Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pes na delovnem mestu

Pes na delovnem mestu

Ker je tukaj več dogajanja, vprašam še tukaj:

Zaposleni želi na delovno mesto voditi svojega psa; trenutno je še mladič, srednje rasti, prijazen. Izgovarja se, da po vseh raziskavah pes na delovnem mestu pripomore k izboljšanju počutja in dobrih odnosov… Torej, je to celo v skladu s promocijo zdravja na delovnem mestu
Z nobenim pravilnikom pa nimamo izrecno prepovedano voditi psa na delovno mesto. Menda pa inšpektorji za delo niso navdušeni nad tem … Gre pa za delo v pisarni, občasno se sicer oglasi kakšna stranka, ampak bolj za to, da jo napotimo v drugo pisarno … (torej se ne zadržuje v tej pisarni).

Torej, ga lahko pripelje ali ne?

Glede na to, da so pri nas krave, pra.sci, svinje, kurbe in druga golazem ja, zakaj pa ne, dajte mu kakšno kost za glodat.

Sem že delala v pisarnah, ko so zaposleni pripeljali pse v službo in je bilo fajn, malo stika z naravo, meni paše.

nova
Uredništvo priporoča

jaz sem jo vozila v času dopustov, ko je manj ljudi

Meni se zdi pa zelo pomembno, ali je v pisarni sam ali jih je več? Ker, če jih je več, se mi zdi, bi morali najprej njih vprašati, kaj mislijo (ker, verjeli ali ne, nekateri se psov bojijo).

če se ostali strinjajo- DA

Pri nas imamo v pisarni hrčka 🙂 ves čas je ‘službeni’ hrček. Vsak dan ga nekdo vzame ven, ga da v kroglo za telovadbo in potem se kotali nekaj minut po pisarnah.
Je že kar domač in se zelo dobro počuti tudi v rokah, naročju… v glavnem zaposleni ga imajo radi. Ni pa primerljivo s psom seveda.

No, jaz občasno pripeljem svojega kužka – srednje rasti, star dobrih 10m in so ga tudi vsi veseli. Je pa priden in ne hodi naokoli. Ko prideva, naredi en krog, preveri, če je vse tako kot je bilo, potem gre spat pod mojo mizo oz. nekje blizu mene in se ne pusti motit.

V naši poslovni stavbi je več podjetij in vem vsaj za dva kužka (zlati prinašalec, buldog), ki vsakodnevno prihajata ‘v službo’ . V enem podjetju imajo celo vsakodnevno veliko strank (pri nas nekajkrat na mesec).

Nisem čisto odgovorila na tvoje vprašanje, samo delim izkušnjo, da to ni nekaj zelo nenavadnega in neobičajnega.

jaz sicer delam doma, moja kuža ves čas spi zraven mene v košari, brez glasu, sploh ne vem da je tuki, ko jo nagovorim pa pride k meni, se stisneva, mal jo počoham, se nafilam z njeno pozitivno energijo in pol naprej 🙂

jaz ne vidim nobene ovire, da pes ne bi mogel biti v pisarni, je pa seveda odvisno od psa in tudi lastnika … kako funkcionirata in če sta zmožna ločit biznis – privat 🙂

če nisi izrectno proti, mogoče poskusite, ampak bi predlagala pisno zavezo pod katerimi pogoji je pes v pisarni sprejemljiv …

Jaz se psov ne bojim, tudi sama ga imam. Se mi pa zdi skrajno neprimerno voziti psa v službo.
In kaj, ko se bo nato druga sodelavka spomnila, da bi s sabo pripeljala mačka, tretja papagaja, četrta otroka?
Dajte no! Res ne ločujete različnih segmentov svojega življenja?

