Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ste vsi v družini prijavljeni na istem naslovu

ste vsi v družini prijavljeni na istem naslovu

kako je z otroškim dodatkom, če sta dva člana družine prijavljena na enem naslovu, dva pa na drugem, živimo pa drugače vsi 4 skupaj na istem naslovu..
zakaj me zanima? jaz in en otrok bi se prijavila v stanovanju, ki ga imamo, da se ne bi upoštevalo kot premoženje pri izračunu OD in vrtca..ima katera tak primer, komplicirajo na csd zaradi različnih naslovov??


katera člana?

Verjetno ne boste ne prvi ne edini s tako mahinacijo in verjetno imajo tudi za take primere rešitev. Če nič drugega, bodo pri obeh stanovanjih upoštevali morebitni višek kvadratnih metrov, če obstaja (poglej normative glede kvadrature) ali pa za enega vseeno vzeli fiktivno najemnino in jo upoštevali pri izračunu. Glede na to, da ostalim upoštevajo parcelo pod hišo … meni tudi parking, ker je posebna parcelna številka … ne vidim neke ovire.


katera člana?[/quote]

smo 4 v družini,…jaz, mož in dva otroka..mož in en otrok bi ostala na dosedanjem naslovu, jaz in drugi otrok bi se prijavila drugje..živeli bi pa skupaj še naprej..


katera člana?[/quote]

smo 4 v družini,…jaz, mož in dva otroka..mož in en otrok bi ostala na dosedanjem naslovu, jaz in drugi otrok bi se prijavila drugje..živeli bi pa skupaj še naprej..[/quote]

ja,lahko se prijaviš na drugem naslovu,vam bodo OD še zmanjšali:)
preselitev drugam ne pomeni nič oz. slabše za vas. ste družina ne glede na to kje kdo s kom živi

Se zavedaš da če se prijaviš na drugem naslovu te nekoč ( ko ne boš več tega potrebovala )te mora mož nazaj prijavit. Brez njegovega podpisa nič.

Misli na prihodnost ne samo na vrtčevske olajšave.

Na tak način te mož lahko gladko izseli – ker nimaš stalnega bivališča.

Če si zaposlena, boš morala tudi v službi spremeniti naslov, stroški prevoza na delo se ti bodo obračunavali s tega naslova. Če ugotovijo, da ne živiš tam, dobivaš pa več, kot bi bila upravičena, se zna zgodit kaka neprijetnost. Ko boš na bolniški odsotnosti, moraš biti doma, to pa je tam, kjer imaš prijavljeno bivališče (razen, če zdravnik odredi drugače).
Plačevati boš morala tudi določene stroške, ki se obračunavajo po prijavljeni osebi v stanovanju, recimo čiščenje stopnišča.
Če sta poročena, pričakuj tudi nekaj raziskovanja s strani csd, zakaj imata različne naslove. Največji problem pa zna biti kaka fovšljiva ‘prijateljica’ ali soseda, ki ji bo to prišlo na uho.


pa kaj kvasate.preseli se lahko,ampak zaradi tega več NE BO dobila!!!!

smo 4 v družini,…jaz, mož in dva otroka..mož in en otrok bi ostala na dosedanjem naslovu, jaz in drugi otrok bi se prijavila drugje..živeli bi pa skupaj še naprej..[/quote]

ja,lahko se prijaviš na drugem naslovu,vam bodo OD še zmanjšali:)
preselitev drugam ne pomeni nič oz. slabše za vas. ste družina ne glede na to kje kdo s kom živi[/quote]

gre se za to, da če imaš stanovanje in nihče prijavljen tam, se ti šteje kot premoženje, zato bi se dva tam prijavila..
… napisal/a si, da družina si, ne glede na to, kje živiš, se pravi da ne bi smel bit problem..da naslov ne gledajo..

