Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kravje mleko

kravje mleko

Sama ne prenašam kravjega mleka, imam hude prebavne težave po njem. Dojenček se trenutno še doji, ampak že razmišljam o tem kaj bom potem, ali naj mu dajem kravje mleko ali ne. Toliko člankov je proti, tudi meni in partnerju enostavno ne ustreza.

Ali poznate koga, ki kot malček ni dobival kravjega mleka in nič mlečnega in kako je potem dobil vse kar bi dobil dobrega z mlekom?

Da.

spoštovana vegi-ca morda veste kako potem nadomestiti kravje mleko, sire, smetano, jogurte, kaj dajati malčku?

Materino mleko. Kasneje pa snovi iz vse ostale hrane. V kravjem mleku ni popolnoma ničesar, česar ne bi mogli dobiti tudi z vso ostalo hrano. Potrebno je samo več raziskovati in se podučiti. Ne vem, kaj konkretno te zanima od tistega ‘dobrega’, kar je v kravjem mleku? Kalcij? Beljakovine?

Kravje mleko ne..
Vse ostalo lahko dobi s sojinimi pudingi,jogurti,riževimi pudingi in deserti,ovsenim mlekom,mandeljevim mlekom,kokosovo smetano..

Ne razumem. Tebi in partnerju ne ustreza in še sprašuješ za svoje gensko bitje, če bi mu ustrezalo? Zaradi česa bi vajin otrok dobival kravje mleko, če niti enemu od vaju ne ustreza in sta še prepričana, da je to dobro vsaj za otroka?

Sama imam rada krave, ne pa mleka. Pa sem ga pri mami zavračala že kmalu, po 4 mesecih. In ga še danes ne prebavljam, ne takšnega ne drugačnega.
Mama je rekla, da sem vse štiri dala od sebe, ko je dala cucelj, njen ali od flaše in duh po mleku. In se mi gravža še danes.

Obstaja polno sirčkov, skutic, jogurtov ali kaj v to smer ipd. in res ne razumem, eden si ne bo umival rok, drugega bo pa učil, da je dobro zanjga, ker tako piše, da si jih mora.

Marsikaj dobiš s prehrano in to raznoliko. Če mleko ne prebavlja človek, ubereš kaj drugega.

Vprašala bom, ali jeste po občutku, kaj vam organizem govori, da potrebujete ali jeste po tistem, kar piše in pravijo drugi, pa čeprav vam to ne paše?

Nismo komplicirali, še vedno jem po občutku, ko organizem pravi,da je lačen. Tako je raznolikost vsestranska.

Res ne razumem, kako lahko sploh nudita malčku nekaj, kar vama ne odgovarja. Menita, da ni nič po vama pobral in bi vsaj na njemu probala, ker sta brala, da je to ok?

Enostavno stestiraj, kaj je ok in kaj ne. Mene tudi kot še v plenicah nisi prisilil, da bi jedla tisto, kar so mogoče kje kaj prebrali. In hvala bogu, da mi nihče ni vcepljal ničesar. Jem vse in sem relativno zdrava. Morda sem le v mlajših letih mnogo potencialov izkoristila, da se mi jih ne da več energetsko tako usmerjati, kot da bi mogla delovati po tem, da so vsi v muvingu, vsi v hobijih in vsi v pač nečem, če kdo meni, da je to tudi prenos prehrane na delovanje.

Oprosti, sem le alergična na mleko, ker ga ne maram, sploh, ko bi me kdo silil in ker bi pisalo, da je to zdravo. Pa moja “alergija” ne bi botrovala, če pač ti ne bi nekako z namenom forsirala v to, da če pa vidva nista, bo pa otrok. Veš koliko je tega, tudi ko se začne študij?

Bolj živi in manj forsiraj teorije, ki niso za vse enake.

Me res veseli, da me niso pitali s tistim, ker je bilo vsaj za starše nesprejemljivo, še manj zame pri 4 mesecih. Je mati veliko mleka pojedla in popila, jaz pa ne, pa še eden otrok od nas, eden pa bi vse na mleku delal. Zato je tudi pridelal otroke, ki so oboževali kravje mleko. No vidiš. Ampak, ko so že odrastli. Ne kot dojenčki ali kobacaji.

