Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšna je (ne)ženstvena ženska?

Kakšna je (ne)ženstvena ženska?

Kakšna je ženstvena ženska in kaj je neženstvena ženska?
Obnašanje, stil oblačenja, izgled, oblika telesa, (ne)ličenje…

Mogoče taka, da bi jo, če bi jo kje videl, prav lahko zamenjal za moškega?

Vsak dan v hlačah, krila sploh ne obleče več. Ne maram takih.

A to je zate ženstvena ženska?

Zame je ženstvena, če ne pije, ne kadi, če ne preklinja, je prijazna, vljudna, odločna, samozavestna, postavna.

Umirjena in da nosi krilo in ne hlače.

Zanimivo, sem pričakovala globoke odgovore v tej temi pa vidim, da vsi moški ženstvenost povezujejo le z obleko. Sem mislila, da je ženstvenost bolj odvisna od značaja pa vidim, da je odvisna le od oblačil.

Ja seveda, da je tudi povezano z oblacili, ne vem kaj ti ni jasno?? Kaj bi rekla, ce bi videla zensko v moskem reklcu?? Ali pa misicastega moskega oblecenega v baletno roza krilce?? Najbrz nic a ne, bi ti bilo cisto normalno, ker kao ne sodis po obleki?? Ja pa ja de, te pravljice ti pripoveduj sama sebi, ce si verjames. VSAK clovek ocenjuje drugega tudi po videzu, razen ce je slep. Ravno zato je namenjen vid. Ti pa klobasaj kolikor hoces, saj lazes sama sebi.

Zame je ženstvena, če ne pije, ne kadi, če ne preklinja, je prijazna, vljudna, odločna, samozavestna, postavna.[/quote]

Jaz se ne strinjam. Ženska lahko kadi in lahko pije, vendar mora oboje počet s stilom.

http://the100.ru/images/actors/id349/1725-AUDREY_HEPBURN23.jpg

http://www.tocnoto.si/uploads/podobe/21{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}286{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}29.jpg

Ja seveda, da je tudi povezano z oblacili, ne vem kaj ti ni jasno?? Kaj bi rekla, ce bi videla zensko v moskem reklcu?? Ali pa misicastega moskega oblecenega v baletno roza krilce?? Najbrz nic a ne, bi ti bilo cisto normalno, ker kao ne sodis po obleki?? Ja pa ja de, te pravljice ti pripoveduj sama sebi, ce si verjames. VSAK clovek ocenjuje drugega tudi po videzu, razen ce je slep. Ravno zato je namenjen vid. Ti pa klobasaj kolikor hoces, saj lazes sama sebi.[/quote]

…ker se človek oblači tudi glede na svoj značaj…, a ne?

Tako mimogrede. A če ženska ne nosi krila, to pomeni, da nosi moške rekelce?
Ne vem kako je pri vas v trgovinah, amapk pri nas prodajajo poleg kril tudi hlače in če verjameš ali pa ne, prodajajo tudi ženske hlače.
Torej po tvoji logiki je ženska v hlačah neženstvena in očitno mora biti v baletnem roza krilcu? Nikoli nisem še videla ne moškega ne ženske na ulici v roza baletnem krilcu, razen za pusta recimo.

Ja seveda, da je tudi povezano z oblacili, ne vem kaj ti ni jasno?? Kaj bi rekla, ce bi videla zensko v moskem reklcu?? Ali pa misicastega moskega oblecenega v baletno roza krilce?? Najbrz nic a ne, bi ti bilo cisto normalno, ker kao ne sodis po obleki?? Ja pa ja de, te pravljice ti pripoveduj sama sebi, ce si verjames. VSAK clovek ocenjuje drugega tudi po videzu, razen ce je slep. Ravno zato je namenjen vid. Ti pa klobasaj kolikor hoces, saj lazes sama sebi.[/quote]

Torej ženska, ki nosi hlače, ni ženstvena. Bla bla bla.

Ja seveda, da je tudi povezano z oblacili, ne vem kaj ti ni jasno?? Kaj bi rekla, ce bi videla zensko v moskem reklcu?? Ali pa misicastega moskega oblecenega v baletno roza krilce?? Najbrz nic a ne, bi ti bilo cisto normalno, ker kao ne sodis po obleki?? Ja pa ja de, te pravljice ti pripoveduj sama sebi, ce si verjames. VSAK clovek ocenjuje drugega tudi po videzu, razen ce je slep. Ravno zato je namenjen vid. Ti pa klobasaj kolikor hoces, saj lazes sama sebi.[/quote]

…ker se človek oblači tudi glede na svoj značaj…, a ne?[/quote]

Meni pa sikanje recimo ni ženstveno pa je zelo pogosto na SČ :).

