Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ALI KDO PODARI STAR AVTO?

ALI KDO PODARI STAR AVTO?

Naj poudarim, da nikakor ne gre za kakšno neslano šalo ali provokacijo, ampak resnično potrebujem kak star avto. Ker ta forum bere zelo veliko ljudi in tudi večkrat opazim podobne poste če kdo kaj podari, sem se odločil da objavim še jaz tole, saj na bolhi in podarim.si še nisem imel sreče. In ker smo se znašli v hudi situaciji, da brez avta enostavno ne moremo preživeti (otrok mora daleč v šolo, oče pa k doktorju skoraj vsak dan), prejšnji avto pa je zaribal do konca, naprošam ljudi na tem forumu če mi kdo podari kakršenkoli avto. (Trenutno si namrečne moremo privoščit niti par sto € za nakup starega avtomobila.) Samo da je v voznem stanju, za tisto registracijo bi že zbrali. Upam da moderator ne bo zbrisal ta post, ker NE gre za provokacijo! In tudi ne želim negativnih komentarjev.
Po potrebi pustim mail. Lp

Ok, lahko poskusim, da to ni provokacija. Ampak glede na to, da je avto kar veliko “darilo”, bi bilo morda dobro, da tudi ti v zameno nekaj ponudiš. Da izpadeš bolj resen. recimo, v zameno pokosiš travo, porežeš drevje, nasekaš drva, greš v trgovino, pobeliš stanovanje itd itd…

@tinka, ni problema naredim kar je treba. Mi ni težko fizično delat.

Pa da ne bo izpadlo to kot kakšno drago darilo, naj povem da imam v mislih če mi kdo podari tak avto, katerega bi drugače peljal na odpad oz. ki ni kaj dosti vreden, nam pa bi pomenil v tem trenutku premoženje. Da ne bo izpadlo kot da želim da mi nekdo odstopi svoj avto.
Sicer pa lahko v zameno naredim karkoli težaškega.

Tako mimogrede, kaj ti bo tak star avto? Si se kdaj vprašal, kaj se bo zdodilo, ko ti bo crknilo to ali ono? Potem pa bo spet fehtarjenje, da ti ga kdo popravi, itd.

Star avto, ki je samo za na odpad, požre veliko denarja za popravila, sicer ne gre več naprej. Za ta denar (ki ga menda nimaš) pa dobiš že malo manj slab avto. Kako pa misliš spraviti tak avto za na odpad skozi tehničnega? Veš kaj vse oni zahtevajo. Pa kje boš dobil denar za bencin? Vzemi lepo jurja kredita pa kupi en kolikor toliko še vozen avto. Zakaj bi želel imeti en tak avto za na odpad, če imaš že doma enega identičnega? Potem tistega usposobi. Avto za na odpad bo hitro crknil, boš potem vsak mesec prosil za novega? Ne gre to tako in tole je kljub vsemu slaba provokacija. Ne more živeti en tako nesposoben človek, ki s svojimi rokami ne more ničesar zaslužiti, tudi če na črno. Kaj si pa zadnjih 20 let počel, da si naenkrat tako beden? In v kakšnih rovtah živiš, da otrok ne more peš v šolo? Izmisli si boljšo zgodbo.

Kaj mi bo star avto? Verjamem da se to nekomu ki ima za novega zdi nepredstavljivo, ampak ko je od osebnega prevoza enkrat odvisno tvoje življenje ti pa nimaš denarja, takrat ti lahko avto reši življenje. Dovolj se spoznam na mašinerijo da lahko sam odpravim kako težavo na avtu.

Žal ga pa nimam.


Če ti ne verjameš temu, mi je prav malo mar. Kako lahko sodiš če ne poznaš situacije?
Kot sem pričakoval, bo eno samo obsojanje in norčevanje. Me nekako ne preseneča. Kakorkoli, če kdo želi pomagat, naj pomaga, bom dal mail, na takšne negativne izpade pa ne odgovarjam več.

A tam okoli tebe nihče ne prodaja kakšno staro karjolo za 200, 300€?

V zadnjem času sem jih videl kar nekaj takih (200-400€), ki so namesto na odpad zamenjali lastnika.
Vsaj pri nas je tako.

Ja pri hiši imamo

Enega Jugota letnik 1983 rdeče barve z sedeži iz blaga, sicer brez radija pa sprednja desna luč ne del.Ima 450.000.03km na servisu je bil leta 2005. Tehničnega je pa naredil leta 2006. Aja pa še mal je že plesen od znotraj. Tako, da je zelo zguljen in rjast. Sem pa dobil danes ponudbo, da ga prodam za 50€ ne komu,ki a bo unčil v filmu. Če te zanima mi odgovori. Jutri ob 8:00 imam sestanek za avto.

