Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V partnerjevi družini se bogato obdarujejo za Božička, meni ni do tega

V partnerjevi družini se bogato obdarujejo za Božička, meni ni do tega

Partnerjeva družina ima za Božička to navado, da drug drugemu kupijo darila, vsakemu v skupni vrednosti nekje 50 evrov in več.

Pri nas smo otroci poznali Miklavža in “od njega” dobili kako malenkost, čokolado ali kaj podobnega. in to je bilo to.

Lani sem se prilagodila, da pač ne izpadem črna ovca, letos pa me že zdaj zvija v trebuhu, ko se spomnim na to. Brezvezno zapravljanje, če mene vprašate. 🙁

Kaj bi vi?

za otroke ja. za odrasle pa ko jih jebe. get over it 🙂

Sem v enaki situaciji. Najhujše mi je to, da se potem tudi sama silim nekaj kupovati. Brezvezne reči. Ker oni že vse imajo, masaže in toplic ne marajo…težko razen bona za merkur sploh kaj uporabnega in zanje fajn najdeš..Mah, komaj čakam, da letos spet mine.

No jaz sem pa lani za vsakega clana (mislim najozje clane) fantove druzine kupila darilo v vrednosti 15-20€ pa nisem dobila niti hvala lepa, ampak grde poglede in stavke kot so: zakaj pa to zdaj/uf to milo pa tako smrdi/tega ne uporabljam lahko kar imas in podobno. Res je izgledalo kot, da bi jih smrtno uzalila in naredila ne vem kaj. Jaz od njih nisem dobila nic. No, pa se nisem sekirala kaj prevec, sem pac dobila lekcijo, da iz mojih rok ne gre vec tja popolnoma nic. Nekaj so navade obdarjanja, nekaj drugega pa kultura, ki jo pokazes oz.bi jo naj pokazal, ko prejmes neko darilo. In clovek, ki ne premore osnovne kulture zame pac ni vreden, da mu karkoli podarim. To sem tudi povedala fantu, ko je omenil darila za letos. Ti kar kupuj, samo mene ne stej zraven. V tvojem primeru pa tako – kupi taksna darila kot ti hoces. Ce bo kdo uzaljen, samo kaze svojo kulturo. V danasnjih casih bi lahko razumeli, da nimajo vsi 50€ po clanu za darila in, da bo tisto za 5 ali 10€ cisto dovolj. Kupi po svojih zmoznostih. Lahko tudi vsakemu bonboniero, malo sadja in oresckov pa kak deodorant. Lepo zapakiras in je to to. In bos dala za vse skupaj 50€, ne samo za enega. Lepo je, da spostujes njihove navade in das nekaj malega, sigurno ti pa ni potrebno dati 50€ ce ne zmores oz.noces.

bi jaz naredila – če je kaj ljubitelja peke slaščic v tebi…
kupiš one lične škatlice za pecivo v obliki novoletnih smrekic, nogavičk, snežakov, itd. napečeš sama notri razne vrste piškotov gor mašnico in pod jelko…majhna pozornost z veliko vloženega neprecenljivega tvojega truda…pa še užitke ob božičnem času in kramljanju ob čaju povzroča :)))

pa ne sekiraj se za njihova mnenja poglede, glaven je namen in namen praznikov teh je tudi iskreno skupno druženje in čas…in s temi darili bo čas ob skupnem druženju imel še lepšo dodano vrednost 😉

Zakaj pa je potrebno vsako leto kupovat neka darila za novo leto in to odraslim? meni je to totalno brezveze–itak potem dobiš kup neuporabnih stvari oz. takšnih, ki niso po tvojem okusu–čisto stran vržen denar.

Ne vem kako ste nekatere egoistične in zaverovane v svoj prav. Pridete v družino, katera ima pač svoje navade in običaje, pa hočete, da je vse po vaše, tako kot je bilo v vaši družini. Dajte dame moje malo razmislte, ta družina je obstajala že pred vami in bo tudi potem, ko boste mogoče odšle stran.
Ne vem zakaj nekateri ne razumete tega. Partnerska zveza je tudi malo tega malo onega, če hoče obstati. Se mi pa smilijo ti novodobni moški, kateri morajo biti copate in so copate, ker so današnje ženske absolutno prevladujoče v vsem. In kot berem tu na monu me je res groza, pa sem ženska v kaj vse se vtikajo, samo, da je po njihovo, ker je to edino prav.

Kar se tiče daril, ma kaj jaz vem. To obdarovanje sega že v pradavnino. No nekaterim ne paša eno ne drugo, da o vrednotah življenja sploh ne govorim.

Midva z možem sva par in itak vedno ljudi obdarujeva skupno, kot par. Mi na kraj pameti ne pade, da bi vsak zase skakala po štacunah in kupovala ločena darila. Pa najbolje, da potem kupiva še nekaj, kar bo kao najin sin nekomu dal.

In imava ravno zaradi različnih navad in pričakovanj glede obdarovanja že od samega začetka dogovorjeno, da za obdarovanje njegove familije poskrbi on, za obdarovanje moje pa jaz. Darilo je pa “od obeh”.

Pri moji kolegici imajo super tradicijo. Ko se novembra zberejo na rojstnem dnevu očeta (dedka) žrebajo imena družinskih članov in vsak kupi darilo samo tistemu, ki ga je izžrebal. Določijo tudi maksimalno vrednost. Le otroka dobita še kaj zraven, eno večje darilo od staršev.

Pridemo v družino ravno tako kot moški pride v našo družino. In moje mnenje je da če imate tako različne navade, da se s partnerjem dogovorita kako bo s tem. Ne da vsak trmasto vztraja pri svojem in nakupuje po svoje za svoje. Ne ženska ne moški ni sbičen če si v partnerskem odnosu pove kaj mu ne paše. Temu se reče odkritost. In če se par ne more dogovorit o taki banalnosti kot je obdarovanje, kako se bo dogovoril o pomembnih stvareh. Kako bo pa potem ko bosta ustvarila svojo družino?
Avtorica midva z možem izhajava tudi iz družin z različnimi navadami. Pri nas je nosil miklavž, pri njih ne. Je pa obilno nosil dedek mraz. Midva sva se domenila da v najini družini nosita oba. Miklavž bolj skromno, dedek mraz bolj obilno. Je pa res da večino stvari prinese za otroke, za nas odrasle so bolj malenkosti – kaj sladkega, kaka krema za roke, kakšen šal in rokavice.

Se mi zdi pa obdarovanje nad 50 eur za širšo družino kar preveč. Če kupiš 6 takih daril je to čez 300 eur kar pa ni tako malo. Glej če vsak od vaju zasluži več kot povrečno plačo potem še nekako gre. Če vama ta znesek predstavlja velik strošek, bi morala pa tudi tast in tašča razumeti, da se ne moreta preseravti. In to še zdaleč ne pomeni da je fant copata.

jA, PRedvsem žalostno, da – očitno – s partnerjem ne komunicirata, ker drugače do tega ne bi prišlo. Pa še en namig: ne podarja se deodorantov in podobnega, če okusa drugega ne poznaš.

New Report

Close