Zelo dobra tema. To je ženska ki razmišlja po moško. To brez težav opaziš. Skriva čustva, obnaša se robato.

To sem jaz. Sovražim krila in obleke, vedno sem bila v hlačah (je pa res, da imam lepo postavco in mi nič ni treba pod krilom skrivati debele riti), nikoli nisem nosila modrca, razen za športanje (75B), ker me moti, nikoli se nisem ličila, barvala las in podobne traparije. In čudno, pri svojih 40ih letih vidim, da sem dosti bolje ohranjena kot 10 let mlajše Sem pa srečno poročena, mož je iskal žensko z možgani, ne nališpano kokoš, tako, da se krasno razumeva in sva tudi srečna drug z drugim in v družbi najinih otrok.

Ženstvena ženska se obnaša po moško?
Robato obnašanje in skrivanje čustev je moško obnašanje?
Meni osebno se to ne zdi moško obnašanje.
Vsaj pravi moški zame ni robat.
In če skrivanje čustev pomeni, da ne bruhne za vsako figo v jok, potem…

Bravo. Čestitam.
Malo je takih samozavestnih žensk.

Meni se zdi pri teh temah vedno zabavno, ko skuša kup ljudi druge prepričati, kako obstajajo jasna pravila “pravega obnašanja/izgleda/oblačenja”, ki pritičejo nekemu spolu in delajo nekoga ženstvenega / možatega, ki pa jih ne znajo jasno definirati 😀

Meni tudi občasno ženske težijo, da nisem ženstvena, ker nikoli ne nosim kril.
Samo kaj, ko je ta ženska, ki mi govori, da nisem ženstvena, bistveno bolj okrogla kot sem jaz. Torej, če je ona ženstvena, potem jaz nočem biti ženstvena. Sem raje takšna kot sem pa ženstvena gor ali dol.

Ne gre se za ohranjenost, Gre se za žensko milino, ki je ti s svojim opisom nimaš in je ne boš imela, žal.

V mislih sem imela žensko, ki pije do pijanosti.
Če spije kozarec vina ali piva je čisto ok, če pa pije ko žolna pa ni ženstveno. Sploh bruhanje in druge pijanske zadeve niso ženstvene.
Kadilke pa mi nikoli niso ženstvene: sploh pa kadilski zadah, ovela koža, rumeni zobje, niso ženstveni.

Zame je ženstvena, če ne pije, ne kadi, če ne preklinja, je prijazna, vljudna, odločna, samozavestna, postavna.[/quote]

Jaz se ne strinjam. Ženska lahko kadi in lahko pije, vendar mora oboje počet s stilom.

http://the100.ru/images/actors/id349/1725-AUDREY_HEPBURN23.jpg

http://www.tocnoto.si/uploads/podobe/21{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}286{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}29.jpg[/quote]

Kako pa veš, da nima miline?
Meni so take ženske zakon. Samozavestne.

Ne gre se za ohranjenost, Gre se za žensko milino, ki je ti s svojim opisom nimaš in je ne boš imela, žal.[/quote]

Tista bolj okrogla in v krilu je sigurno bolj ženstvena kot ti v hlačah, sori, ampak je res.

Ženske v hlačah so prave možače, lenobe, ki se jim ne da uredit, izbrati pravih nogavic in čevljev, ne maram neženstvenih možač v hlačah.

Kemal, bom pa že raje fit in po tvoje možača kot pa debela in po tvoje ženstvena.
Veš lenoba gor ali dol, ampak debela pa nisem, namesto s šminkarijo se ukvarjam s športom. Namesto v šoping, grem na kolo pa ženstvena gor ali do. Dol mi visi za kemale in podobne. Saj menda ne misliš, da me moški kot si ti zanimajo :)?

Kemal je sigurno debela ženska, ki se tolaži, da je zato ženstvena.
Samo nesramno govorjenje, žaljenje in tako naprej, ni ženstveno pa špeh tudi ni ženstven :).

New Report

Close