Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina DOLGOTRAJEN KAŠELJ IN NOBENIH ZDRAVIL

DOLGOTRAJEN KAŠELJ IN NOBENIH ZDRAVIL

Pozdravljeni!

Zanima me, če je to normalno oz. mogoče – moj šestdesetletni oče se že več let bori s suhim kašljem, tudi ponoči, kar ga vedno bolj izčrpava.
Do sedaj še ni prišel dalje kot do splošnega zdravnika, ki mu predpiše samo tablete za pomiritev kašlja, od katerih pa ni nekega vidnega učinka.
Zdravnik pravi, da ni nič narobe z njegovimi dihalnimi potmi.
Po napadu kašlja je ves premočen in popolnoma brez moči. Kakšni so lahko vzroki za takšen kašelj in ali je res, da se tega ne da odpraviti?

Hvala z pomoč.

Vsak dolgotrajen kašelj je potrebno raziskati, toliko bolj pri moškem in posebej, če je kadilec. Lahko, da pri očetu ne gre za obolenje dihal, pač pa za slabo srce in tekočina zastaja v pljučih – posledica je kašelj, vendar je ta navadno “produktiven”, bolniki izkašljujejo belo vodeno sluz. Lahko je oče tudi na kaj alergičen in ga to draži – ni nujno v pljučih, lahko le v grlu, možno je, da ima sinuzitis in mu ponoči zateka sluz iz sinusov v sapnik in kašlja, suh kašelj je lahko posledica jemanja nekaterih zdravil npr. Enapa (Olivin) – sredstvo za zmanjšanje pritiska, skratka možnosti je kar nekaj. Vztrajati je treba, da se izvor oz, vzrok za dražeč kašelj poišče….

Oprostite za vmešavanje, nisem zdravstvena oseba, samo moj stari oče je imel pri 70 letih iste probleme in je te reševal tako, da je vedno zvečer v postelji polizal navaden mentolov bombon. Ta mu je kašelj umiril in tudi laže je dihal.

Drži! Če kašelj izvira iz draženja grla, ali pa suhe sluznice grla, ki je lahko posledica tudi jemanja nekaterih zdravil, pomaga bonbon ali pa žvečilni gumi.

New Report

Close