Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nevzgojeni otroci – se taki rodijo ali …?

Nevzgojeni otroci – se taki rodijo ali …?

Nevzgojeni otroci na igrišču, v trgovini, v kinodvoranah, povsod… Saj niso taki vsi, ampak veliko se jih pa obnaša obupno.

Pa me zanima, če se otroci taki rodijo ali se to zgodi pozneje in zakaj? (Svojih še nimam.)

tukaj razlagal, da je vse to posledica samomorov. Samomorilčeva duša ne pride v nebesa, ampak se naseli v telo kakšnega novorojenčka, da razreši svoje probleme. In v Sloveniji je ogromno samomorov.

DalajLama je tudi se spomnil svojega prejšnjega življenja. Vsi so osupnili.

Če želiš lepo vzgojenega otroka, je treba najti pravi način vzgoje, ki ustreza otrokovemu karakterju. In to je sila težko. Ni vsaka vzgoja in vzgojna metoda enako učinkovita za vsakega otroka. In zato je tako. Potem seveda igra vlogo tudi to, da je treba mus imeti otroka, ker ga imajo vsi in seveda nočemo izpasti črne ovce. Torej imamo otroka, ko pa je treba začeti delati z njim in se res žrtvovati zanj, to ni več tako srčkano in idilično. Zato so prepuščeni sami sebi, vzgajajo jih risanke, skratka, po liniji najmanjšega odpora. Rezultat vseh teh dejavnikov si videla danes. Otroci pa se taki ne rodijo.

A da se taki ne rodijo? O, marsikaj prinesejo na ta svet, nekaj gensko, nekaj pa iz onostranstva.

Po mojem mnenju je to posledica permisivne vzgoje, kjer so otroci središče sveta.

Naš je vzgojen lepo, miren in vljuden je, sočutja ima zvrhano mero, smilijo se mu živali, vsi, ki so kakor koli šibki, ima razvit estetski čut, ni da ni. Zdaj, ko vidim, kako ga z levo roko odpravijo in poteptajo nevzgojeni, častihlepni in spretni sovrstniki, mi je žal, da smo ga vzgojili tako. Če bi naredili pokvarjeno egoistično barabo iz njega, bi mu dali boljšo popotnico. Drugi starši so bili očitno bolj preudarni od nas in so svoje otroke bolje opremili za to družbo.

Le zakaj so otroci taki?Kdo je otrokom vzornik?Kje otroci dobijo oziroma se naučijo takega obnašanja?

Odgovor je:
Televizija!!Že risanke so polne nasilja,ljubosumja,maščevanja,ubijanja,…da o filmih sploh ne govorim!Nato so tu starši,kjer jih otroci posnamejo,nato v družabnosti,če hočejo biti face se morajo izkazat z grdim govorenjem,razbijanjem,pretepanjem,……..

Zapomni si da se otroci rodijo zdravi,čisti po duši,…ostalo je vse pridobljeno!!

Delno je prirojeno, delno pa privzgojeno. Tudi, ce je prirojeno ni to noben izgovor da starsi dvignejo roke in pustijo, da se vzgaja sam. Je pa najlazje reci, da je otrok pac “zivahen” in “bos ze videla kako je blablabla”. Ker je starsev, ki so se dejansko pripravljeni potrudit za vzgojo vedno manj pa je tudi vedno vec nevzgojencev. Potem pa se vsi poskusni zajcki na katerih stari probavajo vse sorte “modernih” prijemov in imamo danasnjo druzbo podivajnih otrok.

Ker starši delajo cele dneve, svojim otrokom dajo in pustijo vse kar jim srce poželi, ter s tem kompenzirajo manko časa, ki ga preživijo z njimi. Posledica so današnji “sončki”. Samo par tem na MONu preberi, pa boš videla kako v rokavicah se dela z njimi. Celotna vzgoja temelji na pozitivni vzgoji, če otrok faše eno po riti in slučajno katera MONovka to izve, takoj leti na CSD s prijavo nasilja. To je to. Večina staršev namreč ne zna s to pozitivno vzgojo nadomestit kazni na tak način, da bi jih otrok spoštoval in upošteval. Otroci so pa brihtni in hitro ugotovijo kaj lahko in kako bodo koga ovili okol prsta. V šoli otroke učijo kakšne so njihove pravice, o dolžnostih pa sončki ne slišijo prav radi. Sodobna vzgoja napram tradicionalni – rezultat je pa tule

Vzgoja, kaj je to? Vzgoja oziroma vzgajanje pomeni namerno delovanje odraslega človeka usmerjeno v drugega (ponavadi otroka, mladostnika). Gre za medčloveški odnos, pri čemer se prvi zaveda dosega svojih dejanj v večji meri ali na drugačen način kot drugi v odnosu. Običajno pojem vzgoja uporabljamo za odnos staršev do otrok in učiteljev do učencev, vendar le v pozitivnem smislu, torej takrat ko gre za spodbudo tako imenovanega prvega v odnosu do drugega.

NEvzgojen – je vse nasprotno.

Torej ne pišite, da takšni prijokajo na svet.

Vedenje je večinoma odvisno od okolja- se pravi od vzgoje staršev, nekaj malega pa od dednosti…

Otroci so ogledalo svojih staršev.

