Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rodila bom punčko in nihče ni vesel :(

Rodila bom punčko in nihče ni vesel :(

Noseča sem že nekaj mesecev, na poti je punčka. Oba sva presrečna a kaj ko je samo moja družina in še nekaj posameznikov vesela da bo punčka. Skoraj vsem ko povem da bo punčka dobim komentarje da prvi mora biti fant in da bo potem že drugi – me s tem tolažijo, tudi tisti ki imajo npr. drugega otroka punčko poslušam da so mislili da bo tudi drugi fant in da oni samo fante delajo….pa je bila punčka….skoraj ne morem verjeti kako lahko nekdo na to sploh pomisli. Zelo malo je bilo veselja ob tej novici, a midva sva tako vesela. Vem da je najbolj pomembno da sva midva srečna enako bi bila vesela tako punčke kot fantka a me izjave drugih prizadanejo in to naj bi bili ljudje? Do poroda me čaka še nekaj mesecev, velikokrat sem zdaj žalostna, ko veselo povem o spolu, potem pa taka izjava ostalih.
Ni potrebno nič komentirati, samo hotela sem dati to ven iz sebe.

Blagor !!! Važno je da sta vidva srečna. Če bi bil na mestu tvojega moža/fanta bi bil pravzagotovo najsrečnejši moški na svetu ko bi zvedel.

jst sem vesel za vas.

nova
Uredništvo priporoča

Saj je bil in je še vedno, hvala. 🙂

Menda se ne boš sekirala zaradi kretenizmov nekaterih. Jaz bi na takšne komentarje odgovorila:Naj bo punčka ali fantek, samo da je zdravo.

Nikar ne bodi žalostna. Uživaj v nosečnosti, te osebke pa izključi iz svoje bližine, da te ne bodo vznemirjali.

Pretiravaš. Al pa žal res živiš med samimi kmetavzarji.
Jaz imam dve punčki pa med nosečnostjo nisem slišala nobenih takih komentarjev.
Najbolj pogosta fraza je bila “glavno da bo otrok zdrav, pa ni važno, kaj je”.

Žalostno, res ;( ko prebere človek kaj takega se res prašuje, kaj smo res že postali druga Koreja, pa Kitajska, pa tudi kakšna država ex Juge kjer štejejo samo moški potomci??? In ubogi otroci niso nič krivi.

Avtorica, uživaj srečo s svojo novorojenko, imej jo vsaj ti najraje na svetu!

Iskreno, vsi vemo, da ni važno kaj je.

Če pa smo pošteni, ima vsak neko željo po določenem spolu, pa čeprav to ni nujno vidno. Je pa podzavesno prisotno. In potem to prenašamo na druge.

Sama imam punčko in sem ful ponosna na to. Tašča se s tem ni sprijaznila do njenega prvega leta starosti. Nosila ji je fantovska oblažila in obutev. Pa kaj pol. Mi se imamo radi.

Imam pa kolegico, ki je bila (zdaj je že rodila) tretjič noseča. In mi pove z nasmehom na ustih (dve punčki je že imela), da pričakuje še eno punčko. Jaz pa fuuuuuuuul navdušena, ji čestitam in se hecamo, koliko punc bo imel očka v hiši, skratka samo veselje. In veš kaj mi je rekla? Da jo vsi čudno gledajo in ji govorijo oh škoda, da ni fantek. WTF???? Zakaj že? Prav čudno je sprejela, da jaz tako reagiram; normalno 🙂 Mislim halo … ???? Pa valda, da je kul :))))

Bodita vesela zase. Res! In uživaj!!!!!!!!!!!! To je noro lepo obdobje.

Naj si kdo misli ,kar si hoče,vidva se še naprej veselita!Pa kaj koga briga!

Saj to bo vajin najlepši otrok,ne pa njihov!

Kar recita,da sta si strašno želela punčko !Bosta vsem zaprla usta!

Srečno!

V 14 dneh sem 2x slišala da prvi mora biti fant, tako da res še obstajajo taki ljudje ki res tako mislijo.
Lp

Če je res, kar praviš, potem se giblješ v krogu samih primitivcev. Sploh ni pomembno, kakšnega spola je prvo dete, glavno je, da je zdravo. A bi bilo kaj boljše, da se ti rodi sin, pa s hudimi napakami? Bog ne daj.

