Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mladi delavci (ne)sposobni?

Mladi delavci (ne)sposobni?

Stara sem 34 let imam 14 let delovne dobe. Opažam, da so sodelavci generacije, ki je le desetletje mlajša od mene zelo drugačna od moje generacije.
Ne razumite me narobe, ne želim pljuvat po mlajših sodelavcih, pa vendar se mi stanje zdi zelo zaskrbljujoče.
Doživljam jih, pa nisem sama v teh opažanjih, kot nesamostojne in pasivne.
Imam takšno delovno mesto, kjer je timsko delo izjemnega pomena. Ob vsej kopici dela, ki ga imamo, je lepo, če se lahko na sodelavca zaneseš, če s tabo deli skrbi in obveznosti. Mlajša generacija zaposlenih, pa nima interesa, vedno je utrujena, zelo dobro pozna svoje pravice, premalo dolžnosti. Sprašujem se ali nimajo interesa ali jim mi damo premalo odgovornosti.
Po drugi strani pa, napaka enega potegne za samo cel tim….
Želela bi si ene konstruktivne debate, tudi komentarje ta mladih, kako oni doživljajo vse to.

A to pomeni, da mlajši sploh ne povedo nič? In ravno ti ta mladi so tisti, ki jih tako matra ta zakon privlačnosti in uresničevanje sanj… Res ne vem, kaj hočejo s temi novodobnimi stvarmi, ki jih sploh ne razumem!

simpl, zate je zanašanje na sodelavce, za sodelavce je pa prelaganje dela na njih…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

Popolnoma enako opažam tudi jaz. Pa mislim, da je vsaka genaracija še slabša, gledanje samo kako bi čim lažje prišli skozi, ko je treba kaj narest, ko bi se pa talal dobiček, bi pa tla polizali pred tabo in bili v prvi vrsti.
Tu na forumu ponavadi napišejo, da smo jim ta stari fovš njihovega znanja, čeprav moji imajo enako ali celo nižjo izobrazbo od mene, bonton jim je pa španska vas.


Ne vem, če te prav razumem, si mnenja, da se jim nalaga preveč dela?

V moji panogi je nenehno velik naval novega, mladega kadra. Tipično zanje je, da mislijo, da vse vedo, da so boga za jajca prijeli in da se ne rabijo nič več učit. Pa se, ko začnejo delat, učenje šele začne.
Edino delali bi pa za vsak denar in nam, ki delo obvladamo in smo bili zanj do zdaj primerno plačani, zbijajo cene. Naročniki gledajo namreč vse samo še skozi denar.

jaz pa tega ne opažam. Samo drugačen način dela imajo in se jih ne upošteva.

To, da se ti zdi razlika pa tavko velika pa samo pomeni, da se ti zelo hitro staraš in da si neprilagodljiva.

Sorry. Že tisočletaj se starejše generacije pritožujejo nad mlajšimi pa se svet še vedno vrti.

Ne moti me, če se zadeve lotijo drugače od mene, moti me, da zadeva ni narejena.


Ne vem, če te prav razumem, si mnenja, da se jim nalaga preveč dela?[/quote]

ne preveč ampak preprosto da so največkrat oni tisti, ki morajo oddelat še tisto kar “starejši” nočejo ali pa ne zmorejo več…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

No, pametnjakovičke, kako so pa starejši sodelavci gledali na vas, ko ste začele hodit v službo? Niso vas mogli prehvalit, a ne?


Ne vem, če te prav razumem, si mnenja, da se jim nalaga preveč dela?[/quote]

ne preveč ampak preprosto da so največkrat oni tisti, ki morajo oddelat še tisto kar “starejši” nočejo ali pa ne zmorejo več…[/quote]

Gunči veš kako, jaz pri štiridesetih res ne bom nosila smeti ven, da mi bo zraven mene en dvajsetletnik križanko tačas reševal, sem jih pa nosila pri dvajsetih, pa tudi tridesetih. pač hierarhija je tudi v službi in tisti, ki je mlajši pač pokasira tudi kako tako delo. Jaz sicer vsakič, ko se malo prebira kaj bi delal in kaj ne, lepo povem, narediti boš moral znati vse, ko mene kdaj ne bo, zato vzemi in naredi zdaj, ko imaš mene tu, da me vprašaš.