Mislim da je to posledica permisivne vzgoje.

Onostanstva.?? Bolna oseba rabi pomoč upam da ti je jasno ,,,,,,!!!!,,!!, zgleda imaš s svojomi otroci blazne težave, zato jih rešuj sproti.

JA TAKI SE RODIJO OZ.JIH PRINESE ŠTORKLJA IN TO IZ ONOSTRANSTVA.KER IMAJO STARŠI SLABO KARMO MORAJO SPREJETI TA KRIŽ.IN TAKO CELO ŽIVLJENJE PRENAŠATI PODIVJANEGA MULCA.KER GRE KARMA NAPREJ TUDI TA MULEC NEKOČ ODRASTE IN ZAČNE NOS VTIKATI V TUJE OTROKE-SEVEDA SAMO HIPOTETIČNO-TER SPRAŠUJE NA MONU LE ZAKAJ JE TA MULARIJA TAKOOOOOOOOO NEVZGOJENA.MOGOČE JE ODGOVOR V ONOSTRANSTVU.

Se popolnoma strinjam. Potem pa še učiteljica reče, naj bo bolj glasen!

To je tako oguljena fraza, da ji vsi verjamete, pa čeprav ne drži. Ti dam primer iz moje okolice: družina, oče, mati, dva sinova. Oče in mati krasna človeka, en sin najstnik priden v šoli, priden za pomoč pri delu doma, ambiciozen, navdušen športnik,…..drugi sin najstnik narkoman. Hmmmm…………Sta starša špilala angele pred prvim in hudiče pred drugim? Močno dvomim.

Drug primer v mojem kraju spet družina, oče, mati, starejši sin in mlajša hčerka, ki je zlata punčka, sin pa pravi razgrajač.

Enostavno so otroci različnih karakterjev in starši delajo to napako, da pri vseh uporabljajo enak pristop in metode. Preberi si knjigo “Otroci so tega vredni”, kjer je tudi lepo razloženo, da celo pri enojajčnih dvojčkih lahko pri enemu določen način 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uspe, hkrati pa pri drugemu 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} spodleti.

Pri nas je enak problem … zdaj pa jih poslušam od vgojiteljice, da ne zna socializirati, ker ga vse nevgojene barabe namahajo, se mu posmehujejo in ga odrivajo … on si pa le želi mirne in smiselne igre njimi. Žal mi ga je, ker vidim kako trpi. Pa sem imela priložnost videti, da so tudi njihovi starši identični … moj sine si je želel od otroka ogledati igračo in ga je otrokov oče nahrulil, da pa že ne bo gledal in prijemal njegovih igrač. Svašta res … mi ga pa že 5 let učimo kako naj posodi, deli … zdaj je pa največji revež 🙁

Saj človek ni več pameten.

Pri nas je enak problem … zdaj pa jih poslušam od vgojiteljice, da ne zna socializirati, ker ga vse nevgojene barabe namahajo, se mu posmehujejo in ga odrivajo … on si pa le želi mirne in smiselne igre njimi. Žal mi ga je, ker vidim kako trpi. Pa sem imela priložnost videti, da so tudi njihovi starši identični … moj sine si je želel od otroka ogledati igračo in ga je otrokov oče nahrulil, da pa že ne bo gledal in prijemal njegovih igrač. Svašta res … mi ga pa že 5 let učimo kako naj posodi, deli … zdaj je pa največji revež 🙁

Saj človek ni več pameten.[/quote]

Jaz sem pa nehala biti tiho! Na čisto vsaki priložnosti se oglasim! Če lahko vsaka, ki ima 5 min časa klobasa traparije, bom pa še jaz dala vedeti, da ne bom tolerirala nevzgojenosti! Vedno govorim o imenih in priimkih, kar dodatno znervira. Res pa je, da nikoli ne padem na nivo nesramnosti. Vzgojiteljice in učiteljice točno vedo, da nimajo kaj govoriti čez mojega otroka, ker vedno počaka, posodi, pomaga. Res pa je, da je že ostal brez malice, ker so jo kombajni povozili (beri požrešni ihn nevzgojeni sošolci dobesedno POŽRLI) Smo hitro sklicali razredni sestanek! Ne biti tiho! p
Če smo tiho in “vzgojeni”, še ni treba, da smo bedaki! Sliši se tistega, ki je bolj glasen. Če počepnete pred nevzgojenimi mulci in njihovimi napihnjenimi starši, dajete kaj slab zgled svojemu otroku.

Ne, nikakor se nevzgojeni ne rodijo!!!

Otroci so ogledalo staršev….kot je že ena napisala!

Tako je – otroci so karakterne kopije svojih staršev in svojih prednikov-mešanica genov. Torej v takem primeru vzgajate najprej del svojega in partnerjevega karakterja. Malo se pozanimajte, kakšne karakterne lastnosti imajo tudi vši starši, pa tasti, tašče, stari starši, kakšne vzorce imajo (alkoholizem, agresija, depresija, melanholija, samomorilska nagnjenost, ), pa se pripravite že prej, kaj lahko pričakujete pri svojemu otroku. Seveda ste pa njemu pri vzgoji in odraščanju skozi različne faze sami najboljši ali pa najslabši zgled.

New Report

Close