Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 3-mesečni odpovedni rok (?)

3-mesečni odpovedni rok (?)

Trenutno sem zaposlena za nedoločen čas, plačo imam primerno moji (VI.) stopnji izobrazbe. A ker gre firmi slabo, so nas nekaj zaposlenih dali na 4-urni delovnik, zato sem si poiskala novo zaposlitev. V novi službi bom sicer zaposlena za polni delovni čas, plača bo za eno stopnjo nižja (V.), vendar me to zaenkrat (v teh kriznih časih) ne skrbi. Skrbi me, ker v pogodbi piše, da je odpovedni rok, če da odpoved delavec, 3 mesece. To pomeni, da če se mi kdaj pokaže možnost za boljšo zaposlitev (z višjo plačo), praktično ne bom mogla menjati, ker me nihče ne bo čakal 3 mesece, da preteče ta odpovedni rok. Kaj mi svetujete? Ima kdo podobno izkušnjo?

mam tud 3 mesečni odpovedni rok. pri nas je tako, če znaš zlesti nadrejenim v rit, ti skrajšajo na en mesec, če pa ne, se pa zna zgodit, da te jebejo. torej kar veselo na novo delo, potem pa biti dober s šefi, pa ne bo problema. pa jamrat, jamranje je zakon!

Ja, tudi jaz sem imela to v mislih, a nisem vedela, če se v praksi obnese. Torej le ni vse v črkah pogodbe, se da tudi drugače uredit. 😉

Sem pa imela v mislih še eno opcijo, in sicer, da ko bom hotela iti stran, bi rekla, da se selim (in bi si dejansko zamenjala bivališče – imam možnost bivanja 120 km dlje). To bi za delodajalca predstavljal večji strošek za mojo pot na delo, in bi najbrž pristal na krajši odpovedni rok. Bivališče pa bi potem seveda zamenjala nazaj za to, kjer sem zdaj. Je možno? Bi bil delodajalec res dolžen plačevati potne stroške od novega bivališča, ali so še kakšni pogoji, ki upravičujejo tako selitev?

malo preveč se sekiraš za nekaj, kar sploh ne veš, če bo in kako bo ko bo. saj te lahko tudi novi delodajalec odpusti in boš rešena vseh skrbi. raje štartaj na dogovore. Kar pa se tiče selitev, pa po novem tile heci ne gredo več tako. če si v zasebnem sektorju, ti delodajalec ni dolžan plačevati stroškov do neba, v JU pa je še huje, ker po novem ti iz tvojih principov selitve sploh ne bo pripadal dodatek za vožnjo. če pa bodo sprejeti novi ukrepi, pa bo ta dodatek itak pozabljen, kar bi bilo tudi prav. naj dvignejo plače, od kod pa se želi kdo vozakat, je pa njegov problem.

Pol pa pač poveš, da boš te tri mesece preživela na bolniški – boli te Q.

Ma ja, saj mogoče se res preveč sekiram za prazen nič.

Bolniške pa za 3 mesece ne dobiš kar tako.

Ok, hvala, sem že pomirjena in kmalu štartam na polno v novi službi, pa bo kar bo. Itak je za manj denarja tudi delo lažje in manj odgovorno. Mogoče mi bo celo bolj ustrezalo. 🙂

Če gre stari firmi tako zelo slabo, bodo verjetno še veseli, če jim ponudiš predlog za sporazumno prekinitev delovnega razmerja brez odpovednega roka in jim ne bo potrebno te odpuščat in ti izplačevat odpravnine.

Tudi jaz sem imela v pogodbi 3-mesečni odpovedni rok, pa smo se sporazumeli, da odhajam konec naslednjega meseca po vročitvi moje odpovedi direktorju (cca mesec in še malo).

Res pa je tudi, da nekdo, ki se odloči za zaposlitev nekoga, ki je že zaposlen nekje drugje, vedno računa na nek odpovedni rok.

Si me narobe razumela. 3-mesečni odpovedni rok je v novi pogodbi z novim delodajalcem, ki mi ponuja polni delovni čas, a nižjo plačo. S sedanjim ni problem, lahko grem, kadar hočem, ne glede na odpovedni rok.