Z dojenčkom probavati je skrajno neokusno. Poskusi in če mu bo všeč, poskušaj, če ne ne. Vprašaj pa, če materino mleko še prej lahko res kravje zamenja. Ker tega ne priporočajo niti živalskim mladičem, če ni vsaj razdredčen.

Ženska si pri dojenju, kar je bistvo in o kravjem mleku ni ne duha ne sluha. Zakaj bi ga pitala, ko nehaš dojit s kravjim? Mami bo pitnega, ti daj pa kravjega? Ker piše to nekje …

Mleko tudi še danes, če ne bi obstajalo …

A zato, ker ti ne prenašaš kravjega mleka, boš otroku odrekla sir, jogurt, skuto, puding in seveda čokolino?

Ne vem, no. Mislim, da malce pretiravaš. Zaradi tvojega predsodka (saj ne rečem, če bi bil tudi otrok alergičen na kravje mleko) se boš obremenjevala z iskanjem nadomestkov za mlečne izdelke, ki pa jih bo tako ali tako kasneje dobil v vrtcu dnevno na mizo. Ne vidim smisla. Pač probaš mleko in če gre, imaš jedi na izbiro, če pa ne bo šlo, boš pač potem iskala kaj drugega (verjetno tudi dražjega).

Puding in čokolino lahko pripraviš s sojinim, riževim, mandljevim, ovsenim, pirinim…mlekom. Odlično je lešnikovo. Pa tudi vse ostale jedi (mlečni riž, gres, peciva, itd..) lahko pripraviš s temi mleki.
Lahko kupiš tudi že pripravljene pudinge iz riževega ali sojinega mleka.
Jogurt lahko kupiš tudi sojin in sicer iz gensko nespremenjene soje, izdelanega s pomočjo istih bakterij (bifidus in podobne), kot navadni jogurti.
Sir je malo večji problem, obstajajo sicer nadomestki, a so precej dragi.
Smetano lahko uporabljaš rastlinsko (zelo je dobra od Pomurskih mlekarn) ali pa sojino in riževo za kuhanje.
Nasplošno je največji problem teh nadomestkov, da so dražji od izdelkov iz kravjega mleka.

Meni se bolj kot nadomeščanje teh izdelkov s podobnimi zdi pomembno to, da pravilno kombiniraš jedi, glede na potrebo po različnih snoveh. Če si vegetarijanec ali vegan pomeni, da moraš prehrano zelo pazljivo načrtovat, da dobiš vse potrebne snovi za telo. Ni nemogoče, vzame pa precej dela, časa in denarja.

Oprosti no, mleka ne prenašam, potem mi pa turiš še sojo, ki je kot guma in bom pač jedla nekaj, kar je brez okusa. Poleg tega si preberite, koliko je soja škodljiva in ni tako nedolžna, saj praktično “umetna” in ni tako rastlinska.

Me je kar groza, da bi bila sedaj dojenček ali otrok, ko bi starši posiljevali kako drugače …

Sojin zrezek je tabuljš, kot guma pri vulkanizerju, dajte no.

Naštejte pristne naravne sestavine vseh sojinih izdelkov, ki so naravne. Pa boste razumeli, zakaj niso zdrave.

Soja in krava, sta istega pomena? Da lahko povežem, da pač ne maram proizvodov, čeprav imam krave rada. Lahko preslišiš zadnje in se obnreš na zgornje.

Se spomnim primera sosede, ko je šla s sosedi na morje. Punčka. Je dobila na mizo solato, pa je rekla, da je ne bo jedla, ker ima vse dodatke, pa ni bilo mesa ne nič, samo olje in kis. Sosedova hči je bila pretresena, ker pač niso vedeli, kako ravnati s takšno osebo. Mama malo manj in ji je pač dala golo solato. Punčka pa, jedla ni, čeprav je imela že vse v ustih, ampak, me bo mami kregala itd. …

Pojma nimate, sploh pa ta. Ženska doji, kravjega mleka ne uživata, otrok bi ga pa moral, ker je kao zdrav, a imata oba starša zaradi tega težave. A tu res ni nekaj nerazumljivega, ker forsirata nekaj, da pa bi bilo za otroka kljub temu dobro, ker piše v knjigi?

