Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vabilo glasovanje za Slovenko leta – Kristina Modic

Vabilo glasovanje za Slovenko leta – Kristina Modic

letos je nominirana za Slovenko leta naša moderatorka, Kristina Modic s foruma Kako živeti z rakom in Limfom in levkemija.

Najbolj jo poznajo tisti, ki so oboleli za rakom.
Je izjemna borka, drugim pomaga s svojimi nasveti in podporo, ko njihova življenja razjeda ta trdovratna bolezen. Sodelovala je pri pripravi kampanje Spregovorimo o neplodnosti, saj po nesrečnem spletu okoliščin in tudi posledic bolezni ne more imeti svojih otrok.

Kristina bolečine in stisko obrne v pozitivno in pomaga ljudem skozi najtežje trenutke.

Vesela in hvalažna bom, če jo poznate in v njej vidite človeka, ki si zasluži ta naziv, da jo podprete in izpolnite prijavnico, ki jo boste našli v reviji Jana.
Revija je izšla danes.

Hvala vsem za podporo.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

A je Dolenjka?

No ja bolj osrednja Slovenija, ampak reče, da je ja! 🙂

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I
nova
Uredništvo priporoča

Sicer ne kupujem Jane, ampak tokrat jo bom in Kristina dobi moj glas. Ne poznam je osebno, vendar na MON-u spremljam njene boje in poslanstvo – super punca je.

Odkar je bila Slovenka leta bivša notranja ministrica, se mi ta titula ne zdi ravno nekaj.

Najmanj kar se mi zdi, da je neprimerno, da moderator poziva ljudi na kakršnokoli glasovanje!!
Seveda z vsem dolžnim spoštovanjem do ljudi, ki se trudijo za dobro drugih!
Takšno je moje mnenje, seveda dopuščam, da se z mano nihče ne strinja.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Moderatorka Andreja je pa prav prijetna Dolenjka. Nimam kaj rečt čez njo.

Bom jutri kupila Jano in glasovala za Kristino!

Nekateri seveda v še tako dobri stvari najdejo problem, ampak v tej zgodbi ga ne boste našli.

Vedno lahko najdete v vsem nekaj, kar vam ni všeč. Za spremembo kdaj drugače poglejte, pa ne pravim, da v tem primeru, samo dopustite si, da malo življenja in otroškega veselja posije v vas.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Z največjim veseljem bom glasovala za Kristino. Ko mi je bilo najhuje, ker je mož izgubljal bitko z levkemijo, je vedno našla najbolj vzpodbudne besede in ogromno energije. Mi je pomagala v najhujših dneh.Naziv si zasluži tudi zaradi njenega truda za izboljšanje razmer najbolj bolanim pacientom.
Bom navijala za njo.

Z vsem spoštovanjem do Kristine, ki je res premagala težko pot in se še trudi, vse pohvale zanjo!

rada pa bi omenila le to, da vse tele titule izgubljajo res tisti namen. Slovenka leta bi bilo zame res en tak naziv, da mora biti na tem mestu pa res oseba, ki je naredila nekaj velikega, presežek vseh presežkov…

pri nas pa je lahko slovemka leta zdaj že čisto vsaka ženska. Ponavljam, to ne leti na kristino, pišem na splošno!

Enako velja za fatalko leta, lepo vas prosim, saj jim sploh ni jasno kaj pomeni fatalna ženska…se bojim, da je to izbor tako kot za misice…prosijo ženske, še plačajo jim, da se prijavijo in pač se…

namen vseh teh titul je zgrešen in meni bi bil prej v breme kot čast. Srečno in ponavljam, to ne jemati osebno, pišem na splošno!!!

No, midva sva pa oba vesela, da je nominiran nekdo, ki si to zasluži in bova prvič v življenju glasovala (celo Jano bova kupila v ta namen 🙂 )

In se tudi strinjam z zgoraj povedanim – da je ta naziv morda razvrednoten zaradi dobitnic v preteklosti… zato se mi zdi, da mu lahko z letošnjo pravo izbiro (ja, mislim Kristino) vrnemo težo.

Sicer ne vem, če je sploh prelagana….

Zame je Slovenka leta ga. Anita OGULIN iz ZPM.

Ampak jaz bom vseeno glasoval za njo. Morda res ni največji človek, je pa njeno srce resnično veliko, kajti to kar dela, dela s srcem. In ravno majhni ljudje, ki tako delajo, lahko nekaj premaknejo, zato je prav, da se takšne ljudi tudi podpre in izpostavi.

pirmož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Se strinjam!

Poznam njeno udejstvovanje in angažiranost v Društvu L&L; občutek imam, da niti en (v stiski! spisan post) s foruma, ki ga moderira ni ostal brez njenega odziva, bodrilne besede in toplih misli.

Glede titul in takih tekmovanj. Všeč mi je misel M. Luther Kinga: Our lives begin to end the day we become silent about things that matter. Osebno gledam tako na taka tekmovanja. Da je njihov cilj izpostaviti dobroto, pogumnost, srčnost, nek družbeni presežek, posameznice, ki po tem izstopajo. Če kdaj, rabimo prav v teh časih posameznike, ki se potrudijo in izstopajo.