Ne, ne ločujemo. Služba je postala tako pomembna stvar v življenju, ki nas okupira med delovnim časom in mimo njega, da je enostavno potrebno združiti vse segmente življenja. Če jih združiš, potem lažje in boljše funkcioniraš ter seveda veliko boljše delaš.

na žalost ima večina ljudi mišljenje da živali spadajo samo na točno določen prostor oziroma jim je drugam vstop prepovedan če pa že ni izrecno prepovedano pa imamo v podzavesti : se ne spodobi…

čedalje več pa je dokazov kako bližina živali blagodejno vpliva na ljudi in ščasoma se pokaže da ima dejanje kasneje tudi pozitivne učinke na okolico

zadnjič je bilo na Preverjeno kako je v nekem kraju župnik dovolil da poleg fanta ki ima cerebralno paralizo pride k maši tudi njegova psička – pohvalno

preberite si knjigo
http://www.amazon.com/Dewey-Small-Town-Library-Touched-World/dp/B005GNJ8ZY

poglejte si prispevek
http://www.sheistoofondofbooks.com/2010/07/13/a-hedgehog-walks-into-a-bookstore/

tako da moje mnenje je:

dovolite, poskusite in videli boste odziv, tako vas zaposlenih kot psa
verjamem da bodo samo pozitivne izkušnje

Ne, ne ločujemo. Služba je postala tako pomembna stvar v življenju, ki nas okupira med delovnim časom in mimo njega, da je enostavno potrebno združiti vse segmente življenja. Če jih združiš, potem lažje in boljše funkcioniraš ter seveda veliko boljše delaš.[/quote]

Ja seveda! Zakaj pa potem ostajaš doma, ko zboliš? Zakaj si v službo ne privlešeč še pralnega stroja in štedilnika, pa spotoma še opereš perilo in skuhaš kosilo? Zakaj ne spiš v službi? Zakaj ne pride še mož, pa se kar tam na mizi ne poonegavita? Zakaj jemlješ dopust?
Nekateri nikoli ne boste dojeli, da je služba služba, družba pa družba. In da sodelavci niso prijatelji pač pa le kolegi in sodelavci.

Neločevanje službenega in privatnega življenja je znak nesposobnosti in nezrelosti.

včasih so bili tudi mnenja da živali v bolnišnicah nimajo kaj iskat, pa danes?

živali so v bolnišničnih sobah, ker dokazano pozitivno vplivajo na ljudi, na potek bolezni …. in tudi tefapije za določene bolezni na raznih farmah niso več nobena redkost.

pa v domovih za ostarele? podobne zgodbe …

živali tudi združujejo … ljudje so bolj prijazni, se več pogovarjajo med seboj in tudi na stranke živali večinoma dobro vplivajo … tisti pa, ki ne marajo živali, bi morali pa pri sebi razčistiti zakaj je temu tako …

Mene pa res zanima isto, kot tisto zgoraj: kaj boste pa naredili, ko bo vsak hotel pripeljati svojo žival? In nekateri otroke? S kakšno pravico boste rekli, da nekdo ima lahko psa, nekdo drug pa ne mačka? Zakaj pa bi morali zaposleni plačevati vrtec, ko lahko otroke pripeljejo v službo? Pa nekdo morda še ostarelo babico, ki ne more biti sama doma.

Se strinjam z “ni primerno”.

včasih so bili tudi mnenja da živali v bolnišnicah nimajo kaj iskat, pa danes?

živali so v bolnišničnih sobah, ker dokazano pozitivno vplivajo na ljudi, na potek bolezni …. in tudi tefapije za določene bolezni na raznih farmah niso več nobena redkost.

pa v domovih za ostarele? podobne zgodbe …

živali tudi združujejo … ljudje so bolj prijazni, se več pogovarjajo med seboj in tudi na stranke živali večinoma dobro vplivajo … tisti pa, ki ne marajo živali, bi morali pa pri sebi razčistiti zakaj je temu tako …[/quote]

Ja drži, ampak ne pripelje vsak starostnik kar svojo žival od doma. In ne vsak pacient svojo. Te živali pripeljejo tja s točno določenim namenom na obisk ali pa so last doma upokojencev in posledično takorekoč last vseh varovancev.
To je primerljivo s tem, kot da bi recimo podjetje kupilo psa, ki bi bil last podjetja in bi bival z zaposlenimi. Ne pa, da zaposleni vozijo s sabo svoje živali. Zakaj pa to lahko le eden, drugi pa ne? In če dovoliš, moraš dovolit vsem in imaš posledično pisarno s štirimi zaposlenimi, enim psom, dvema mačkama, enim papagajem, eno kačo in osmimi otroci. Fino in produktivno delovno okolje, ne? In fino za združevanje?

Pes na delovnem mestu?
SUPER!

Jaz v tem vidim veliko pozitivnega. Žival kot je pes deluje antistresno, terapevtsko. Seveda to podpiram pod določenimi pogoji in pravili.

