Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek že nosijo vaši otroci kapo

že nosijo vaši otroci kapo

torej moj (4 leta) do zdaj še ni imel kape, čeprav vidim zunaj, da jo imajo bolj kot ne vsi…zjutraj gre direkt v avto, pa itak do zdaj je še zjutraj bilo toplo, če grejo v vrtcu čez dan ven, je že okrog 8 do12 stopinj (vsaj do zdaj je bilo), in kaj naj s kapo pri 10 stopinjah, kaj bo imel potem pozimi pri minusu dve kapi?
vsi v skupini imajo kapo, in me vzgojiteljica malo čudno zaradi tega gleda, ker nima kape sabo, jaz pa vem, da mu bo pri 10 stopinjah v kapi vroče v glavo, kar je še slabše kot da je nima gor…vedno tako delam in je redko bil bolan, vnetje ušes je imel samo enkrat pri 8 mesecih…pa to itak vem da se razvije iz prehlada, ne od ušes..še enoletnik je imel do zdaj redko gor tako tanjšo kapico..

kaj pa ve???

Ne, noben še nima kape. Ko bodo T pod 0.

Ne.
V bistvu je praktično nikoli ne nosijo, razen ob ekstremno nizkih temperaturah. V vrtcu m i zaradi tega niso nikoli težili, četudi so vsi ostali nosili kape.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, jo nosi. Ker nima pri treh mesecih skoraj nič las.

Moj jo pa ima, imamo trenutno 6 st in sonce,sam mali je v peskovniku na tleh in meni tudi ni prevec toplo. Jo ima gor in se ne pritozuje oz. jo itak sam da gor. Ima + 3 leta in se ni bil bolan.
Pozimi ko bo res mraz bo imel pa toplejso, ta sedaj je bombaz in ne predebela, pa usesa so ven.

in najbrž nikoli ne bom razumela te patološke slovenceljske obsedenosti z kapami. To, da tiščite otroku kapo na glavo takoj, ko padejo temperature pod 20 stopinj, potem se še pa čudite na vso moč zakaj ima neprestano vnetja ušes.

Naš jo nosi, pri nas na primorskem fajn piha, pa še vnetje ušes je prebolel.
Ima pa tako tanko bombažno za zdaj. Ko bo bolj mraz bo nosil pleteno al pa iz pajla.

vem pa, da velik {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} toplote zgubi telo pozimi čez glavo…tako da….ne vem…vsak po svoje

Meni pa fuuul paše imet kapo na glavi (že) pri teh temperaturah, ampak plašča/bunde pa še nisem dala iz omare. Ne tečnarim pa tamali, da mora početi enako. Čeprav ta teden jo je imela, ker so imeli plavalni tečaj… (samo, ko so šli iz bazena – drugače je bila kapa seveda “varno” pospravljena v nahrbtniku.)

tudi moj je 4 letnik in je tudi do zdaj ni imel, in se tudi čudim, kako imajo vsi otroci kapo gor, sije pa sonce, in je ziher 12 stopinj ( ne mislim točno današnji dan)..kapo in šal in rokavice sem že tudi videla…ne vem no, kaj mislijo mamice, da so njihovi otroci vesoljci, neprilagojeni za naše okolje..

naš hodi na telovadbo (5 letnik), in ko greva po telovadbi domov peš proti večeru, mu jo dam gor, ker se tam segreje in ima vročo glavo, da se ne prehladi..čez dam mu je še nisem dala na glavo, niti ne za vrtec..

Ne, 14 mesečnica je še nima. Pa ima komaj kaj lask. Pa smo doma v Izoli. Do zdaj še ni bila bolana. Opažam pa ogromno mamic z dojenčki in otroci. Vsi kape na glavi, tiste debele. In v bundah, pri skoraj 20ih stopinjah.