Moja prijateljica je mati samohranilka-uslužbenka csd , ločena, oče plačuje preživnino(ker ima dolgove mu le ta ostane in je ne smejo trgat) , živijo pa vsi veselo skupaj, ločila sta se zglj na papirju zaradi denarja-je sama priznala

Po mojem bi vas na CSD-ju smatrali za ločen par in bi zahtevali dodelitev skrbništva in dogovor o preživnini. Poleg tega ne bi mogla zaprositi za otr. dod. za oba otroka hkrati, ampak bi ti podala vlogo za tistega, ki bi bil prijavljen pri tebi, mož pa za tistega, ki bi bil prijavljen pri njem. Pri tem bi gledali tudi na kvadraturo stanovanja – menda je za 2-člansko družino velikost primernega stanovanja 90 m[sup]2[/sup], kar pa je več, pa upoštevajo kot premoženje. Ne vem, koliko se kaj splača it v to.

Koliko imaš IQ?
Mi ne govorimo o ločitvi,ampak samo o preselitvi!!
Razumeš ali ti moramo narisati da boš dojela.
Že 1000000000x napisano mama je lahko z enim otrokom v mariboru,mama pa z drugim v kopru. Zaradi tega ne bo nič večji OD .

V bistvu CSD po novem vse, ki imajo skupaj otroka, štejejo za poročene oziroma za družino, razen če ne dokažejo drugače. Se zgodi, da je eden že poročen, pa še vedno komplicirajo (ker očitno tako popolnih evidenc pa le nimajo). Tako da to ne bo problem.

Vegica ji je dobro naštela vse možne kolobocije, plus višek kvadratnih metrov bi upoštevali vseeno. Če ne dejansko kar celo stanovanje.


CSD jih ne bi smatral za ločen par saj nista sklenila nobene preživnine! Nihče te ne more prisliti da skleneš preživnino in urediš skrbništvo.
Ona ali oče bi lahko zaprosila za OD za oba otroka.

V bistvu CSD po novem vse, ki imajo skupaj otroka, štejejo za poročene oziroma za družino, razen če ne dokažejo drugače. Se zgodi, da je eden že poročen, pa še vedno komplicirajo (ker očitno tako popolnih evidenc pa le nimajo). Tako da to ne bo problem.

Vegica ji je dobro naštela vse možne kolobocije, plus višek kvadratnih metrov bi upoštevali vseeno. Če ne dejansko kar celo stanovanje.[/quote]

CSD nič po novem: že več desetletij velja ,da tisti ki imajo otroke se štejejo za izvenzakonsko skupnost ,tisti ki že več let živijo na istem naslovu itn.

ko sem jaz rodila, sem bila prijavljena še pri starših, fant drugje in ni nihče kompliciral zaradi naslovov, upoštevali smo se vsi trije za od in še zdaj nimamo istega naslova..

drugače pa ona sprašuje zato, ker bi bila potem oba stanovanja polna če bi si spremenila naslov z enim otrokom, in se to stanovanje ne bi upoštevalo kot premoženje, zato bi lahko dobila višji OD, po novem zakonu, ko upoštevajo premoženje(bančne vloge, nepremičnine…) probaj, jaz bi, samo da jih zajebe…

Ker imata očitno eno stanovanje viška, ga oddajta, seveda uradno in potem ti med prihodke vštetejo samo vrednost prejete najemnine (vsaj mislim, da je še tako) in ne celotnega stanovanja med premoženje.

Hehehe modelka, ti kar naredi tako kot si si zamislila. Samo poklici me preden odpres kuverto od CSD. Ker bi rada videla tvoj neprecenljivi pogled, ko bos ugotovila, da so vam upostevali oba stanovanja. Zenska, ti res mislis da so tako glupi in je tako lahko zgoljufat sistem?? Dokler si ti porocena oz. nisi uradno samohranilka, se ti steje partner avtomatsko zraven v prihodke. Prav tako njegovo stanovanje in ostalo imetje. Ampak ti kar…jaz pa cakam na klic 😉

Koliko imaš IQ?
Mi ne govorimo o ločitvi,ampak samo o preselitvi!!
Razumeš ali ti moramo narisati da boš dojela.
Že 1000000000x napisano mama je lahko z enim otrokom v mariboru,mama pa z drugim v kopru. Zaradi tega ne bo nič večji OD .[/quote]– tvoj iQ pa je, da govoriš o dveh mamah?????
govori se o od in ja, ima višji zaradi tega, ker je mati samohranilka , z otrokoma živi v lastni garsonieri, oče pa v stanovanju , stanovani sta polni in ne upoštevajo dodatnega stanovanja kot vikend ampak bivalni prostor ( ne glede na kvadraturo se vikend drugače vrednoti)

V bistvu CSD po novem vse, ki imajo skupaj otroka, štejejo za poročene oziroma za družino, razen če ne dokažejo drugače. Se zgodi, da je eden že poročen, pa še vedno komplicirajo (ker očitno tako popolnih evidenc pa le nimajo). Tako da to ne bo problem.

