Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poškodba cestišča = poškodba vozila

Poškodba cestišča = poškodba vozila

Na delu ceste je izžagan asfalt in je kar velika luknja. Ob strani te luknje sta dve označbi. Luknja je očitno tako globoka, da sem pri vozilu spodaj nekaj poškodovala. Kam naj se obrnem, kako naj ukrepam? Hvala

Je kje tabla, da je poškodovano vozišče ali pa da je delo na cesti?

Nikamor, ker je poškodba vozišča označena in si sama kriva, če si jo spregledala. Saj pišeš, da sta ob strani označbe, ne?
Torej lahko uveljavljaš le svoj kasko, v kolikor ga imaš. Ampak bo šlo iz polnega kaska in bo vplivalo na bonus in obračunana bo odbitna franšiza.
V kolikor kaska nimaš, pa moraš sama urediti.

Ja označeno je (če temu lahko tako rečemo), ker označbe vidiš ko dejansko prideš do njih. Naj pa povem, da sem skozi to luknjo peljala res počasi, dejansko ustavila in zvozila čez, vendar je kljub temu udarilo.

Se strinjam z na žalost, upravljalec je označil poškodbo cestišča in iskreno dvomim, da ti bo kaj uspelo, ker označbe so bile..
Koriščenje kaska, če ga imaš 🙁

Zenska kaj cakas??? Na svetega petra morda, da ti pomaga?? Pojdi hitro nazaj in poslikaj dokler se niso kaj prestavili, umaknili in poklifali. Ce je res napacno oznaceno kot pravis in bos imela dokaze, ti bodo mogli povrnit morebitno skodo. Ce bos pa na lepe octi trdila, da je bilo tako ti pa nihce ne bo vrjel. Ce si ziher, da so oznacbe napacno postavljene, pojdi in si priskrbi dokaze!

Sem odprla to temo, ker je pri nas na lokalni cesti isto. Sem mislila, da pišeš o naši cesti. Odrezan asfalt in potem ob robu “luknja” oziroma kakih 10 cm nižje cestišče. Samo pri nas ni označeno sploh in se tudi zdaj podnevi skoraj ne vidi (če ne veš, komot spregledaš, sploh ker je bil prej pol leta pesek nasut do ravni asfalta). Prvi večer sem šla tam peš in bi s skoraj nogo zvila, ker seveda nisem opazila, da je luknja.

Ne vem, kako si dovolijo pustiti kar tako. Lahko ti pa povem, kje je to, pa prideš z avtom mimo in potem našo občino terjaš za stroške popravila 🙂

samo slovencu je pločevina sveta…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Si pa hecen.
Meni in verjetno avtorici tudi ne, pločevina ni sveta, vendar mi je avto nujen da pridem od točke A do točke B. In če ga poškodujem, ker so nekaj razkopali in slabo označili, je treba denar za popravilo. In, če ga ni, je kriza.

Si pa hecen.
Meni in verjetno avtorici tudi ne, pločevina ni sveta, vendar mi je avto nujen da pridem od točke A do točke B. In če ga poškodujem, ker so nekaj razkopali in slabo označili, je treba denar za popravilo. In, če ga ni, je kriza.[/quote]

delno imaš prav ampak vseeno, če je denar problem je potlej bit boljš brez pleha, ker imaš s tem samo stroške…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

A si mehanik, da si prepričana v to, da si kaj poškodovala na avtu??

Si pa hecen.
Meni in verjetno avtorici tudi ne, pločevina ni sveta, vendar mi je avto nujen da pridem od točke A do točke B. In če ga poškodujem, ker so nekaj razkopali in slabo označili, je treba denar za popravilo. In, če ga ni, je kriza.[/quote]

delno imaš prav ampak vseeno, če je denar problem je potlej bit boljš brez pleha, ker imaš s tem samo stroške…[/quote]

Itak. V sluzbo lahko grem pa pes 35 kilometrov v eno smer kajneda? Ali pa pes 11 kilometrov do najblizje zelezniske in nato od postaje do firme se 8 kilometrov. Ali pa isto 11 kilometrov do avtobusne, vmes 3x presedem in spet 2 kilometra pes do firme. Pa startam 3 ure prej, da ujamem vse povezave ker vozijo “zelo pogosto”. Vem kako je z javnim prevozom, ker moram vsako leto dostavit potrdila, da mi povrnejo potne stroske. Pa sproti se pogledam, ce bi se mi slucajno izplacalo vozit drugace kot z avtom. Pa ugani kaj?? Se ne. Saj vem, da je vam iz metropole zelo tezko dojeti, da obstaja se kaj drugega kot Ljubljana, kjer prides pes iz enega konca na drugi in vozijo trole vsakih 5 minut (pa se vseeno vec kot polovica rine z avtomobilom – cudno a ne?), ampak poskusite in se potrudite razumet, da smo nekateri doma v taksnih krajih kjer javnega prevoza NI in smo prisiljeni imeti avtomobil. Ravno ker mi je skoda denarja za pleh si kupim en rabljen avto, ki malo pije. To pa se ne pomeni, da ga lahko unicuje vsak, ki ima 5 minut casa. Ce bi videl moje vozilce bi ti bilo kristalno jasno, da je lahko tak avto svetinja le nekomu iz Bangladesa ali Republike Kongo. Kljub temu pa je MOJ in vsa popravila placujem JAZ. In pricakujem in zahtevam, da tisti, ki popravljajo ceste opravijo svoje delo kot je treba in oznacijo delo na cesti!! To tudi nekaterim ni jasno, da je treba za placo se kaj drugega naredit kot slonet na lopati in cakat, da ura odbije 3! Ce jih ne bi placevala drzava bi bilo to kristalno jasno. Tako pa zal ni, ker denar pride na racun v vsakem primeru, pa naredil kaj ali pa ne.
Torej, ce ni oznacb, da je cestisce v popravilu, pojdi in poslikaj ter poslji priporoceno z povratnico na podjetje, ki ima tam koncesijo da popravlja ceste. Zraven prilozis pojasnilo od mehanika o nastali skodi in kopijo racuna. In zahtevas povrnitev skode. Ce ne odgovorijo v roku enega meseca se tam oglasis z odvetnikom in ukrepas naprej. Ce se ti da seveda. Meni bi se. Tudi jaz delam in mi denar ne leti iz neba, torej zakaj bi morala placevati nekaj iz svojega zepa, ce so oni krivi za nastalo poskodbo??

Si pa hecen.
Meni in verjetno avtorici tudi ne, pločevina ni sveta, vendar mi je avto nujen da pridem od točke A do točke B. In če ga poškodujem, ker so nekaj razkopali in slabo označili, je treba denar za popravilo. In, če ga ni, je kriza.[/quote]

delno imaš prav ampak vseeno, če je denar problem je potlej bit boljš brez pleha, ker imaš s tem samo stroške…[/quote]

Če si brez pleha nimaš še tisto malo šans, da dobiš kakšno delo. Pa čeprav ti nafta vzame nekaj zaslužka, je še vedno bolje kot nič. In povsod ni javnih prevozov, niti se ne da iti peš. Stroški so res, toda , če lahko več zaslužiš od stroškov, ga pač moraš imeti. Ni več luksuz, je nuja.

New Report

Close