Ja zaradi kap in trakov je tudi vse več vnetja ušes. Otrok se spoti pod kapo ali trakom nato pa piha in je vse skupaj še slabše kot če ne bi imel nič na glavi. To raziskavo je delal švedski zdravnik in je prišel do te ugotovitve. kapo na glavo samo ob res hudem mrazu

Nošenje kape ni pogojeno z vnetjem ušes…………….Mi je še ne nosimo,jo bomo ko bojo temperature precej nižje…………

no ja, mi pri pod dve leti že imamo kapo, če je toplo bombažno, če je hladneje pa pač toplejšo. ampak v olajšavo, smo bolj bogu pri laskih, nikakor da zrasejo.
najstnik pa itak še pozimi komaj da kapo gor.

Boste vsi skupaj, kar vas je, nosili eno veliko kapo, ali pa si jo boste menjavali?

absolutno ne. ko bo temperatura pod 0 stopinj jo bodo dobili. prej ne. ni potrebno. niti ni zdravo, če je sicer z otrokom vse ok.

Moj 11 letnik jo ima a si jo sam vzame zjutraj, če ne si potegne kapuco čez glavo, sam pravi da ga zebe; pop jo večinoma nima; prav tako jo ima oblečeno ko gre iz treninga, saj ima ponavadi mokro glavo; sedaj nosi tako bolj tanko, pozimi pa zimsko

Ja, ima kapo, ampak tisto tanko bombažno. Vidim da eni v vrtcu nosijo že zimske kape, eni so jih začeli dajati gor že septembra. Sem pa dala danes zimsko kapo gor, ker smo bili več kot 3h zunaj na sprehodu in se mi je zdelo res fajn mrzlo.

ti pa bi mogla malo prebrat od kod in kako pride do vnetja ušes.
to nima veze z vetrom, nima veze z kapo,……. ampak vnetje pride skozi nos in usta. in kdaj pride do vnetja nosnih in obnosnih votlin ter grla in žrela? najpogosteje je vzrok v tem, virus ali pa bakterija. samo od sebe nikoli. in otroci imajo kratko evstahijevo cev po kateri okužba brez težav pride do ušes. in v katerem ltnu času je tega največ? v takem ko je sedaj.

ti pa bi mogla malo prebrat od kod in kako pride do vnetja ušes.
to nima veze z vetrom, nima veze z kapo,……. ampak vnetje pride skozi nos in usta. in kdaj pride do vnetja nosnih in obnosnih votlin ter grla in žrela? najpogosteje je vzrok v tem, virus ali pa bakterija. samo od sebe nikoli. in otroci imajo kratko evstahijevo cev po kateri okužba brez težav pride do ušes. in v katerem ltnu času je tega največ? v takem ko je sedaj.[/quote]

Ja, kot praviš, virusi in bakterije pri otrocih z lahkoto pridejo do ust, nosu, pa tudi ušes, in če daš otroku na glavo kapo, narediš kaj? Preprečiš virusu, da pride v telo? Daš ‘kapo’ še na grlo, nos, oči?
Imam doma zdravo 17 letno hčerko, ki ni nikoli marala imeti nič na glavi in pika. Razen če so šli kam na smučanje, sankanje, takrat je ponavadi imela trak ali kapuco, kape ne. Pa ni bila nič kaj bolj pogosto bolehna na dihalih od drugih otrok, kvečjemu nasprotno je bila bolj ‘trpežna’.

Očitno nihče ot tukaj (razen ene) pisočih ne živi na Primorskem, kjer trenutno že par dni piha mooočna burja. pri nas je zjutraj bilo 4 stopinje in takooo piha, da sem komaj vrat od avteka odprlla. In ja, v takih primerih nosimo seveda kapo. še jaz si jo dam na glaveo….In kdorkoli iz vaših krajev pride kadarkoli v naše kraje (pa nisem iz obale ampak iz hribovja severne primorske (kjer razen burje nimamo drugih znakov primorske klime), ne more verjet, kakšen mraz je. Pri nas torej kapa (žal) že obvezna.
In še…burje ne gre primerjat z jugo vetrom ipd…Burja je burja. je zelo mrzla in zelo ostra.

New Report

Close