Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nepremičnina – možnosti za prodajo

nepremičnina – možnosti za prodajo

Prodala bi garsonjero, ki smo jo zadnjih nekaj let oddajali. Je skoraj v centru LJ in v precej solidnem stanju. Ne vem pa če so v trenutni gospodarski situaciji sploh kupci za take nepremičnine. Je sploh smiselno čakat nekaj mesecev na kupca in imeti prazno stanovanje ali naj ga reje oddam ?

Prodaj čimprej, vendar ne pričakuj pretiranega izkupička…

Z vseljenimi najemniki se bodo možnosti za prodajo praktično izničile.

No, sej nekega bajnega zaslužka ne pričakujem, bolj mi je, da hitro prodam. . Zanima me bolj, če tisti, ki kupujejo take male luknje, sploh zmorejo nakup v teh časih in če jim banke sploh odobrijo kredite.

nova
Uredništvo priporoča

Imam kolegico, ki ravno te dni kupuje garsonjero v Ljubljani. Je imela že za eno skoraj sklenjeno pogodbo, ampak je zemljiško knjižno neurejena, zato zdaj išče drugo. Išče pa majhno, do 25 kvadratov in hitro vseljivo.

Ravno oddala oglas na nepremicnine.net. Jutri bo že viden. Cena je 58.000,00 za 22 kvadratov.

Ji bom rekla naj pogleda, čeprav mislim, da je cena vseeno previsoka za 22 kvadratov, ker je dobila nekaj cenovno boljših ponudb. Mora videt najprej opremo in lokacijo 🙂

Sicer odvisno tudi od lokacije, ampak za 22 kvadratov je v trenutnih razmerah nekje realna prodajna cena (toliko kolikor boste za garsonjero na koncu dobili) cca. 45.000 €.

Po moje boš hitro prodala, ravno manjša stanovanja se naječ kupujejo. Iz prve roke: število jemalcev kreditov se je septembra in oktobra zelo povečalo (velja za nlb).

A tako malo je to vreden ? No se mi je zdelo, da bo cena nizka, samo tolk …. 🙂

Je pa skoraj v centru LJ.

Za 45 jurjev pa ne dobiš garsonjere v Centru, mogoče v Štepanjcu, 19 m2.

Ni tako malo vredno, lahko jo prodaš za dosti več.

Saj boš videla. Ceno lahko še vedno spustiš. Bo pa definitivno med cenejšimi.

Vsaka stvar je vredna točno toliko, za kolikor jo lahko prodaš.
Torej bo to stanovanje lahko vredno 70.000 evrov ali pa 30.000 evrov.

Še sama sem presenčena. Šla sem pogledat, po koliko se prodajajo garsonjere: Realizirane cene stanovanj – junij-nov 12 (center, bežigrad, vič) – komaj najdeš kaj pod 80 jurjev, jih je pa največ čez 200 jurjev. Kaka kriza neki!

#1 Skupna cena: 126.000 €
Nepremičnina/-e:
– Stanovanje (33 m²)
· Leto izgradnje stavbe: 1998
Kraj: Ljubljana, LJUBLJANA

———-
#3 Skupna cena: 107.000 €
Nepremičnina/-e:
– Stanovanje (36 m²)
· Leto izgradnje stavbe: 1960
Kraj: Ljubljana, LJUBLJANA
——–
#2 Skupna cena: 80.000 €
Nepremičnina/-e:
– Stanovanje (26 m²)
· Leto izgradnje stavbe: 1956
Kraj: Ljubljana, LJUBLJANA
(bližina Tivolske)
——
1 Skupna cena: 82.000 €
Nepremičnina/-e:
– Stanovanje (31 m²)
· Leto izgradnje stavbe: 1971
Kraj: Ljubljana, LJUBLJANA
———
1 Skupna cena: 83.000 €
Nepremičnina/-e:
– Stanovanje (28 m²)
· Leto izgradnje stavbe: 1982
– Drug del stanovanjske stavbe (2 m²)
· Leto izgradnje stavbe: 1982
Kraj: Ljubljana, LJUBLJANA
——
#1 Skupna cena: 96.000 €
Nepremičnina/-e:
– Stanovanje (36 m²)
· Leto izgradnje stavbe: 1785
Kraj: Ljubljana, LJUBLJANA

Tale je pa že skoraj pri Vrhovcih:

#2 Skupna cena: 72.000 €
Nepremičnina/-e:
– Stanovanje (27 m²)
· Leto izgradnje stavbe: 1974
Kraj: Ljubljana, LJUBLJANA

