Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Malica v šoli

Malica v šoli

Mi lahko kdo pove, če je malica v šoli obvezna?
Hči želi prinašati svojo hrano.
Rada bi hčer odjavila, a ker to na naši šoli ni stalna praksa, me zanima, če je to kje zakonsko opredeljeno.

Hvala.

nič ni obvezno, sicer pa pokliči v šolo pa tam vprašaj za postopek odjave

Ni obvezno, so pa tudi pri nas poskušali “izsiljevati” z zahtevo po dodatni obrazložitvi itd., za kar ni nobene zakonske podlage.
Enopstavno sem napisala dopis, da z dnem ….. odpovedujem dopoldansko malico za hči in to je bilo to.
Če je bila hči lačna, je pojedla kaj, kar si je prinesla od doma, pogosto pa si v šolo ni odnesla ničesar, saj je obilno zajtrkovala doma, malica pa je bila po prvi šolski uri.

nova
Uredništvo priporoča

Nikjer ni malica po prvi šolski uri. Če je, prosim navedi vsaj kraj. Preberi si, koliko obrokov naj bi imel otrok vsak dan.

Nikjer ni malica po prvi šolski uri. Če je, prosim navedi vsaj kraj. Preberi si, koliko obrokov naj bi imel otrok vsak dan.[/quote]

no pri nas je malica za prvo triado po prvi šolski uri. oš šoštanj

Nikjer ni malica po prvi šolski uri. Če je, prosim navedi vsaj kraj. Preberi si, koliko obrokov naj bi imel otrok vsak dan.[/quote]

Pri nas v Ljubljani je malica za prvošolce po prvi šolski uri ob 9.15. Ker tudi zvonec v učilnici prvošolcev ne zvoni pa tudi to uro premaknejo pred 9.

Ne, malica ni obvezna.

Jaz sem pa vesela,da je malica v.šoli. Me razbremenijo, da ne mislim, kaj bom pripravila za naslednji dan, malice so dobre in cenovno ugodne. A še katera?

Če tega ne poznaš, še ne pomeni, da ne obstaja :).
Ljubljana-Vič.
Pričetek pouka ob 8:30, malica za drugo in tretjo triado od 9:15 do 9:35.
Menda veliko učencev doma ne zajtrkuje in jim poskušajo na tak način urediti jutranjo prehrano (kar sicer ni naloga šole).
To, da so potem učenci lačni od 9:35-13:40, 5 šolskih ur, pa je očitno vseeno…

Tudi v Medvodah je malica ob 9.15 za celo šolo.

mene samo to “skrbi” a bo tvoj otrok vsak dan pa res vsak dan imel malico, to je resna obveza. če ne bomo spet poslušali o lačnih otrocih v šolah.

🙂

:)[/quote]

Meni pa to ni smešno – primerjati tiste, ki res nimajo, in tiste, ki so morda pozabili malico prinest s sabo … A je res vse to hec?

[/quote]

Nikjer ni malica po prvi šolski uri. Če je, prosim navedi vsaj kraj. Preberi si, koliko obrokov naj bi imel otrok vsak dan.[/quote Pri nas malica je PRED prvo šolsko uro. POSAVJE

Pri nas je malica obvezna za vse učence, je pa res, da ni nujno, da je naročen nanjo v šoli. Lahko jo prinese od doma, vendar pa mora en obrok pojesti v šoli! Se pravi, da pozabljanja odpadejo! Veliko deklet v 3.triadi bi se rado “šmuglalo” kot da so mallico že pojedle itd. v resnici pa so anoreksične in to skrivajo. Na žalost 🙁

:)[/quote]

Meni pa to ni smešno – primerjati tiste, ki res nimajo, in tiste, ki so morda pozabili malico prinest s sabo … A je res vse to hec?[/quote]

No, lahko ti zagotovim, da bodo moji otroci imeli malico vedno s seboj. Pripravljam jo že tako zase in za moža, tako da to ni noben problem. Njen predlog sem podprla zato, ker ostaja lačna. Pa ne za to, ker nimamo, ampak preprosto, ker v razrede dobijo po porcijah in ni možno dobiti dodatka. Potem pa je lačna vse tja do 13,15 ko pride domov. Malica je pri nas 9.05, po prvi šolski uri.

Vsem hvala za odgovore!

Mi (Rogaška Slatina) imamo začetek pouka ob 8.00, malica o 1. do 5. razreda pa ob 8.45.

Malico lahko odjaviš, 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pri nas nobenih problemov, samo razredničarki napišeš obvestilo, da otrok ne bo več s prihodnjim mesecem naročen na šolsko malico-ni treba navajati nobenega razloga. Pri nas smo to naredili letos že na začetku šol. leta in sploh nismo vračali pogodbe za malico.

Malica je pravica otroka, ki si jo zasluži vsak mlad rastoči in razvijajoči se organizem. in če otrok raje je enake stvari za malico v šoli, kot tudi običajno in doma (npr, svežo zelenjavo, sadje, jogurte, doma spečeno pecivo, suho sadje, musli, neslane oreščke, ipd), ni nobenih ovir, da tega nebi smel jesti tudi za malico v šoli, ker npr. ne mara kisle smetane na kruhu, pa raznih paštet in drugih mesno-zelenjavnih namazov, burekov, pic. Narobe bo le, če boste otroku kupovali škodljive prigrizke, oziroma mu dajali denar, da si v bližnjo trgovino skoči po čips, pa kokakolo, kos pice, pa to jedel potem pred ostalimi – vas znajo na to v šoli opozorit – to ni zdrava malica in tudi ni zgled ostalim otrokom. Ampak če so doma otroci to navajeni jesti, ker jim pač starši drugače niso za vzgled, potem je potrebno najprej prevzgojit starše.

New Report

Close