Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže bolečina v levi roki

bolečina v levi roki

Pozdravljeni!

Pred tednom in pol se mi je (brez znanega razloga) začela pojavljati bolečina v levi roki, in sicer se malce seli po roki. Največkrat je na notranji strani nadlahti (tik nad komolcem), pojavi pa se tudi na notranji strani podlahti, zdi se mi, da gre včasih tudi v palec na roki. Kolikor sem uspela do sedaj spremljati, se pojavi odvisno od položaja roke. Tako je najhujša, če imam roko v stoječem položaju spuščeno ob telesu, popolnoma pa izgine, če sedim in imam roko naslonjeno na mizo (ali kam drugam). Tudi sicer pomaga, če v stoječem položaju roko skrčim proti telesu in jo podprem npr. z drugo roko. Ponoči (torej v ležečem položaju) mi za enkrat ne dela težav.

Pozdravljeni!

Ali vas spremljajo samo bolečine ali morda tudi utrujenost v roki?

Pozdravljeni, (sem hotel pisati v temo nategnjena mišica vendar ni hotelo oddati objave)

teden nazaj sem si v fitnesu poškodoval ramo (dips vaja), počilo je v rami. Bil se ogret in raztegnil sem se tudi. Bolečina je prisotna če dam ramo v kot 45 stopinj, se pravi če imam stegnjeno nad glavo, ali pa če imam vodoravno stegnjeno roko me rama ne boli. Bolečina je prisotna vmes med tema položajema. Šel sem do zdravnice katera me je samo na hitro pregledala in mi priporočila 14 dni počitka (nič iger žogo ter nič fizične obremenitve) ter dobil sem list z vajami katere delam vsak dan. Zanima me kaj naj storim po teh 14ih dneh? Lahko počasi začnem nazaj z vajami? Nimam ideje kako naj mišico okrepim, ali naj delam minimalno težo in čimveč ponovitev? Bo tek pripomogel k okrepitvi mišice?
Prosil bi če me pravilno usmerite, da nebom še poslabšal situacije.

Hvala za odgovor, lp

Pozdravljeni!

Odgovor na vaše vprašanje ni preprost. Rehabilitacija je povsem drugačna ali gre za vnetje sklepne ovojnice rame, raztrgano vez, preraztegnjeno vez, mišico…glede na to kaj se je vam zgodilo – česar pa ne veste – vam brez pregleda in ustrezne diagnostike ne morem reči ali vam bo pomagalo mirovanje ali specifične vaje. Žal 🙁

New Report

Close