Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gimnazija ali poklicna srednja šola

Gimnazija ali poklicna srednja šola

Pozdravljeni moj sin bo naslednje leto odšel v gimnazijo ali pa srednjo šolo kaj priporočate.

Lep pozdrav Vanja

odvisno kaj ga zanima

Kaj si on želi? Moj je šel v gimnazijo, ker ima take želje, da mu srednja šola ne bi dosti pomagala. V OŠ je bil odličnjak brez učenja, na gimnaziji je komaj prav dober brez učenja, medtem ko imajo njegovi sošolci, ki so bili v OŠ prav dobri, na SŠ enak uspeh, eni celo boljši. Med gimnazijo in SŠ je ogromna razlika, da ne govorim o razliki med OŠ.

[center]Tehniško šolo. Potem pa takoj v Nemčijo. Tam te nihče na vpraša po papirjih, temveč, kaj znaš. Tam v vodstvih firm, nadzornih odborih ali karkoli že, kjer se o vsem odloča sedijo npr. avtomehaniki s triletno poklicno šolo. Zato je NEMČIJA motor Evrope in celotnegas svetovnega gospodarstva. Preberite tudi vse moje prejšne poste, kjer sem natančno pisal o tem, kakšne šole so primerne in kje se v Nemčiji dobe prve informacije (o delu, stanovanju …)[/center]


Glej, glej čudo!! V Nemčiji je tako kot pri nas v parlamentu in vladi. Verjetno pa je majčkena razlika, delati je treba pri Nemcih!!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Jaz tudi bolj svetujem Poklicno SŠ, če vsaj malo ve, kaj bi ga veselilo.
Če gre v Gimnazijo bo moral naprej delat še FAX, preden bo imel poklic. Za službo pa itak vemo kako je trenutno.

Če vsaj približno ve, kaj bi počel v življenju, absolutno svetujem srednjo šolo, ker gimnazija je le izguba dragocenih let!

Če odebeljeno drži, potem ti čestitam od vsega srca, fant je izjemno bister, nadarjen in ima izjemno sposobnost pomnenja (očitno si vse zapomni med poukom).
Drugače pa….. 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dijakov, ki obiskujejo vsaj približno zahtevne gimnazije (I. Celje, Bežigrad, Vič…) se mora za 4 že kar dobro (beri: nekaj ur sedenja s knjigo in drugimi pripomočki) pripraviti….

No, jaz pa mislim, da čas preživet v gimnaziji nikakor ni stran vržen. Ker gimnazija ti da širino, ki je ne dobiš v nobeni srednji poklicni šoli.

Zakaj kar naenkrat tak strah pred znanjem?

Če odebeljeno drži, potem ti čestitam od vsega srca, fant je izjemno bister, nadarjen in ima izjemno sposobnost pomnenja (očitno si vse zapomni med poukom).
Drugače pa….. 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dijakov, ki obiskujejo vsaj približno zahtevne gimnazije (I. Celje, Bežigrad, Vič…) se mora za 4 že kar dobro (beri: nekaj ur sedenja s knjigo in drugimi pripomočki) pripraviti….[/quote]

Drži sigurno, 2. letnik Poljanske gimnazije, ima nekaj trojk, nekaj petic (matematika, fizika, tuji jeziki) in štirice, naredi vse domače naloge, za teste in spraševanja se uči max 1 uro en večer prej in vsakič je zelo začuden, da ni znal za več kot 3 ali 4 🙂

Kje vidiš strah pred znanjem?