Smislijo se mi otroci, morda bolj kot tisti, ki imajo manj in živijo. Ker to je zame višja matematika. Tebi škoduje, zakaj bi namensko potem sprobaval še na tistemu, ki je spregledal in komaj začel živeti. Žal, zelo neokusno in zelo žal, da se takšen dojenček ne more braniti in še tega ni naučen.

pa ti sploh veš koliko otrok je alergičnih na sojine izdelke?In ti bi dojenčku davala še lešnikovo mleko?Ki je zelo alergeno?Po eni strani se želiš iti nek “kao”zdrav življenjski slog,zraven pa sekaš takšne,da človek ne ve kaj bi ti rekel.In ja kalcij je otroku potreben,seveda v zmernih količinah.In zapomni si,da tisto kar boš otroku omejevala,da po tistem bo kasneje posegal sam.Ali mu boš branila?Če je tvoj odgovor da,potem ti lahko samo rečem,da bogi tvoj otrok.Meni so starši branili meso in nevem kaj še vse.Dandanes jem meso,pijem mleko(sicer ne preveč)jem mlečne izdelke,na svoje starše pa gledam zelo z odporom.In če me vprašaš,če jima danes lahko rečem starša ti takoj povem,da ne,to sta za mene fanatika,ki sta zaradi svojih kapric in neke modne muhe meni odtegovala določene stvari.Otrok je otrok-dajte se tega zavedat.Ni treba,da pretirano uživa mlečne izdelke,sladkarije itd…ampak pustite mu da je otrok in,da se bo otroštva spominjal po npr.cimetovih piškotih,ne pa po sojinih polpetih,tofuju in nevem čemu še vse.Hvala bogu,da je moja babica pri mojih 8 letih(bila sem konstantno slabokrvna in imela dosti drugih zdravstvenih,psihičnih težav-zaradi oseb ki naj bi se imenovala starša in sta me gnjavila z vege hrano)stopila do pediatrinje in povedala kako je na stvari,naslednji dan je bila na vratih socialana služba in od takrat dalje sem živela pri moji zlati babici,ki me je rešila pekla.Danes je ona zame moja mama,biološka mama je zame monstrum pa čeprav ni bilo pri starših nikoli nasilja ali česar drugega.Nista mi pa dovolila jesti mesa in še marsičesa.Zakaj že?Aha,točno zato ker sta prebrala knjige veganov,ki tako ali tako zagovarjajo svoja stališča.

Prav bi bilo, da v odraščanju ne odžirajo ničesar nič otorkom, ki se razvijajo. In če ne razumejo, da ni isto odraščajoče bitje kot odrasel, ki se nato lahko po mili volji odloči, ko ima tudi kosti že vse zaceljene in trdne, vsaj, da odžirajo otrokom in potem še pišejo, moj otrok ap to in ono ni zdrav, pa nima tega in tega, vsaj energije, seveda.Ribe so tudi živa bitja. Potem nabirajte kostanj ali kamilice in solato in se hranite z njimi. Ker ne boste poškodovali niti rib kot živih bitij, ki jih lovite na trnk. Pa dobite tisto “meso”.

Daj poskušati odraslemu kravje mleko, pa ga naj potem popije malo dete, ki po vše še nima ravzvitega nič. Pa še vam dela preglavice. Kar dajte, namesto frutka.
Prej se pa še pozanimajte, s čim kravo hranijo, da je zdrava. Če je materino mleko prvo, ki iz telesa pricurlja, je tudi kravje.

Ne vem, ali pa krave zamenjajte in vztrajte za vsako ceno, čeprav bo vam slabo, dojenček bo moral pa to sranje piti za vsako ceno.

Hvaležen vam bo na stara leta, ko bo mleko pogledal, čeprav vam bo tekel le iz dojk. Pa čeprav ne bo kravji.