Noben ni tako nor, da bo prodal garsonjero v centru za 30 jurjev. Če mi ga najdeš, jo takoj kupim. 🙂

mhm. najdi mi eno tako (v solidnem stanju, kot pise avtorica, skoraj v centru ljubljane in za to ceno), pa ti prinesem jutri denar na roko.

mhm. najdi mi eno tako (v solidnem stanju, kot pise avtorica, skoraj v centru ljubljane in za to ceno), pa ti prinesem jutri denar na roko.[/quote]

Na Topniški je ena za tako ceno – v bloku od Čepinke, njen oče jo prodaja 😉

Noben ni tako nor, da bo prodal garsonjero v centru za 30 jurjev. Če mi ga najdeš, jo takoj kupim. :-)[/quote]
Ti pa ne razumeš ravno, da ni bil point mojega pisanja v ceni.

Mimogrede, če je garsonjera v totalni razvalini, z lesenimi podovi, s cevmi za zamenjat, razpadajočo streho in brez oken, skupnimi sanitarijami, itd…jo lahko dobiš tudi za 30.000 evrov. Ali pa v primeru, ko se prodaja zaseženo stanovanje na dražbi, za kar ve samo par izbrancev… Ali pa, ko ga prodaja zakonski par, ki se ločuje in mora takoj prodati. Ali pa, ko ga prodaja nekdo, da mu ga ne bi zasegli, da mu ne bi bilo potrebno ženi dat, ker se v roku dveh tednov seli v tujino, itd, itd….možnosti za nizko ceno je ogromno, samo večinoma takšni primeri niso splošno znani in ne obešajo na veliki zvon.

Ampak, kot sem rekla, ni bil point v temu. Vsaka stvar je vredna točno toliko, za kolikor jo lahko prodaš.

Noben ni tako nor, da bo prodal garsonjero v centru za 30 jurjev. Če mi ga najdeš, jo takoj kupim. :-)[/quote]
Ti pa ne razumeš ravno, da ni bil point mojega pisanja v ceni.

Mimogrede, če je garsonjera v totalni razvalini, z lesenimi podovi, s cevmi za zamenjat, razpadajočo streho in brez oken, skupnimi sanitarijami, itd…jo lahko dobiš tudi za 30.000 evrov. Ali pa v primeru, ko se prodaja zaseženo stanovanje na dražbi, za kar ve samo par izbrancev… Ali pa, ko ga prodaja zakonski par, ki se ločuje in mora takoj prodati. Ali pa, ko ga prodaja nekdo, da mu ga ne bi zasegli, da mu ne bi bilo potrebno ženi dat, ker se v roku dveh tednov seli v tujino, itd, itd….možnosti za nizko ceno je ogromno, samo večinoma takšni primeri niso splošno znani in ne obešajo na veliki zvon.

Ampak, kot sem rekla, ni bil point v temu. Vsaka stvar je vredna točno toliko, za kolikor jo lahko prodaš.[/quote]

Tu ni kaj razumeti in iskati nobenega “pointa”. Jasno si napisala: torej bo TO stanovanje LAHKO vredno 70 ali 30 jurjev.

Številka 30 jurjev za To stanovanje je totalno mimo. In nič ne pomagajo skrajni primeri razpadajočih streh, stanovanj brez oken (sic, kje si to našla?) …

Da bi za dražbe vedelo le par izbrancev, pa prvič slišim. Dražbe so javno objavljene na sto portalih in vsaj na portalu sodišč – pa še vsak se je zahaklal, ki je kaj kupil tam. Razen tipov, ki redno visijo tam, ampak navadni državljani nismo med njimi.

Na moža in ženo, ki se ločujeta in prodajata garsonjero, pa tudi lahko pozabim, ker takih primerov ni. Ali nimata nič, ali pa sta v zakonu skrempila skupaj kaj več kot garsonjero. Še največkrat prodajata hišo – in verjemi, da je ne bosta šenkala samo zato, da bi se čim prej znebila drug drugega.

Si pa našla skrajne primere. Samo še garsonjera v nedavno pogoreli večstanovanjski hiši ti manjka. Ta pa bi znala biti 30 jurjev. 🙂

Ok, ne vem, kje vi živite, ampak garsonjero v Ljubljani lahko še vedno proda za kar dobro vsoto. In to je najmanj dvakrat več kot 45 tisoč evrov. Vem, ker kupujem enosobno stanovanje in cene ne padajo kaj dosti, kakor se zdaj nekaj na veliko oglašuje.

To govorim za normalne nepremičnine. Drugo pa je, če je ta garosnjera v kaki razpadajoči sto let stari hiši brez centralnega ogrevanja ali kaj podobnega.

