Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nadzorniki bi dokapitalizirali NLB s 375 milijoni evrov

Nadzorniki bi dokapitalizirali NLB s 375 milijoni evrov

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/nadzorniki-bi-dokapitalizirali-nlb-s-375-milijoni-evrov.html

Nova dokapitalizacija NLB po mnenju državnega sekretarja na finančnem ministrstvu Dejana Krušca ne more biti izpeljana v okviru rešitev, ki jih vlada ponuja s predlogom zakona o t. i. slabi banki. Najnovejšega predloga NLB sicer ni želel komentirati.

Nad zakonom visi referendumska grožnja, zato je njegova uveljavitev pod vprašajem. “Če bi ta zakon že bil v veljavi, bi banke na novoustanovljeno družbo za upravljanje terjatev bank lahko prenesle slabe terjatve, v zameno pa bi dobile obveznice z državnim poroštvom,” je povedal Krušec.

Vlada je po njegovih besedah pripravila omenjeni zakon, da bi z njim reševala slabe bančne terjatve in privatizirala banke. S tem bi se izboljšalo stanje v bančnem sistemu, saj bi se banke lahko osredotočile na svojo osnovno dejavnost.

Pa so prinesli dnar s sabo?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

T. j. kreiranje novih slabih terjatev?

nova
Uredništvo priporoča

OMG! In to Šušteršič, ki je pred volitvami zatrjeval, da država bank ne bo reševala. To je bila čista laž in zavajanje.

pa to mi delij, bravo vilid, cekrček si

Zato pa se nižajo pokojnine. Potihem se višajo normativi za učitelje in vzgojitelje. Potihem se nižajo pravice v javnem zdravstvu.
In potihem “se izgubijo” podpisi proti slabi banki. Situacija je identična kot tista grška, ko so odgovorni “založili” seznam bogatih Grkov, ki ne plačujejo davkov. Slovenski podpisi so bili izgubljeni namenoma, z istim ciljem, kot so bili založeni grški davkoplačevalci iz nadkaste.
Kdaj bo založenih mojih 40 centov neplačanega davka? Še obvestilo bom dobila po pošti, ki bo stalo vsaj 2 x več kot moj neplačani davek.

za začetek bi lahko objavili plače vodilnih delavcev NLB, vključno z vsemi vodilnimi raznih podružnic v Slo in po svetu in potem vse na minimalce, no saj na šalterjih imajo že tako slabe plače… a je kaj govora o posledicah za slovensko gospodarstvo, če bi se pustilo to banko, da gre v maloro?

New Report

Close