Oprosti no, mleka ne prenašam, potem mi pa turiš še sojo, ki je kot guma in bom pač jedla nekaj, kar je brez okusa. Poleg tega si preberite, koliko je soja škodljiva in ni tako nedolžna, saj praktično “umetna” in ni tako rastlinska.

Me je kar groza, da bi bila sedaj dojenček ali otrok, ko bi starši posiljevali kako drugače …

Sojin zrezek je tabuljš, kot guma pri vulkanizerju, dajte no.

Naštejte pristne naravne sestavine vseh sojinih izdelkov, ki so naravne. Pa boste razumeli, zakaj niso zdrave.

Soja in krava, sta istega pomena? Da lahko povežem, da pač ne maram proizvodov, čeprav imam krave rada. Lahko preslišiš zadnje in se obnreš na zgornje.

Se spomnim primera sosede, ko je šla s sosedi na morje. Punčka. Je dobila na mizo solato, pa je rekla, da je ne bo jedla, ker ima vse dodatke, pa ni bilo mesa ne nič, samo olje in kis. Sosedova hči je bila pretresena, ker pač niso vedeli, kako ravnati s takšno osebo. Mama malo manj in ji je pač dala golo solato. Punčka pa, jedla ni, čeprav je imela že vse v ustih, ampak, me bo mami kregala itd. …

Pojma nimate, sploh pa ta. Ženska doji, kravjega mleka ne uživata, otrok bi ga pa moral, ker je kao zdrav, a imata oba starša zaradi tega težave. A tu res ni nekaj nerazumljivega, ker forsirata nekaj, da pa bi bilo za otroka kljub temu dobro, ker piše v knjigi?

Smislijo se mi otroci, morda bolj kot tisti, ki imajo manj in živijo. Ker to je zame višja matematika. Tebi škoduje, zakaj bi namensko potem sprobaval še na tistemu, ki je spregledal in komaj začel živeti. Žal, zelo neokusno in zelo žal, da se takšen dojenček ne more braniti in še tega ni naučen.[/quote]
Mi ni ravno jasno, kaj želiš povedati, malo zmedeno je tole pisanje.
Praviš, da bo avtorica preizkušala na svojem dojenčku neke stvari in da je to neokusno. Ker se ne more braniti. A če mu da kravje mleko pa ne bo preizkušala na njemu? Kdo lahko zagotovi, da je kravje mleko res zdravo za dojenčke in kako se lahko oni pred tem branijo? A se zavedaš, da z vsem, kar otroku daš, na nek način preizkušaš na njemu?

Stvar je pač takšna, da vsak starš želi svojemu otroku najboljše. In ravno zaradi tega ga želi hraniti z najboljšimi in najbolj zdravimi snovmi, potrebnimi za njegov razvoj.
Kaj je zdravo in dobro pa je prepuščeno vsakemu posameznemu staršu v presojo. Nekateri slepo verjamejo kar preberejo, drugi tisto, kar jim zdravniki povedo, tretji tisto, kar nekdo tretji, spet četrti kombinirajo vse to z zdravo pametjo in lastnim razmišljanjem.

Moj post o alternativnih izdelkih je bil v odgovor avtorici, ki je spraševala, kopiram:
“spoštovana vegi-ca morda veste kako potem nadomestiti kravje mleko, sire, smetano, jogurte, kaj dajati malčku?”
Kdo tebi turi sojo? Sem samo avtorici odgovorila na vprašanje, če vem, kako nadomestiti kravje izdelke.
In sem ji tudi dala vedeti, da mi ni točno jasno, kaj misli s tem ‘nadomestiti’. Nadomestiti kot obliko (se pravi izdelek) ali nadomestiti snovi, ki se nahajajo v kravjem mleku. To sta namreč dve različni stvari.
Kravje mleko lahko nadomestiš po obliki z riževim, sojinim, itd….ne moreš pa nadomestiti kravjega mleka z riževim, kar se tiče hranilnih snovi. Za takšne vrste nadomeščanja je potrebno malo več znanja oz.informacij.