Vrežeš se prek prstov in dobiš bolniško.
Naslednji mesec ponoviš vajo.
Seveda vrežeš ravno prav globoko, da kao ne moreš delat pri starem in ravno prav plitvo, da lahko delaš pri novem delodajalcu….

Si me narobe razumela. 3-mesečni odpovedni rok je v novi pogodbi z novim delodajalcem, ki mi ponuja polni delovni čas, a nižjo plačo. S sedanjim ni problem, lahko grem, kadar hočem, ne glede na odpovedni rok.[/quote]
Ojej, se opravičujem, sem res na hitro in površno prebrala, oz.bolj preletela.
No, jaz se na tvojem mestu res ne bi sekirala zaradi dolžine odpovednega roka, ko še niti delat ne bi začela. Mislim, da se v večini primerov da sporazumno dogovorit za krajšega.

Glede tega da bi spremenila kraj bivanja…žal ta varijanta odpade, ker delodajalec ti je po zakonu dolžan plačevati potne stroške do kraja bivanja kjer si bila, ko sta sklenila pogodbo. Lahko se preseliš 300 km daleč, to je pač tvoj problem, ti si sklenila pogodbo ko si bila na naslovu xxxx ( ob zaposlitvi) in to ti je dolžan plačevati.

Pa je to kje zapisano – govori o tem kakšen Zakon? V pogodbi namreč piše samo to, da je delodajalec dolžen delavcu povrniti stroške za pot na delo in z dela, v uvodu pa je moj sedanji naslov bivanja in naslov, na katerem bom delala – torej je jasno, za kakšno pot gre. Če spremenim naslov, sem dolžna spremeniti vse dokumente, med drugim tudi pogodbo o zaposlitvi, mar ne? Ne vem, če mi delodajalec lahko to onemogoči.

Sicer pa upam, da se mi s tem ne bo treba ubadati. Mi je pa zelo čudno, zakaj delodajalec že v štartu zapiše tako dolg odpovedni rok za táko “navadno” delovno mesto. Še predsednik države lahko odstopi prej kot v treh mesecih! Po ZDR je odpovedni rok 1 mesec, če je delavec delal manj kot 5 let, in se podaljšuje z delovno dobo, ki jo delavec oddela pri tem delodajalcu. To se mi zdi čisto ok, in ne vem, zaradi kakšnega interesa delodajalec spreminja ta odpovedni rok.

Točno tako. Če le imaš zdravnika, ki ti gre na roko. Jaz takega odpovednega roka ne bi podpisala. Halo? Kaj pa naj si pomagaš z njim? Drugače pa obstaja še ena možnost. Če te tri dni (ali celo samo dva, nisem prepričana) enostavno ni v službo brez kakršnihkoli pojasnil, na telefon se ne javiš, skratka, te ni kot bi se udrla v zemljo, je tvoja pogodba avtomatsko prekinjena. Rešeno.

Pa je to kje zapisano – govori o tem kakšen Zakon? V pogodbi namreč piše samo to, da je delodajalec dolžen delavcu povrniti stroške za pot na delo in z dela, v uvodu pa je moj sedanji naslov bivanja in naslov, na katerem bom delala – torej je jasno, za kakšno pot gre. Če spremenim naslov, sem dolžna spremeniti vse dokumente, med drugim tudi pogodbo o zaposlitvi, mar ne? Ne vem, če mi delodajalec lahko to onemogoči.

Sicer pa upam, da se mi s tem ne bo treba ubadati. Mi je pa zelo čudno, zakaj delodajalec že v štartu zapiše tako dolg odpovedni rok za táko “navadno” delovno mesto. Še predsednik države lahko odstopi prej kot v treh mesecih! Po ZDR je odpovedni rok 1 mesec, če je delavec delal manj kot 5 let, in se podaljšuje z delovno dobo, ki jo delavec oddela pri tem delodajalcu. To se mi zdi čisto ok, in ne vem, zaradi kakšnega interesa delodajalec spreminja ta odpovedni rok.[/quote]

Ja samo ti si podpisala pogodbo ko si bila na xxx naslovu in ko greš na yyyy naslov ti ni dolžan plačati tega ampak razdaljo za katero imata pogodbo

New Report

Close