišča, odraslega, sterilizirano samičko, srednje veliko, vodljivo, prijazno do otrok in psov – vam bodo že znali svetovati.

imam eno vprašanje… želim si kupiti psička, ki bi bil še mladiček… prosim da mi svetujete, če mogoče veste kje bi ga lahko kupila ‘ 🙂

premišljevala sem tudi o zavetiščih .. ampak kolikor vem tam nimajo mladičkov 🙁

najprej se moreš odločiti a želiš rodovniškega psa, katero pasmo, velikega oziroma majhnega psa, kratko oziroma dolgo dlakega psa, ali ga želiš imeti v stanovanju in tako naprej….mladičkov je koker hočeš pri nas v sloveniji

PROSIM ZA POMOČ!
Sredi novembra si bova s fantom kupila psa. Zeliva si nemskega bokserja. Ker je meni videz zelo pomemben sem odklonila kar nekaj dobrih ponudb. Ker bom za psa placala(saj zelim rodovniskega) in ker ga bom imela toliko casa si res zelim da je taksen kot si ga zamislim(pac barva). Najlepsi so mi rumeni z belino,. Trenutno ne najdem nobenega taksnega starega okrog 2 meseca. Iskala sem iz Slo in Hrv. Dobila sem ponudbo kupiti psa starega 4 mesece 800€ prav taksne barve ki si zelim. Je rodovniski in dela malo solo. Edina stvar da me moti je ta da ima 4 mesece kar se mi zdi malo prevec. Kaj vi mislite?
Cenovno je kar vredu glede na to da sola stane okrog 150e. To pomeni kot da bi psa placala 650e. Nevem, potrebujem pomoc. Kako je s temi psi? Se hitro navezejo nate? Uporabljajo znanje iz sole tudi s tabo? …

zdravo….psa starega 4 mesece se splača vzeti glede na to da že vbiskuje malo šolo bi se pa splačalo hitro vzeti da vi nadeljujete tečaj s kužkom(tečaj je ubistvu za kužka in lastnika).super je tud to ker je najbrž že vajn sobne čistoče….glede navezanosti se nerabite sekirati saj bo pes v roku enega tedna čist navezan na vas.pri 4 mesečnemu psu se pa tudi bolj že vidi kerakter in pa stroktura telesa kot pri 2 mesečnemu tako da je kar se tega tiče včasih tudi bolje vzeti malo starejšega mladička.kužek se v mali šoli uči predvsem odpoklic,sedi,prostor hojo ob nogi razne trikce (odvisno malo tudi od pasjih šol) tako da to bo znal od vas je pa potem odvisno naprej koliko bote delali s kužkom….če bote naučeno uporabljali naprej bo znal če mu pol leta nebote dali nobenega ukaza kot je sedi,prostor… potem čez pol leta ne pričakujte da bo ukaz ubogal…lp

Najlepsa hvala vam za vse! Jaz imam zdaj priloznost ga ze vzet ko je star 3mesece pa 2tedna ampak ce ga bom vzela zdaj pomeni da bo pes par noci na teden sam doma (samo 2tedna) pol pa bo 1mesec cel cas v nasi druzbi pol pa spet en mesec bo par x sam tako doma in pol spet bo z nama cel cas.
Pac jaz bi ga takoj zdaj vzela ampak nocem da pes trpi.

če bote čez dan z njim potem ni nič narobe če je ponoči sam doma….pri nas v družini imamo skupno 7 psov in enega mladička ki še čaka lastnika in so vsi vajeni da so tudi sami doma in ni nobenega problema….sestra ima dva in dela občasno tudi nočne izmene in sta kužka sama doma in ni nič narobe.preden gres od doma ga pelji ven in takoj ko prides ga pelji ven.pusti mu svezo vodo in to je to.zna se zgoditi da bo od začetka malo cvilil sam nič hudega ko se bo navadil bo vse ok.lp

Super! HVALA! Odločila sem se za nakup psa v nedeljo:) Tako da bo kakšno noč sam, vendar pol ko bo zjutraj fant spal upam da mu ne bo dolgocasno. Ko pride ga bo peljal lulat,kakat pol pa ko se bo fant naspal in jaz prisla iz sluzbe bo pa sledil velik sprehod, pa tek za zogico:)

New Report

Close