Če odebeljeno drži, potem ti čestitam od vsega srca, fant je izjemno bister, nadarjen in ima izjemno sposobnost pomnenja (očitno si vse zapomni med poukom).
Drugače pa….. 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dijakov, ki obiskujejo vsaj približno zahtevne gimnazije (I. Celje, Bežigrad, Vič…) se mora za 4 že kar dobro (beri: nekaj ur sedenja s knjigo in drugimi pripomočki) pripraviti….[/quote]

Drži sigurno, 2. letnik Poljanske gimnazije, ima nekaj trojk, nekaj petic (matematika, fizika, tuji jeziki) in štirice, naredi vse domače naloge, za teste in spraševanja se uči max 1 uro en večer prej in vsakič je zelo začuden, da ni znal za več kot 3 ali 4 :)[/quote]
Joj kak me to na nekoga spominja =)))

Moj nasvet: gimnazijskih let ne bi nikoli zamenjala za karkoli drugega, je pa res, da če bi še enkrat vpisovala faks, ne bi bila tako omejena na fakultete, temveč bi vzela v obzir tudi visoke in višje šole.
Če ima kakšno željo, ki izgleda dejansko realna in trdna, naj ji sledi in se vpiše na ustrezno tehniško šolo. Še vedno lahko dela splošno maturo in se vpiše na katerikoli faks si bo želel potem. Če se mora že sedaj izredno veliko učit in ne dobi nazaj toliko, kolikor vloži, naj ne gre na gimnazijo. Ker se bo preveč mučil – zakaj, konec koncev nimaš nič od tega.

Predvsem je treba vedeti, da je gimnazija tudi srednja šola. Torej najbrž izbira med gimnazijo, srednjo strokovno šolo ali celo srednjo poklicno šolo. Razlika je v letih šolanja, zaključku izobraževanja in možnostih nadaljevanja. In jasno v težavnosti.

Meni je prav žal, da sem šla na gimnazijo, ne pa na kozmetično, frizersko ali kaj podobnega…. Bi mi bilo zdaj lepše in lažje 🙂 Sem naredila faks, dodatne izpite… pa nimam kaj dosti od tega. HB imam vsaj službo, dosti mojih kolegov še tega nima.

Oh, ja, torej poba celo dela za šolo in se celo (četudi minimalno) uči.
No, pa smo prišli do dna vehementne izjave – brez učenja do pravdobrega spričevala….

Oh, ja, torej poba celo dela za šolo in se celo (četudi minimalno) uči.
No, pa smo prišli do dna vehementne izjave – brez učenja do pravdobrega spričevala….[/quote]

A ti veš kako to učenje zgleda? Najprej se min 15 min pripravljaš, iščeš knjige in pospravljaš mizo. Potem spet nekih 15 min iščeš po knjigi in zvezkih, kaj se moraš naučiti. Vmes še malo posanjaš, potem si žejen, lačen, lulat, kakat in prav v tistem trenutku, ko si se vsedel in rekel “zdaj pa začnem”, se spomniš, da moraš še pod tuš in nujno nekaj vprašat mamo ali očeta. No, ko si po čudežu vse to nekako organiziral, prebereš snov. To vse skupaj traja max 1 uro, povprečno pa 40 minut, obvezno po 21. uri zvečer, en dan pred testom ali spraševanjem in vmes obvezno kak sogovornik na Skyp-u ali FB. Ampak to samo za predmete pri katerih ni DN.
Da ne govorim, da domače naloge dela tako, da s s prijateljem pogovarjata po Skypu o povsem deseti temi in delata naloge.
Glede na to, da spremljam snov, ki jo jemljejo in vem, da je precej obsežna, verjemi da se tudi jaz čudim njegovim ocenam. No, ko pride domov jezen zaradi trojke, ker on se je ja učil(!), mu zrecitiram zgornji odstavek, potem se pa oba smejiva- on ker pravi, da ni res in jaz, ker je res 🙂

Imamo pa v družini enega podobnega, ki je pravkar diplomiral in je faks naredil tako, da se je vsak dan zjutraj ob kavi učil 1-2 uri (informatika). Tako da moj ni nič posebnega 🙂

^^če bo šel na katerikoli zahtevnejši faks, ga bo tole fejst teplo. Sam to rečem, nič drugega =)

Vem, zato tudi težim zaradi učenja. Kar se ocen tiče, nimam pripomb, prav dober je čisto soliden uspeh. Ampak učiti se ne zna, zato pa njegovo učenje zgleda tako: pol ure priprav in 15 minut branja.
Ne vem pa, kako naj mu pomagam, da se nauči učiti. Če ima kdo idejo, bo dobrodošla 🙂

Dobro bi bilo ugotovit kakšen tip človeka je in kaj bi mu ustrezalo.