Kakšna pa se vam zdi cena za 80m2, Lj-Moste, letnik 82, stanovanje v bloku z dvigalom, 1.nadstropje – 120.000 eur?


Kupovalka, se strinjam.
Pa še razpadajočih hiš ni videti v izobilju v centru Ljubljane. Sto let stare stavbe pa so lahko boljše kot te iz instant gradnje zadnjih let, po možnosti na poplavnem območju, ker je zmanjaklo normalnih zemljišč.


Ti pa ne razumeš ravno, da ni bil point mojega pisanja v ceni.

Mimogrede, če je garsonjera v totalni razvalini, z lesenimi podovi, s cevmi za zamenjat, razpadajočo streho in brez oken, skupnimi sanitarijami, itd…jo lahko dobiš tudi za 30.000 evrov. Ali pa v primeru, ko se prodaja zaseženo stanovanje na dražbi, za kar ve samo par izbrancev… Ali pa, ko ga prodaja zakonski par, ki se ločuje in mora takoj prodati. Ali pa, ko ga prodaja nekdo, da mu ga ne bi zasegli, da mu ne bi bilo potrebno ženi dat, ker se v roku dveh tednov seli v tujino, itd, itd….možnosti za nizko ceno je ogromno, samo večinoma takšni primeri niso splošno znani in ne obešajo na veliki zvon.

Ampak, kot sem rekla, ni bil point v temu. Vsaka stvar je vredna točno toliko, za kolikor jo lahko prodaš.[/quote]

Tu ni kaj razumeti in iskati nobenega “pointa”. Jasno si napisala: torej bo TO stanovanje LAHKO vredno 70 ali 30 jurjev.
Če se bo odločila prodati za 70 jurjev in bo dobila kupca, bo vredno 70 jurjev. Če se bo odločila prodati za 30 jurjev (ja, praktično nemogoče in noro, a to je njena odločitev), bo vredno 30 jurjev. Vrednost nečesa, kar se prodaja, ni neka fantazija v človekovi glavi ampak tisti znesek, za katerega se stvar proda.

Številka 30 jurjev za To stanovanje je totalno mimo. In nič ne pomagajo skrajni primeri razpadajočih streh, stanovanj brez oken (sic, kje si to našla?) … Glej prejšnji komentar.

Da bi za dražbe vedelo le par izbrancev, pa prvič slišim. Dražbe so javno objavljene na sto portalih in vsaj na portalu sodišč.
To ti in večina ljudi misli. Jaz pa VEM iz 1.osebe, da ni tako. Obstajajo izjeme, ko javna dražba ni obvezna in se jo lahko zaobide.

Na moža in ženo, ki se ločujeta in prodajata garsonjero, pa tudi lahko pozabim, ker takih primerov ni. Ali nimata nič, ali pa sta v zakonu skrempila skupaj kaj več kot garsonjero. Še največkrat prodajata hišo – in verjemi, da je ne bosta šenkala samo zato, da bi se čim prej znebila drug drugega.
Sicer za garsonjero tudi sama ne vem, vem pa za primer, ko sta dva prodajala hišo, ki je bila ocenjena na 300 jurjev in jo na koncu prodala za 180 jurjev, ravno zato, da sta zadeve (iz drugih razlogov) čimprej zaključila..

Si pa našla skrajne primere. Samo še garsonjera v nedavno pogoreli večstanovanjski hiši ti manjka. Ta pa bi znala biti 30 jurjev. :-)[/quote]
Seveda so skrajni, ne trdim da ne. Je pa tudi res, da avtorica, poleg ‘je v solidnem stanju’ , o tem stanovanju ni ničesar napisala, to pa pomeni razpon od…do. In glede na to, da so mi te zadeve pobliže znane in videne, glede na to, kakšne garsonjere se oddajajo v najem pod pridevniki ‘solidna’, se ne bi ničemur čudila.

Evo dodajam še nekaj informacij, da boste lažje debatirali.

Stanovanje je v bloku, ki je sicer starješi, vendar dobro vzdrževan (novo dvigalo, nova vhodna vrata, lepo urejeni skupni prostori, v planu je nova fasada)

Garsonjera je bila pred 6 leti adaptirana (nova okna, kopalnica, kuhinja) Potrebno bi bilo zamenjati ali vsaj zbrusiti parket in stanovanje prebeliti. 5 let smo garsonjero oddajal in ni ravno vse kot novo, je pa dovolj dobro ohranjeno za bivanje brez večjih posegov.

V bližini so dobre LLP povezave, 5 minut do želežniške postaje, zraven je pošta, banka, vrtec, trgovina, šola….

New Report

Close