Ja, zato sem pa v tistem času, ko se ni več kar tako na lepe očke dobilo služb, dobila službo za NDČ, brez da bi mi bilo za to treba spat z direktorjem:)

Kaj lahko poveš za kakšno plačo naj bi on delal?
Sama imam izkušnje, da bi od mladih radi vse in še več za minimalno plačo.

Sama sem imela veliko opravkov, ki niso bili nikjer vidni, pa mi je vendar šel delovni čas. Med tem, ko sem kuhala kavo 2-3x dnevno (dobesedno), pospravljala posodo-skodelice od ostalih, pobrala vse smetje po koših, brisala tla, hodila v nabavo v trgovino in vsak dan na pošto mi je zelo malo časa ostalo za papirnate zadeve, ki jih naj bi delala. In pazi to: spomladi sem vsak dan čistila okno, ki je bilo posrano od lastovk. 15 min tam, pa 15 min drugje pa je hitro 2 ure del,ki jih noben noče naredit in porinejo zadnjemu, ki je prišel delat. Še če jim je papirja zmanjkalo v tiskalniku, so meni rekle naj ga napolnim.

ne preveč ampak preprosto da so največkrat oni tisti, ki morajo oddelat še tisto kar “starejši” nočejo ali pa ne zmorejo več…[/quote]

Gunči veš kako, jaz pri štiridesetih res ne bom nosila smeti ven, da mi bo zraven mene en dvajsetletnik križanko tačas reševal, sem jih pa nosila pri dvajsetih, pa tudi tridesetih. pač hierarhija je tudi v službi in tisti, ki je mlajši pač pokasira tudi kako tako delo. Jaz sicer vsakič, ko se malo prebira kaj bi delal in kaj ne, lepo povem, narediti boš moral znati vse, ko mene kdaj ne bo, zato vzemi in naredi zdaj, ko imaš mene tu, da me vprašaš.[/quote]

jah pol pa jamrat še naprej enako ne bo en nosil smeti za to da si bo neka druga sodelavka tačas lakirala nohtke… najboljša formula je pač taka da vsak naredi svoje delo pa je mir pri hiši, dokler je pa samo neko prelaganje dela enega drugemu je pa lahko samo špetir…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Gunči veš kako, jaz pri štiridesetih res ne bom nosila smeti ven, da mi bo zraven mene en dvajsetletnik križanko tačas reševal, sem jih pa nosila pri dvajsetih, pa tudi tridesetih. pač hierarhija je tudi v službi in tisti, ki je mlajši pač pokasira tudi kako tako delo. Jaz sicer vsakič, ko se malo prebira kaj bi delal in kaj ne, lepo povem, narediti boš moral znati vse, ko mene kdaj ne bo, zato vzemi in naredi zdaj, ko imaš mene tu, da me vprašaš.[/quote]

jah pol pa jamrat še naprej enako ne bo en nosil smeti za to da si bo neka druga sodelavka tačas lakirala nohtke… najboljša formula je pač taka da vsak naredi svoje delo pa je mir pri hiši, dokler je pa samo neko prelaganje dela enega drugemu je pa lahko samo špetir…[/quote]

Ne lakiram nohtov tačas, ampak monam:)))) Jebat ga, če pa lahko, on gre pa spotoma še na cigaret. A vidš imava obojestransko korist:)
In nč špetirja.