Mislim, da si se tokrat malo zaletel. Verjetno se s tem, da je Kristinca nominirana oba strinjava, v nos ti pa gre, da agitira zanjo Andreja, ker je zaposlena na MON-u. Prav bi imel v primeru, če bi bil MON organizator izbora in bi to pomenilo protežiranje lastnega kandidata, ker pa to ni pa je kvečemu pohvalno od Andreje, da nas je opozorila na možnost glasovanja.

Mislim, da si se tokrat malo zaletel. Verjetno se s tem, da je Kristinca nominirana oba strinjava, v nos ti pa gre, da agitira zanjo Andreja, ker je zaposlena na MON-u. Prav bi imel v primeru, če bi bil MON organizator izbora in bi to pomenilo protežiranje lastnega kandidata, ker pa to ni pa je kvečemu pohvalno od Andreje, da nas je opozorila na možnost glasovanja.[/quote]
Jaz se že nekaj časa ne zaletavam več, menim pa, da mora biti moderator nevtralen. Seveda pa še vedno dopuščam tisto, česar nisi uspela dojeti v mojem postu!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Do neke mere se sicer strinjam s tabo; mene zelo motijo glasovanja in prosnje tu gor kot so npr. glasujte za moj najlepsi vrt, mojega otroka, sestro, sosedo… To se mi ne zdi niti posteno niti realno. V tem primeru pa vecina nas gospe Modic na zalost (oziroma na sreco,glede na okoliscine in njeno delo) ne pozna in prav je, da jo spoznamo in ji damo javno pohvalo tudi mi. V nasprotnem primeru bo spet zmagala kaksna KK.

Vsekakor bom glasovala za Kristino pa čeprav jo ne poznam. Eno vprašanje imam za Andrejo. Mi lahko Andreja odpišeš, če si že pošiljala tiste majčke okoli, ki je to majčko imel oblečeno naš Stanko Pušenjak Delamo s srcem ali tako nekako.? Si že pošiljala, če ne kdaj lahko pričakujem to majčko, ki sem jo naročila.? Hvala in lep pozdrav

Koliko ljudi,ki niso opazni v javnosti so za slovenca/slovenko leta!

Ena, vem katera 🙂 nisem pošiljala.
Skoz odlašam, nisem pa pozabila. Si sedaj zapišem in pošljem v ponedeljek.

lp, Andreja

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Fajn, da si Andreja povedala, da se zdaj glasuje in da je Kristina kandidatka. Ker Jane ne berem in pojma nisem imela ne o tekmovanju ne o kandidaturi Kristine. Bom šla jutri kupit Jano in pošljem glasovnico. Morda je pa zdaj priložnost, da ta izbor za Slovensko leta malo dvigne svoj nivo. Kristina si ta naziv gotovo zasluži dosti bolj, kot si ga kakšne zmagovalke izborov v preteklosti.

Kristino že veliko let spremljam na MONu, opazila sem jo tudi v medijih. Najprej sem brala njeno pisanje na forumu Živeti z rakom, kjer se je pojavila par let pred mano. Potem sem se preselila na forum Neplodnost, kamor je pa nekaj za mano prišla tudi Kristina, na žalost. Če Kristina tole bere, ji želim, da mi čim prej sledi še na forum Nosečnost in potem na Starši in otroci:) Drži se, bojevnica.

Saj bo moj post brisan pa vseeno, če ga prebere een sam človek bo čisto dovolj. Modicova za Slovenko leta? Pa kaj še…Kakšno leto nazaj ji na FB pišem zasebno sporočilo s prošnjo za prijateljstvo, se ji predstavim s polnim imenom (no, na FB tako ali tako nastopam z njim), povem kdo sem, od kod prihajam, ji zaupam, da podpiram njena prizadevanja in prizadevanja njenega društva, ji zaupam nekaj stvari iz mojega življenja kako je rak pobral veliko ljudi, ki so mi bili blizu, da sem tudi sam pripravljen nanj, če ga bom kdaj staknil, saj že zaradi genov spadam v rizično skupino…No, menim, da je bilo sporočilo precej pozitivno.

In kaj dobim nazaj? Bedno zasebno sporočilo: “Blue, a se midva poznava?”

Zavrnjena prošnja za prijateljstvo in nikoli več nobene besede. In to naj bi bil človeks širokim srcem, pripravljen poslušati človeka v stiski, priskočiti na pomoč in kaj jaz vem kaj še vse? Oprostite, ampak meni se tako ne zdi. Da o prispevkih v medijih, kjer se včasih obnaša kot da je edina oseba na tem svetu, ki ji je uspelo preboleti raka sploh ne govorim. Brez zamere – ampak jaz bom rekel: NE, HVALA.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

Imam zelo podobno izkusnjo in vem, da nisem edini. Pred zarometi je res krasna, dobra, pozrtvovalna in se in se superlativov lahko nastejemo. Ko zarometi ugasnejo pa ena velika zalost in beda.
Zakljucek enak: NE HVALA.
So me leta in izkusnje naucile, da se je pametno izogibati ljudem, ki hlepijo po slavi in Kristina je zelo zelo lacna. Zelo dalec od vseh nastetih superlativov.

Ji pa zelim vse dobro in predvsem veliko zdravja. Mogoce se popravek nekoga visje. Najprej je bila glasna na neplodnosti in zrusila kar se je dalo. Nato je zbolela in se je sedaj spet vrnila na neplodnost. Mogoce nepomembno, no ali pa ne.

New Report

Close