Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina sinus pilonidalis

sinus pilonidalis

Pozdravljeni!
Nekje pred sedmimi leti se mi je prvič pojavil sinus pilunidalis in takrat sem bila na manjšem posegu in 2 leti je bil mir. Potem se je zgodila prva ponovitev in zopet isti poseg. Nekaj let je bil zopet mir. Zadnji dve leti pa se mi zopet pojavljajo občasno rahle bolečine pod trtico in nekoliko levo od nje. To se mi pojavi, če dlje časa sedim na trdi podlagi in direkt pritiskam na trtico. Takrat levo od trtice na predelu ritnice občutim tudi majhno bulico ki je boleča na otip. Vendar ker to stanje traja vedno le nekaj dni in se potem kak mesec ali dva sploh ne ponovi še nisem šla do zdravnika na ponovni poseg. Nimam pa nobene luknjice iz katere bi tekel gnoj, tako da ne vem kam izgine. Zanima pa me če bi bil ponovni poseg nujen, glede na to da me ta zadeva večino časa ne ovira? Je nevarno, če se ta vnetja pojavljajo in izginejo..mislim v smislu, če se lahko iz tega razvije kaj hujšega kot je rak?

Že v naprej hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Zaenkrat bi pustil tako, kot je. Očitno je kljub posegu ostalo nekaj tkiva, kjer se vsake toliko ponovi blažje vnetje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Tudi sama imam sinus pilonidalis in od junija 2012 do decembra 2012 se mi je ponovil trikrat. Januarja 2013 me čaka sedaj glavna operacija, katere me je izjemno strah. Zanima me, če bom spet imela v ranici gazice (preveze), katere so izredno bolele, ko sem jih menjala. Moja kolegica je dala tudi čez operacijo in mi povedala, da so ji pri glavni operaciji ranico zašili in da ni imela hudih bolečin. Je to res? Me čakajo hujše ali manjše bolečine?

Zanima me tudi, kaj je bolje? Lokalna injekcija v hrbtenico ali spalna narkoza? Lokalne injekcije me je izjemno strah, kajti veliko ljudi mi je že povedalo, da če zdravniki “kiksnejo” z injekcijo lahko ostanem invalid. Je to res?

Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Če se ob operaciji področje ne gnoji, lahko zašijejo, sicer ostane odprto, da se pozdravi.

Ohromitev je blazno izjemna možnost, a dejstvo je, da tistemu, ki se to zgodi odstotki ne pomagajo. Prednost spinalne narkoze je, da ste vesa čas budni in nimate težav s prebujanjem po narkozi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Vprašala bi samo še če po operaciji pustijo odprto rano, potem bom imela zopet preveze? Je kakšna možnost, da se dobi kakšna krema za preveze, da ne bi bile tako boleče?

Spoštovani!

Ne poznam kakšnih novejših prijemov čiščenja zagnojene rane. Sicer mrežice iz umetnih snovi olajšajo previjanje, ker se obfezilni material manj sprime z rano.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close