Vegica ji je dobro naštela vse možne kolobocije, plus višek kvadratnih metrov bi upoštevali vseeno. Če ne dejansko kar celo stanovanje.[/quote]

CSD nič po novem: že več desetletij velja ,da tisti ki imajo otroke se štejejo za izvenzakonsko skupnost ,tisti ki že več let živijo na istem naslovu itn.[/quote]

Ni res. Mene so recimo še pred 12 leti pozvali, naj pridem uredit preživnino in stike – pa sva že imela otroka in je bil to drugi otrok.
Po novem pa za zunajzakonsko skupnost štejejo tudi tiste, ki imajo vse uradno urejeno na sodišču in nimajo uradnih podatkov o tem, da se je kateri od partnerjev na novo poročil ali dobil otroka s kom drugim.

Ni tako, vsaj meni so računali najemnino (prijavljeno) + fiktivno vrednost, žal.
Ne mislim pa zdaj švinglat neki, pa se drugje prijavljat, škoda časa in živcev.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

pa kaj ti ni jasno…kdo je rekel kaj o tem, da ne bi upoštevali dohodkov od partnerja?? itak da bojo, saj smo familija, to sploh ni moj namen, ….pa ne da se mi še enkrat razlagat, gre se za to, če je v stanovanju kdo prijavljen od družinskih članov, se ne šteje kot premoženje, ker noter živiš, samo naslov bi spremenila, ostalo ostane vse isto, in itak se upoštevajo tako moji kot moževi dohodki…samo mogoče se potem ne bi upoštevalo drugo stanovanje, ker ne bo prazno…

barca, moj brat živi noter, zastonj seveda…

Mi smo tako prijavljeni že več let, ampak ne oddajamo vloge za OD in otroka sta že v šoli.

Sem mnenja da če smo imeli denar za dodatno stanovanje, pa res nismo upravičeni do OD … ja sej vem, glupi mi.

Preberi si Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih.
47. člen pravi: “Kraj skupnega bivališča določata zakonca sporazumno.” To si lahko razlagamo tudi tako, da je skupno bivališče zakoncev obvezno.

Vajino premoženje je vajino SKUPNO premoženje, ne glede na prebivališča. Tudi, če bi živela po dva in dva člana ločeno, še vedno imaš ti dodatno premoženje stanovanje, v katerem ne živiš, in mož dodatno premoženje stanovanje, v katerem ne živi. Ne gre za dejstvo, da nihče ni prijavljen v druge stanovanju, ampak za dejstvo, da imata 2 stanovanja.

V ZUPJS v 18. členu piše: “Premoženje, ki se ne upošteva, je stanovanje (stanovanjska hiša), v katerem oseba dejansko prebiva, do vrednosti primernega stanovanja.” To pa ne pomeni, da se ne upošteva tisto drugo stanovanje, v katerem živi tvoj mož in je tudi tvoje dodatno (drugo) stanovanje. Zato mislim, da ne bi s spremembo bivališča nič pridobila.

Povem iz lastnih izkušenj.

Poročena, z možem imava različne stalne naslove – otrok je prijavljen na moževem naslovu.
Mož je lastnik hiše, kjer ima stalno prebivališče, jaz pa lastnica stanovanja, kjer dejansko živimo.
Oba imava urejeno še začasno bivališče na stalnem naslovu drugega.

Če je bil kakšen problem na CSD-ju? Ne – zakaj bi bil?
Ko sem oddala vlogo za OD, me ni noben nič spraševal, seveda pa so upoštevali dohodke od obeh – logično, saj sva poročena.
No, po novem OD več ne prejemamo, ker so ukinili zadnja dva razreda (prej smo dobili najnižni OD).

New Report

Close