Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pogosto intenzivno trzanje med spanjem

Pogosto intenzivno trzanje med spanjem

Pozdravljeni,
od 4 do 5-krat na teden se med spanjem zbudim zaradi zelo močnega trzljaja v nogah. Čuti se, kot bi šla elektrika čez mene od popka do palca na nogi. Najprej sem odvračala pozornost od tega, češ da se vsem zgodi občasno, ampak se zadnji mesec in pol zaradi tega zbudim skoraj vsako noč. Bojim se, da je to nehotno gibanje eden prvih znakov tremorja, ki ga ima tudi moja babica ali kakšne druge nevrodegenerativne bolezni.
Kaj je lahko vzrok temu in kaj lahko storim?

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Težko pojasnim. Če bi bilo to le v eni nogi, bi bilo možno, da gre za išijaz, sicer pa za krčne žile. Šele kasneje bi pomislil na kakšno nevrološko bolezen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni. Moj fant je opazil, da med spanjem trzam, ponavadi z eno roko ali z obema. Tega jaz ne čutim in me med spanjem ne moti, se ne zbudim. Trzanje ne traja dlje časa naenkrat, ampak je nekako razporejeno čez celo noč. Včasih je tudi intenzivnejše, ampak me še vedno ne moti. To se dogaja že več kot leto. Ne vem kdaj se je to pojavilo in tudi ne vem ali se to dogaja vsako noč. Zakaj se je to pojavilo? Kako bi lahko trzanje odpravila?
Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Težko kaj reči. Lahko gre zgolj za sproščanje v spanju oz. za povečano aktivnost v nekaterih fazah spanja. Neposredno ti zgibki ne napovedujejo nobene bolezni. Preveriti bi se dalo v t.i. spalnem laboratoriju pri nevrologih v Ljubljani, kjer bi vas posneli in izmerili pomembne fiziološke parametre.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close