Čudno, da so vse firme in javne ustanove tako zavožene, če je stara garda od nekdaj tako delavna in sposobna. Aja, tamali so vse zavozili in izropali na pripravništvih.

jah pol pa jamrat še naprej enako ne bo en nosil smeti za to da si bo neka druga sodelavka tačas lakirala nohtke… najboljša formula je pač taka da vsak naredi svoje delo pa je mir pri hiši, dokler je pa samo neko prelaganje dela enega drugemu je pa lahko samo špetir…[/quote]

Ne lakiram nohtov tačas, ampak monam:)))) Jebat ga, če pa lahko, on gre pa spotoma še na cigaret. A vidš imava obojestransko korist:)
In nč špetirja.[/quote]

maš res samo te hiearhije so pa že ultra zastarele, vsaj glede na moje izkušnje… čist en lep primer kaj pomen hiearija in kako zgrešena je, vzemiva štacuno, nov prodajalec pride delat, pa je tam pač ena skupina starejših prodajalcev in prodajalk, pa pride do tega, da novinec/novinka streže večjo skupino ljudi, ti starejši pa vidijo da je v policah nečesa zmanjkalo in ker se držijo tiste svoje hiearhije raje svoje opažanje prenesejo na novinca med njegovim delom, češ da so prazne police in čakajo da bo novinec/novinka najboljš kar med strežbo še police urejal/a, sami pa namesto, da če opazijo prazne police in imajo čas uredit sami rajš stojijo in čakajo, da bo to naredil novinec/novinka, ker po hiearhiji to tako mora bit… in še in še je podobnih primerov ker zaradi ponosa enih in drugih trpi tako delo kot odnosi, isto je s skupinskim delom, kjer si nihče ne zna razporedit dela tako in toliko kot ga zmore potlej se pa spet hiearhično prelaga na druge…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Ne vem, če te prav razumem, si mnenja, da se jim nalaga preveč dela?[/quote]

ne preveč ampak preprosto da so največkrat oni tisti, ki morajo oddelat še tisto kar “starejši” nočejo ali pa ne zmorejo več…[/quote]
Delno se strinjam s tabo, tako sem tudi jaz doživljala starejše sodelavke, ko sem bila mlajša.
Stisnila sem zobe, se dokazala in kmalu so me sprejeli medse. Ampak jaz sem delala! Zdaj pa še vedno delam (ne razumi me narobe ni mi težko) in če ta mlade pustimo pri miru, dela ne vidijo, če jih pa na delo opozorimo, so pa užaljeni. Ravno zaradi slabih izkušenj v mladosti sem se odločila, da bom ta mlade lepo sprejela v tim. Samo pismo, ponudiš prst…..

Ja, zato sem pa v tistem času, ko se ni več kar tako na lepe očke dobilo služb, dobila službo za NDČ, brez da bi mi bilo za to treba spat z direktorjem:)[/quote]

A, ja? V katero generacijo pa tisti direktorji spadajo, ki nov kader v postelji izbirajo? Najbrž ne gre za dvajsetletnike? Se upaš njemu pritožit zaradi neustrezne kadrovske politike, ki ima za posledico težave na tvojem delovnem mestu?

1MS, ti sodiš v generacijo X, tisti o katerih govoriš pa v generacijo Y. Klasifikacije delajo emninentni svetovni strokovnjaki. Tukaj ti dajem link na poenostavljeno razago razlik med generacijami. Pa preberi. Boš videla, da drugače en more biti (razen redkih izjem seveda). Tisti ki značilnoti generacij ne poznajo ti bodo pa poskušali prodati svojo vizijo, ki pa s znanostjo nima nobene zveze.

Se opravičujem, je izpadel link.

Link

Hahahaha, “značilnosti generacij” pa res spadajo v znanstveno tematiko. New age dogme še niso nobena znanost.

Prihaja generacija Z

http://www.poslovnisvet.si/clanki/zaposlovanje/prihaja-generacija-z

XYZ

No, če na fakultetah učijo New Age dogme, če na njih ljudje delajo magisterije, potem naj bo pač po tvoje. To da zadeve nadgrajujejo še iz časov, ko New Age sploh še ni obstajal, te verjetno tudi ne moti. Oziroma če sva poštena, o zadevi nimaš pojma. Privič jo vidiš in se ti zdi nenavadna. Česar pa ti ne veš, je neumnost, a ne? Prejle je bila na TV vremenska napoved. Bullshit! Samo newagovsko sranje, ti povem! Hahahahahaha

Vi vsi ste zadi

V temi je bilo govora o mladih ZAPOSLENIH. Generacija Z pa je še v šolah. Toraj malo počakaj, preden nas ocenjuješ. OK?

New Report

Close