Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Počeno vetrobransko steklo na avtu

Počeno vetrobransko steklo na avtu

Počilo mi je vetrobransko steklo pri avtu spodaj levo, dve razpoki približno 20 cm,
ali naj zamenjam celotno steklo spredaj, ali naj nesem da mi zalepijo?
se je komu že zgodilo?
kaj pa zavarovalnica krije v primeru da mi trešči kamenček v steklo na avtu?

Od česa pa je počilo? Kar tako, ali si zlivala vrelo vodo po njem?

Posvetuj se s firmo Steklas, kaj je pametneje.

Zavarovalnica? Odvisno, kaj imaš zavarovano!

Nova šipa te košta 100 €!

Počilo je zaradi blagega udarca na eno točki[img]http://www.google.si/imgres?start=420&um=1&hl=sl&sa=N&biw=1366&bih=559&tbm=isch&tbnid=vexzYJaus1PqcM:&imgrefurl=http://aris-itsme.xanga.com/&docid=sOjLBwk6RJU3QM&imgurl=http://x52.xanga.com/1e4e302558c34277849619/z221325178.jpg&w=400&h=300&ei=_BqlUKaHNYnesgb0y4FI&zoom=1&iact=rc&dur=282&sig=117264229371963140550&page=18&tbnh=134&tbnw=188&ndsp=24&ved=1t:429,r:43,s:400,i:133&tx=87&ty=87[/img]

priblizno takole v spodnjem kotu, vendar malenkost manjša razpoka

nova
Uredništvo priporoča

Meni je zadnjo zimo počilo vetrobransko steklo, preko noči, cca 20 cm.
Na Carglasu so rekli, da popravljajo samo razpoke, manjše od kovanca za 2€ (vsaj na vetrobranskem), tako da sem steko dala zamenjat, krito iz kasko police.

Koliko pa imaš star avto, da imaš še kasko? Koliko plačuješ za kasko?

Take razpoke se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne da zalepit. Drugo steklo stane od 100€ naprej.

po prebranem je razvidno, da bo treba vetrobransko steklo zamenjati saj sta razpoki na steklu dolgi že cca 20 cm in se bosta še širile dalje.Popravilo stekla v tem primeru ne pride v poštev. Kar se tiče zavarovalnice je tako; če so zavarovana stekla, potem se to steklo lahko zamenja preko zavarovalnice na servisu in pri zavarovanih steklih v večini primerov ni odbitkov; če pa se koristi iz kaska, pa je vprašanje koliko je smotrno koristiti kasko, ker po vsej verjetnosti je tudi kaka odbitna franšiza in velikokrat je tako, da znesek popravila stane manj kot pa odbitna franšiza. ( pred koriščenjem kaska potrebno preveriti soudeležbo ) Je pa spet odvisno za kakšen tip vozila gre. Da steklo stane 100€ skoraj nebi verjel, sedaj govorim o originalnem steklu in seveda je spet odvisno za kakšen tip vozila gre. Če pa se vgradi neoriginalno steklo je pa, ja recimo od 100€ naprej, plus lepilo, čistilo in aktivator. Glede na to, da bo potrebno zamenjati vinjeto katero se da s 1. decembrom tudi kupiti vsepovsod lahko izbiraš med opcijo da izbereš za popravilo servis ali pa ti kakšen kolega to tudi lahko zamenja, seveda če se spozna na to. Kar se pa počenega stekla tiče, lahko brez skrbi voziš do menjave z novim, nebo nič narobe, samo ne čakati do naslednjega tehničnega pregleda, ker tam se bo pa ustavilo 🙂

Avto je star manj kot 5 let, cena kaska pa je odvisna od vrednosti avtomobila, morebitnih dodatnih paketov, kjer se bonus ne izgublja oz.dobiš še kaj ter seveda od bonusov in popustov.

New Report

Close