Jaz sem hodil na tehniško gimnazijo, ki je bila skupaj s ostalimi poklicnimi šolami v isti zgradbi. Včasih so jo klicali kovinarska šola. Zdaj pa gledam vse tiste strojne tehnike in avtomehanike na blagajnah v tušu in mercatorju. Ti kovinarski poklici so vsi garaško delo za minimalca in večina jih je ugotovila da dobijo isti denar če pip-pip-ajo blago v trgovini. Razen če imaš veze ali družinsko delavnico nima smisla.

Tehniške gimnazije so dosti lažje in imajo dosti nižji standard od klasičnih. Tako da če hočeš prit na kakšno medicino je dosti lažje s tehniške gimnazije. Klasične gimnazije bi ti dale tudi dosti več nekega splošnega znanja če to nekoga zanima.

Tehniške fakse ali pa poklice jaz osebno odsvetujem. V Sloveniji inženirjev ne primankuje, primankuje tehnikov,a naši novinarji ne poznajo razlike med obema. V Nemčiji je podobno, problem je da je globalizacija in konkurenca z Vzhoda razvrednotila tehniški kader povsod po svetu. Brez da obvladaš nemško kaj več kot tehnik ne moreš bit.

Drugače pa je malo žalostno s temi službami ja.

S tehniške gimnazije bo težko prišel na medicino. Moj brat je hodil nanjo in maksimum, ki ga je maturant dosegel je bilo 22 točk, ostali vsi pod 20. To pa ni ravno obetavno za fakse z omejitvijo vpisa.
Jaz na spološni gimnzaiji pa ni bilo težav: veliko nas je imelo preko 25 točk, redko kdo pod 20 točk. Kar nekaj nas je bilo nad 30.

Motiš se. Medicinska fakulteta glede uspeh zadnjih dveh let, uspeh na maturi in še posebej en naravoslovni predmet na maturi.

Če si zadnja dva letnika kot jaz končal s 5 in vse predmeti na osnovni ravni odlično s enim tehničnim je zmaga zagotovljena. Matura je ista na tehnični kot na klasični gimnaziji.Lahko si izračunaš na dijaski.net koliko točk ima nekdo.

Priporočam srednjo šolo, kjer bo lahko dobil dosti bolj uporabno specifično znanje, kot pa na gimnaziji kjer se učiš vsega splošno. Na maturi naj si kasneje izbere dodaten predmet, in se mu bo matura štela kot splošna- nabral bo pa garantirano, z dosti manj truda, več točk kot povprečen maturant gimnazije. Tako se bo lahko vpisal tudi na katero koli fakulteto, saj s samo poklicno matura tega ne moreš.

Če se še ni čisto odločil kaj bi naprej, mislim za poklic, potem je definitivno najboljša gimnazija, saj pridobi dodatna 4 leta. Tudi če je super odličnjak bi sama predlagala gimnazijo, kjer dobi zelo dobro splošno znanje za naprej.

Za določene poklice kot so medicina, pravo in podobno tako in tako pride v poštev samo gimnazija.

In za vpis na katerikoli faks ima prednost iz gimnazije, ker gimnazijci veliko bolje opravijo maturo.

Če pa ni rano za učenje, če težko zdrži dalj časa za knjigam ali če nima delovnih navad, potem na gimnaziji nima kaj iskati. V tem primeru je definitivno boljša srednja šola, kjer po treh oz. štirih letih že dobi poklic in če mu ni več do učenja, lahko išče službo.

https://www.facebook.com/actio.si

Na kateri gimnaziji pa ste imeli tako dober uspeh? Sicer pa se ve kako se dela na gimnaziji, da je uspeh popoln.
Pisno pa se ne izražaš ravno najbolje, glede na doseženih 30 točk.

New Report

Close