Starševski čvek

jajca in paradižnik

Default avatar
A paše zraven ocvrtih jajčk okisan paradižnik? A je to mim kombinacija?
Default avatar
sataraš so pečena jajca s paradižnikom, ne vem zakaj bi bilo to mimo
Default avatar
Ne, oboje je samostojna jed. Jajca se jedo s kruhom in ocvirki, okisan parsižnik pa s čebulo in kruhom. Če boš imela prvo za pozni zajtrk in drugo za večerjo, bo v redu.
Default avatar
sataraš je napisal/a:
A ti veš, kaj je razlika md dušenim in okisanim paradižnikom oz paradižnikovo solato? To ve moja 5 letna hči.
Default avatar
jaojaokuharce je napisal/a:
jao ženska, oboje je paradajz in ima okus po paradajzu. sicer pa ne vem, zakaj bi dušen paradajz šel skup z jajci, tisti v solati pa ne.
Default avatar
sataraš je napisal/a:
Zato, ker se jajce doda dušenemu paradižniku in papriki, okisani paradajz pa je surov in ne gre skupaj z jajci na olju ali masti. Si kdaj dobila ponudbo v restavraciji - ocvrta jajca z okisanim paradižnikom?
Default avatar
jaokuharce je napisal/a:
ne, ker pečenih jajc pa res ne jem v restavracijah.
sem pa jedla doma pečene jajce in paradižnikovo solato. ne moreš verjet, mi ni bilo slabo.

kis pomaga pri presnavljanju maščob, če ne veš
Default avatar
jajica je napisal/a:
Meni paše in kadar sem sama, si večkrat to naredim za kosilo. Včasih pa si naredim omleto, za zraven pa narežem paradižnik, brez kisa, samo s soljo.
Default avatar
to je moj pogost obrok: pečeno jajce in paradižbikova solata-jem že od otroštva.
Default avatar
jaokuharce je napisal/a:
po tvoje je torej samo tista hrana, kijo lahko vidiš v gostilni na meniju, prava, vse ostalo pa kot da ne obstaja
Default avatar
Ne paše, ker sedaj paradižnik v naravi ne raste. Sedaj se je: motovilec, radič, solato, brstični ohrovt, navaden ohrovt, rdeča pesa, cvetača, brokoli, repa, zelje... Ne pa en umetno vzgojen paradižnik!