Mimogrede, soja je rastlina in ni gumasta ampak iste konsistence kot vse ostale stročnice.
Res pa je, da je skoraj 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} soje gensko spremenjene in da se je po zadnjih raziskavah izkazala za precej manj zdravo, kot so propagirali do zdaj. Lahko bi rekli, da celo za škodljivo.

Zakaj ji pa ene tako to sojo vsiljujete, ki je zdaleč od zdrave prehrane, sploh pa jo pediatri odsvetujejo malim otrokom zaradi fitoestrogenov in poleg tega je večino soje genetsko modificirane! Pa očitno nekatere še nimate otrok, sicer bi vedele, da za dojenčke niso primerni industrijski pudingi.


Pa kaj je z vami, zakaj nekateri tako zelo površno berete?
Kdo vsiljuje sojo?? Jaz sem avtorici napisala, kaj je možno dobiti na tržišču, kaj ponujajo trgovine.
Ko sem omenjala alternativna mleka, sem jih naštela točno 6! Med temi je bilo tudi sojino, kot eno od ponujenih v trgovini. .Dejstva!


Pa kaj je z vami, zakaj nekateri tako zelo površno berete?
Kdo vsiljuje sojo?? Jaz sem avtorici napisala, kaj je možno dobiti na tržišču, kaj ponujajo trgovine.
Ko sem omenjala alternativna mleka, sem jih naštela točno 6! Med temi je bilo tudi sojino, kot eno od ponujenih v trgovini. .Dejstva![/quote]

če bi to kar si ti omenjala sploh mleka, ker rastline ne dajejo mleka, tega dajejo sesalci, to kar ti smatraš pod mleka pa tudi m od mleka ni, tista 3x oprana voda s katero perejo te tvoje stročnice in oreške, je pa napitek se strinjam, tudi stroka se, kar pa ne pomeni da z njim lahko nadomestimo mleko.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

drugač pa tako avtorica, spet odvisno po kakšnem kravjem mleku imaš težave, ker je razlika med mlekom iz mlekomata, ki je naravno in alpskim mlekom in podobnim zvarkom, ki se imenujejo mleko…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Alpsko mleko ni zvarek :)) narejeno je iz mleka v prahu, ki so ga še pred kratkim dojenčkom najbolj priporočali, najmanj pa tistega, direkt od krave


To je posledica medijske zmanipuliranosti.

Priporocam kozje mleko in pa kozjo sirotko!! Mislim pa, da gre sedaj ze proti koncu oz. se ga vec ne dobi, ponovno pa bo sele okoli marca, ce se prav spomnim…

Vsak ima svojo resnico in sam sprejema odločitve kaj bo jedu ter kaj ne! Nikomur ne moreš ničesar vsiljevati, lahko pa daš nasvet, vsak se pa sam odloči kako bo ta nasvet sprejel. Sama nimam ničesar proti kravjim mlekom, če je to mleko krave, ki se pasi na pašnikih in ne dobiva nobenih dodatkov. Sem pa proti industrijskemu mleku, mleku, ki mu pravijo kao “domače” in dajejo kravi za jesti krmo, kjer je pred tem bila polita z njihovim lastnim “drekom” po poljih, pa tudi še s kakšnimi gensko spremenjenimi dodatki. Takšno mleko ima velike posledice in naše telo, kar ni naravno ne sprejema v predelavo. Včasih ko so ženske dojile, ni bilo vseh teh novodobnih bolezni.
Zelo je pomembno tudi kako se prehranjuješ v času nosečnosti, ko otrok raste, se razvija v tebi. Namreč, otrok že takrat uživa hrano, ki jo uživaš tudi ti!! …posledično je zaradi nepravilne prehrane v tem obdobju, največ alergij že tako hitro po rojstvu.
Moj nasvet je, da poskusite čim dlje dojiti. Z materinim mlekom dobi otrok vse kar potrebuje. Pred šestim mesecem, bo lahko otrok jedel tudi ostale stvari, s katerimi lahko pridobi vse kar potrebuje. Lahko ste veseli, da dojite in imate svoje mleko.

Srečno!

New Report

Close