Še Sultan Sulejman je v tisti nadaljevanki na RTL dejal, ko se mu je rodila hčerka, sultanija pa se mu je opravičevala, ker mu ni ponovno rodila sina: “Vseeno je, če je hčerka, to je moj otrok in rad jo imam kot sinove.”

Take vprašaj, zakaj si želijo, da bi ti imela sina, namesto hčerke. Jaz nisem nikomur razlagala, katerega spola bo otrok.

Ogni se teh ljudi, to so primitivci, ki ne samo, da diskriminirajo po spolu, kar je totalno za casom, ampak celo nimajo osnov bontona poslihtanih, da to izrecejo pred bodocimi starsi. Cestitam ti za nosecnost! Dete naj bo zdravo in srecno, spol je pa totaaaaalno nepomemben. Midva sva si zelela puncke, pa ko sva zvedela, da bo fantek, nisva bila nic zalostna, ravno tako sva se potrudila in nasla navdusenje tudi nad dejstvom, da ne bo zelenega spola. Zdaj sicer se vedno v trgovinah gledam dekliske oblekice, ampak enako rada potem izberem fantovske. Stisni svojega mozeka, lepo se imejta v veselem pricakovanju, ker kasneje ne bosta imela celo leto casa zase, one butle s takimi izjavami pa kar naderi, bodo vsaj vdeli drzat jezik za zobmi. Lahko se izgovoris na hormone 😉

Od mene pa cestitke za puncko, ti zelim, da bo zdrava.
Jaz bi pa tako z veseljem puncko imela, pa ne vem ce bom tok srecna.

Se to, ko sem bila jaz noseca mi tasca recimo niti cestitala ni za nosecnost.

In na komentarje, ki jih dobis mirno reci, da fanta zna naredit vsak, puncko pa sam izbranci.

V 14 dneh sem 2x slišala da prvi mora biti fant, tako da res še obstajajo taki ljudje ki res tako mislijo.
Lp[/quote]

Če še ne veš, to izvira iz miselnosti nekaterih južnih narodov, ko pravijo: Nije važno, šta će biti prvo, samo da je sin zdrav! Sploh pri Srbih je zelo zelo pomembno, da je prvorojeni otrok – sin, naslednik, ki bo prevzel družinski posel, lastnino, nanj bo oče prenašal svoja znanja, ipd ipd…. Tudi v nekaterih muslimanskih državah so najbolj cenjeni (le) moški potomci.

Hvala vsem za pozitivne komentarje, vidim da so še ljudje 🙂
Midva sva presrečna, komaj čakava na lepi dogodek, imela jo bova najraje oz jo že imava, ostale pripombe pa bova res morala preslišati in se ne sekirati.

Hvala vsem in srečno!
🙂

Jaz pa mislim, da slišiš tisto, kar hočeš slišati. Vedno je tako.
Mogoče si si pa ti potihem želela fantka in si zdaj podzavestno razočarana in slišiš komentarje, kakršne pač “hočeš” slišati. Sploh ko si potem še prizadeta zaradi tega!

Midva sva se matrala za otroka več let. Uspelo je šele po parih IVF postopkih in mi je bilo tako popolnoma vseeno kaj bo, ampak res. Ko sem na nuhalni vprašala za spol in dobila odgovor da bo punčka, sem bila vesela do neba in nazaj. Če bi mi rekli da bo fantek, bi bila vesela do neba in nazaj. Videla sem veliko zapletov med nosečnostjo, prezgodnjih porodov, takih in drugačnih napak pri otrocih, mrtvorojene….tako da vse kaj drugega bolj pomembno od spola. Ti res polagam na srce da se ne obremenjuj z zaplankanimi ljudmi.
Pa še nekaj: za punčke je veliko več izbire ko cunjice kupuješ : ))))

Srečno.

Mene je presenetilo, ko sta 2 nosečki prijavili, da upata, da bo fantek. Sorry, zame to ni človek, ki je zrel za starševstvo in otroka vidi kot nek svoj modni ”dodatek”, ne pa samostojno osebico, ki ji bo pomagal v svet. Razumem, da bi tako razmišljala 80-letna ženska s kmetije, ker je rasla gor s takimi prepričanji, ne pa 30+ letnica s fakultetno izobrazbo.
Meni se zdi glavni dobitek že to, da je otrok zdrav in normalen.