Kaj ponižujete, da bo moral v stara jajca kar naprej vlagat denar. Ni nujno. Naša Laguna je stara 16 let, vredna mogoče 300e, pa nam super služi. Mogoče je na leto 100, 200e za popravila na črno pri mehaniku, to pa je tudi vse. Če bi kupili rabljeno na kredit pa bi plačevali 100-200e na mesec za kredit.
Sploh če avto rabiš le za do zdravnika ali za kaj nujnega, sicer se vozimo z busom in s kolesi, potem so stara jajca čisto ok. Če nimaš keša za daljše izlete in počitnice v tujini, potem boljšega avta ne rabiš.
Ni garancije, da bi bil tisti za 1000 e boljši kot tisti za 200e, lahko je še slabši… Kakor naletiš.
Jaz žal ne morem pomagat, ker naša stara jajca zaenkrat dobro služijo, lahko pokličeš tudi na oglase na avto.net in sicer tiste, ki prodajajo avto za 50-100 e pa se poskusiš dogovorit, če so pripravljeni, da lahko z delom ali kako drugače odplačaš.

“ni več ta živet” … tak avto sem imel v mislih.
Povprašaj malo okoli, če kdo prodaja tak avto

Ni res, da ljudje vozijo na odpad samo unicene in neizpravne avtomobile! Pred nekaj meseci smo prodajali avto, sicer 18 let star, za cisto simbolicno ceno, ampak je bil tehnicno brezhiben! In ce ga nihce ne bi kupil, bi ga po enem mesecu odpeljali na odpad. Pa je prisel ponj en gospod in smo sli skupaj na tehnicnega pa niso nasli ene same napake! Tako, da se da dobit tudi poceni avto in je cisto izpraven in normalno vozen. Seveda pa tudi v taksnem primeru ne bo nihce senkal tehnicni pregled in zavarovanje ter cestni sklad pa seveda stvar, ki je vsak teden drazja – bencin. Poskusi na avto.net in glej tam nekje do 100€. Z malo srece lahko dobis cisto vredu avto, dokler se ne izkopljete iz najvecje krize. Da bo pa v teh casih kdo karkoli kar podaril…sploh avtomobil….zelo tezko, oz.dvomim. Mogoce pa v zameno za kaksno fizicno delo kot omenjas ja. To bi tudi jaz sprejela, samo bolj kot ne poleti, ko rabim pomoc pri kosnji in kaksno zidanje skrape. Mogoce pa komu razcepis drva in skidas sneg, pa bo tudi vredu.

Moj Jugo prodan za 60€

Še vedno je v sloveniji kup marij antoniet, ki mislijo, da si vsak lahko privošči avto, taka indija koromandija da je tu

ljudje božji, eni si še mize ne morejo privoščit, rabljene, lesene, normalno visoke in jejo na kištah

Moj Jugo prodan za 60€[/quote]

Če misliš, da se ga da usposobit za vožnjo za malo keša – ti jaz dam 70.
Naj te kontaktira avtor teme.

Moj Jugo prodan za 60€[/quote]

Če misliš, da se ga da usposobit za vožnjo za malo keša – ti jaz dam 70.
Naj te kontaktira avtor teme.[/quote]

če daš ti 70 dam še jaz zraven tok pa lahko najdemo tudi kakšnega boljšga, če seveda ni spet kakšna natega pa en mal fehtari da bo pol prodal.

Če si ženska in če daš 70, moram jaz dat vsaj 100.
Je*iga, moški ego.
In kot je rekel avtor – ni zajebancija.

‘Iz katerega dela Slovenije pa ste?

Dajta vidva zgori še mal dodat, jaz pa zrihtam ličarja za tistle blatnik, pa barvo:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6682002&show=1
al pa tegale
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6630688&show=1

Sem iz širše okolice LJ. Niti slučajno mi ne pade na pamet da bi kaj prodajal, kot prvo na tak način ne bi zaslužil kaj dosti, kot drugo pa nikdar ne bi izrabljal dobroto ljudi. Rabil pa bi avto ki je v voznem stanju oz. da le ni kake večje okvare na motorju ali menjalniku.

Dajta vidva zgori še mal dodat, jaz pa zrihtam ličarja za tistle blatnik, pa barvo:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6682002&show=1
al pa tegale
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6630688&show=1%5B/quote%5D

:))) ker sem glih fan od hnjundjaja al kako se že napiše… Če nekdo od zgoraj da 70, jaz dam 180, ampak….
…od tega trenutka dalje se z nobenim ne menim več tukaj, le še preko maila in telefona

Sej vsi veste, da mi banda anonimna neregistrirana gre na živce

Ajde, ko boste imeli avto, me kontaktirajte, zrihtam, kar sem rekla.

New Report

Close