Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina chronova bolezen

chronova bolezen

Pozdravljeni!

Zanima me nekaj, in sicer, ali je chronova bolezen ozdravljiva če je odkrita na začetku? Pri tem mislim predvsem na življenje BREZ jemanja tablet do konca življenja.

Hvala!

Chronova bolezen praviloma poteka v napadih in različno dolgih obdobjih mirovanja. Povsem možno je, da nekaj let ne boste imeli prav nobenih težav, potem pa naenkrat spet, npr. ob kakšnem stresu. Verjetno boste morali vedno biti nekako v “stand by” položaju, vendar boste imeli vmes lahko dolga obdobja miru in nič tablet.

V Hrvatski imajo bolniki s Cronovo boleznijo svoje društvo, morda ne bi bilo slabo, ko bi jim tudi v Sloveniji sledili. Sam imam to bolezen, zato vam bo mogoče nekaj mojih izkušenj koristilo. Meni so se težave močno zmanjšale, ko sem popolnoma prenehal z uživanjem česna in čebule, kljub temu, da uživanje prav tega mnogi priporočajo kot “policaja” v črevesju. V knjigi Zdravje iz božje lekarne sem prebral o koristnosti uživanja čaja iz ognjiča. Po manj kot enem mesecu so mi prenehale krvavitve in nimam praktično nobenih težav več (kljub temu sem sedajle potrkal ob les). Poizkusite in ob priliki odgovorite.

LP, Mik

nova
Uredništvo priporoča

Ustanavljanje društev ni v moji moči, ideja pa je odlična. Morda kaj podobnega obstoja tudi že pri nas, lahko pa se obrnete na upravljalce te spletne strani in sami poskusite organizirati vsaj klepetalnico na to temo, če že ne pravega društva.
Veliko sreče!

New Report

Close