Sicer pa – čestitke!:)

V 14 dneh sem 2x slišala da prvi mora biti fant, tako da res še obstajajo taki ljudje ki res tako mislijo.
Lp[/quote]

Zaradi takih se ne obremenjuj. Očitno so res okoli tebe ozkogledi ljudje, ki so zakoreninjeni v tradicijo. V resnici pa je puncam (in ženskam) veliko lažje v življenju.

Ne poslušajta drugih in ne ozirajta se na to, kaj drugi rečejo. Sama vesta, da sta vesela in ponosna na to, da bosta rodila hčerko in to je veliko vredno! Drugi pa naj kar imajo svoje mnenje, če hočejo!

Sama sem si želela fanta ker sem se nekako bala, da s punčko ne bom znala (v puberteti) ravnati in res je bil prvi fant, druga punca. Danes če sem iskrena in če priznam sva si s punco veliko bolj blizu kot s fantom.
Ja imamo željeeni si to rpiznamo drugi ne, vendar ko se otrok rodi imamo radi oziroma vzljubimo vse.

Očitno živim v čisto drugačnem okolju. Kar nekaj, ki jih poznam so si želeli punčko, pa je bil potem fantek in so tisto pikico razočaranja težko skrili. Dva sta celo sobico belila na roza, pa nič…Kakorkoli, vsak ima tiho željo, ki pa ne skali veselja. Mi imamo par, punca je starejša in ta kombinacija je verjetno nekoliko slabša, vsaj glede tega, kako se otroka med seboj ujameta…

Lej, saj bistvo že veš! Čisto vseeno je, a drugim “ustrežeš” ali ne. Na koncu je otrok tvoj, ti skrbiš zanj, ga vzgajaš in ljubiš, tisti drugi so pa v otrokovem življenju samo mimobežniki … Nič drugače ni, če je otrok drugega spola.

Naj povejo svoje mnenje .. Jaz bi se jim smejala, ker so take izjave prav smešne. Taki ljudje se dejansko smešijo in to jim lahko tudi na lep način pokažeš, namreč, da se začneš smejat, ko izjavijo tako bedarijo.

Jaz imam dva fant pa sem tudi najprej poslušala, da bi morala biti druga punčka, kasneje pa, da moram imeti še enega, da bo punčka.

In sem se jim samo smejala, ker je res bedasto. Fejst bedasto.

Ne sekiraj se … saj te razumem, noseča si in precej usmerjena sama vase in to je tudi normalno, veseliš se in bi rada to veselje delila z ostalimi … nikar se jim ne pusti spraviti v slabo voljo, ker res res na tvojo srečo in potek življenja nimajo nikakršnega vpliva. Nikakršnega in dejansko ne bi bili nič drugačni, če bi bil otrok po njihovem “okusu”.

Jaz sem vesela, da boš imela ponučko. Moja fanta bosta iskala punčke (upam) ;). In dosti mora biti teh in onih. A je tako?

A se strinjaš?

Želim veliko veselja v pričakovanju tvoje punčke, še jaz se je veselim. Super bo! Srečno!

Spol otroka določi moški s svojimi spermiji. Če do jajčeca prvi pride moški spremij, bo potomec fantek, če pa do jajčeca prvi pride ženski spremij, pa bo potomec punčka.
Ti lahko odgovoriš, da tvoj mož pač dela punčke.

To je pač igra narave.

Jaz sem si zelo želela punčko, pa sem dobila sina. sedaj sem neizmerno vesela, da imam sina in sploh si ne predstavljam, da bi imela punčko. Čeprav še vedno malo upam, da bo v drugo punčka, da bi skup pekle piškote in se klatile po trgovinah… malo po žensko čvekale… Je pa tudi s sinom vse super počet, samo malo več divjanja je potrebnega, pa naenkrat v trgovini gledam samo še avtke…

Fouš so ti, ker boš imela malo lepo punčko. Zdaj se bodo začeli ukvarjat še s tem, da mora prvi otrok imeti modre oči, pa take neumnosti…
Punčka je tvoja in kaj te brigajo primitivna mnenja drugih. Uživaj v sreči.

New Report

Close