V bistvu ja, ampak je treba določit jasne pogoje in pravila, morajo se strinjati vsi, ker posiljevat sodelavce s svojo živaljo tudi ni ok, hkrati pa se je potrebno vprašati, kako razrešiti dilemo, v kolikor bi več zaposlenih vodilo živali na delovno mesto. Osebno si tega ne predstavljam, ker dobro vemo, koliko psov npr. pač ni primerno vzgojenih…

Zdravo

Jaz imam psa na delovnem mestu. Zmano je vsak dan 8 ur v službi. Je pa to poslovni prostor/trgovina. Ko sva v službi leži pod mizo in od nje ni glasu. Tudi ko pride stranka. V enem letu ni bilo še nikogar ki bi se zgražal zaradi psa v trgovini. Je pa res da ne hodi okoli.

Pri nas se je to izkazalo za dobro. Se mi zdi da je bolj sproščeno vzdušje. Je pa res da smo trije v pisarni in sta se s novim prišlekom oba strinjala.

Če ste oglaševalska agencija in se tvoj sodelavec želi pionirit na tem področju pri nas po zgledu ameriškega Googla 8 v Los Angelesu), potem se mora vaše vodstvo odločit, kaj in kako. Saj oglaševalci, pa IT firme so bolj freelancerji in tudi kar se tega tiče bolj odprti. So pa celo v Googlovih pisarnah imeli težave pri tem, socializacija psov med seboj in med lastniki, so celo povabili slavnega LA pasjega guruja Cezarja Millana na pomoč-so posneli tudi oodajo, da je pokazal nekaterim lastnikom, kako morajo ravnati s svojimi štirinožnimi prijatelji, da ne bodo ogrožali drugih na delovnem mestu 😀

http://www.mnn.com/family/pets/photos/10-companies-that-let-you-bring-your-dog-to-work/google

Priznam pa, da bi v kakšnem slovenskem delovnem okolju vedno raje imela svojega pasjega buddyja ali pa drugega pasjega buddyja, kot pa kakšnega tečnega sodelavca, sodelavko 😀

z enega zadnjega kadrovskega seminarja smo dobili mnenje, da je to zelo pozitivna zadeva. spodbuja storilnost menda…

Pravzaprav se po vsem strinjam. Ideja ni slaba in popolnoma verjamem v pozitiven vpliv. Bom tudi jaz začel s sabo vozit svojo mrcino. Šef bo posledično manj korajžen, zato se bo zmanjšal stres in izboljšalo počutje in manjša bo verjetnost pojava drugi oblolenj.

včasih so bili tudi mnenja da živali v bolnišnicah nimajo kaj iskat, pa danes?

živali so v bolnišničnih sobah, ker dokazano pozitivno vplivajo na ljudi, na potek bolezni …. in tudi tefapije za določene bolezni na raznih farmah niso več nobena redkost.

pa v domovih za ostarele? podobne zgodbe …

živali tudi združujejo … ljudje so bolj prijazni, se več pogovarjajo med seboj in tudi na stranke živali večinoma dobro vplivajo … tisti pa, ki ne marajo živali, bi morali pa pri sebi razčistiti zakaj je temu tako …[/quote]

Ja drži, ampak ne pripelje vsak starostnik kar svojo žival od doma. In ne vsak pacient svojo. Te živali pripeljejo tja s točno določenim namenom na obisk ali pa so last doma upokojencev in posledično takorekoč last vseh varovancev.
To je primerljivo s tem, kot da bi recimo podjetje kupilo psa, ki bi bil last podjetja in bi bival z zaposlenimi. Ne pa, da zaposleni vozijo s sabo svoje živali. Zakaj pa to lahko le eden, drugi pa ne? In če dovoliš, moraš dovolit vsem in imaš posledično pisarno s štirimi zaposlenimi, enim psom, dvema mačkama, enim papagajem, eno kačo in osmimi otroci. Fino in produktivno delovno okolje, ne? In fino za združevanje?[/quote]

pretiravaš, statistično je nemogoče da bi vsak prinesel svojo žival, vsak je niti nima … je pa vse odvisno od dialoga in odnosov v firmi ….

moj rotvajler pod mizo dela čudeže

Res je, vsak je nima. Imajo pa nekateri po dve ali tri…

New Report

Close