Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali se splača – uveljavljanje kaska

ali se splača – uveljavljanje kaska

Mož se je z mojim avtom predvčerjašnjim ruknil na parkirišču še z enim (deljena krivda), je pa odbijač malo opraskan (barva je spraskana ob strani, vendar res malo, nobenih udrtin). Imam kasko, pa me zanima, ali se splača uveljavljat, če hočem še naslednje leto imet kasko, da mi ne bodo preveč trgali od bonusa.

Če drugo leto nimam kaska, vem, da se splača, ampak ker avto nima niti eno leto, ga bom najbrž tudi drugo leto kasko zavarovala.

Kakšne izkušnje imate? In v kolikem času od nesreče lahko uveljavljaš kasko? Tisti drugi tip je namreč poklical policijo na prizorišče, dala je obema pihat, oba sta imela 0,00, policija je rekla, da je deljena krivda in da lahko policija odstopi. Potem je policija odstopila, dala je samo neko potrdilo. Torej če se kasneje premislim, ali lahko kasneje uveljavljam kasko?

Hvala za odgovore.

Zapelji se do servisa za tvoj avto in naj ti na ocenijo škodo. Potem se pa odloči, kaj stane več. Pa ne pozabi, da če se ti razred zniza, ti pa avtu ne das kaska, se ti bo ta uposteval naslednic, ko ga bos imela, morda cisto novega.

Drugi voznik bo skodo tako prijavil in ti tvoja zavarovalnica mu bo iz tvoje police izplačala skodo, tebi pa drugo leto zvisala razred za obvezno plačilo.

Meni se še nikoli ni povečal kasko zaradi poškodb na parkirišču, niti zaradi vloma v avto, niti zaradi toče, niti ko so mi ukradli cel avto. Najbrž imam poleg osnovnega kaska to še vse posebej zavarovano. Meni se je kasko v življenju izplačal, ker sem imela že toliko škode zaradi neznancev, da sem več dobila nazaj, kot pa plačam. Sem si pa tekom let nabrala že toliko popustov, da zelo malo plačam kaska.

Ampak škoda, ki jo omenja zgoraj, ne bo šla iz parkirišča. Ker to je zavarovanje za škodo, ki jo povzroči neznan voznik, ko tvoje vozilo miruje. Beri ko je avto parkiran in tebe ni v avtu. Zgoraj omenjena zadeva se je pa slučajno zgodila na parkirišču, ampak je klasicna nesreca.

Če je krivda deljena, kot si napisala, gre škoda na tvojem avtomobilu iz AO zavarovanja soudeleženca! (škoda na njegovem avto pa iz tvojega AOja)
Oba bosta naslednje leto imela malus pri obveznem avtomobilskem zavarovanju.

New Report

Close