Starševski čvek

partner je izdal mojo skrivnost

Default avatar

kr1zaskrbljena

Moj partner, s katerim sva si ustvarila pred letom in pol družino, je povedal mojo skrvinost svoji materi. Zelo se počutim izdano, ponižano in osamljeno. Čeprav sem ga pred tem na samem prosila, da naj tega nikomur nikdar ne izda in da želim to samo z njim rešiti in deliti, ji je povedal. Njegov izgovor je bil, da to ni nič takega.
Poanta je samo v tem, da zdaj ve že vsa družina. Vidim ljudi po obnašanju. Ne vem več, kako naj se vedem do njega. Nekaj je umrlo. Bi morala na posvet strokovnjaku?

Vse bi bilo morda enostavneje, če se v to ne bi s svojimi pametnimi nasveti vpletla še sestra, ki je prilila vodo na ogenj...

Kako naj razumljivo rešim situacijo? Naj vse ignoriram?
Default avatar

QBR

Kakor že je hudo, losaj se ga. Če te je izdal enkrat, te bo drugič tudi. Potem gre pa samo še navzdol.

1raglja

Matr, kak skrivnost mora to bit, da za enega skor konec sveta, za drugega pa nč takega? Drugače je pa tako, če želiš da skrivnost ostane skrivnost, je ne deli z nikomur. Je najbolj ziher. Žal si to spoznala prepozno.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar

Bol re

Zdaj pa še mene zanima, za kaj gre. :)
Default avatar

no sam

1raglja je napisal/a:
sploh ni važno kakšna skrivnost je - gre za obljubo in zaupanje...in če je njej partner dal obljubo, da ne bo povedal nikomur - jo je zdaj prelomil in dokazal da ni zaupanja vreden...
Default avatar

1raglja

Nisem prebrala, da je on karkoli obljubil, le da ga je tega prosila.Če že greš svoje skrivnosti okrog govoriti, moraš vedeti, da je res mala verjetnost, da ostanejo naprej skrivnosti. Zaupanja normalno da ni vreden, saj vidimo kolk se zdaj avtorica sekira. Zdaj al ga do takrat ni poznala dovolj dobro( ni vedela da ne zna bit tiho) da mu je šla govorit al pa se njemu res ne zdi nič takega.
Default avatar

kr1zaskrbljena

no sam je napisal/a:
No, zato pa nisem pisala o tej skrivnosti, kaka je - ker bi se nekomu zdela taka, nekomu drugačna. Gre se za eno intimno stvar. Meni ni enostavno in sem želela slišati vaše mnenje. Ja, dejansko je prelomil obljubo, ker mi je rekel, da ne bo nikomur povedal... ampak je! in to svoji materi! ne prijatelju, ampak njej! Ne vem... grozno se počutim... upam, da razočaranje kmalu mine! Hvala ti 1raglja za spodbudne besede!
Default avatar

kr1zaskrbljena

IztokFranko je napisal/a:
Ja, povedala sem mu, ker sem se grozno počutila in sem se nekomu morala zaupat. Bilo mi je lažje. Vse dokler ni on tega nesel naprej, kljub obljubi, da ne bo! Njemu se res to ne zdi nič takšnega, ampak za to mu še ni treba vsega vsem povedati, ali pač?

Moje vprašanje je bolj sledeče: ali naj vse skupaj ignoriram, čeprav me je njegova prelomljena obljuba zelo prizadela in ponižala (pred drugimi) ali naj vse pometem pod preprogo?
Default avatar

rojnldol

Upam, da si se vsaj to naučila, da mu ničesar takega več ne poveš. Jaz imam enakega partnerja in dobro vem, kja mu je za povedat in kaj ne. Njemu se tudi nikoli ne zdi nič "nič takega". In mu ne morem dopovedat, da imam jaz drugačne kriterije in če so svari moje, jih on nima kaj okrog raznašat.
Torej, zdaj so moje skrivnosti res samo moje. Ali pa jih delim s katero od prijateljic. Njim bolj zaupam.
Default avatar

charlotte

Kako lahko pričakuješ, da bo nekdo drug varoval skrivnost, ki je nisi mogla niti sama?
Default avatar

hmjap

Sprašuješ, kako naj ignoriraš, mi pa ne vemo, za kaj se je šlo. Se ti ne zdi, da je velikanska razlika recimo med skrivnostjo, da si bila posiljena ali med tem, da te pred menstruacijo strašno bolita dojki? Ne vem, kaj naj ti svetujem.
Default avatar

no sam

1raglja je napisal/a:
ja ampak, gre za partnerja - in kot partnerja, ki jmu zaupa in se nanj lahko zanese - saj zato tudi je verjetno njen partner, mu je pač povedala...jaz si ne predstavljam,d a bi morala partnerja, če mu nekaj povem in ga prosim,d ato ostane med nama , potem vskič spraševati ali mi obljubi,d a bo res tako storil...če sem ga prosila, da obdrži zase oz. med nama potem je verjetno to samoumevno,d a se med partnerjema spoštuje...to je zame osnova partnerstva...
Default avatar

1raglja

Heh, ignorirati in pomesti pod preprogo je zame eno in isto:)
Jaz bi mu povedala, kako se počutiš, da se ti ne zdi fer, vnaprej bi bila pa o takih in drugačnih skrivnostih tiho, sploh če se tičejo le tebe.
Default avatar

kr1zaskrbljena

rojnldol je napisal/a:
Oja, pa sem se naučila! Nisem vedela, da se to tudi drugim oziroma tebi dogaja! Meni se je zgodilo prvič, da je povedal stvari naprej. Ampak izgleda, da se njemu to ne zdi nič takega, če to ve njegova družina, ker oni si itak vse povedo in zaupajo.
Default avatar

1raglja

no sam je napisal/a:
Moj je goflja in vem, da bi slej ko prej zgobcal, zato mu pač ne povem, če ne želim da pride v javnost.
Default avatar

skrivnosti ki se jih pove samo partnerju

IztokFranko je napisal/a:
so reči, ki bi jih naj povedal le partnerju, da bi te le-ta zares poznal in bi si bila blizu, o tem govorila, če bi v družbi nanesla tema na to, bi oba vedela, o čem je govora itd

katere so te skrivnosti?

umor v samoobrambi, po nesreči, ki jo je izzval umorjenec, pa nisi nikomur povedal, da te ne bi česa osumili, narkomanija, prostitucija zaradi stiske, splav pri petnajstih, ipd

se strinjaš?
Default avatar

iz muhe

charlotte je napisal/a:
Zelo dober point.

In še, če se njemu ne zdi nič takega, ali mogoče ti ne delaš iz muhe slona.
Default avatar

kr1zaskrbljena

charlotte je napisal/a:
Skrivnost je lahko še vedno skrivnost, tudi če jo zaupam svojemu partnerju, ki živi z menoj in mi stoji ob dobrem in slabem ob strani. Je tako? Ni pa več skrivnosti, ko jo on kljub moji prošnji, pove dalje. Ker je moja skrivnost, je seveda moja odločitev, komu jo bom zaupala, ali ne?
Default avatar

kr1zaskrbljena

iz muhe je napisal/a:
Skrivnost je lahko še vedno skrivnost, tudi če jo zaupam svojemu partnerju, ki živi z menoj in mi stoji ob dobrem in slabem ob strani. Je tako? Ni pa več skrivnosti, ko jo on kljub moji prošnji, pove dalje. Ker je moja skrivnost, je seveda moja odločitev, komu jo bom zaupala, ali ne?