Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kompulzivno prenajedanje

kompulzivno prenajedanje

Pozdravljeni,

moj fant ima težave s kompulzivnim prenajedanjem in ima vsaj 20 kg preveč. Večkrat sva se o tem že pogovarjala in vedno znova padeva na začetek. Ponujala sem mu že tudi, naj si poišče strokovno pomoč, vendar o tem noče niti slišati, oz. šele pred kratkim je rekel ,da bo razmislil. Spet sva se dogovorila, da mu dam še eno priložnost, da poizkusi sam in šele potem poišče pomoč. Skrbi me, ker je še mlad in ima težave z visokim pritiskom, sladkor je na meji. Kaj naj storim? Naj povem, da tudi pri samih obrokih njegova družina poje veliko, za moje pojme preveč, kar nikomur ni ravno v korist in tako doma nima ogledala zdravega telesa. Za fanta me res skrbi, večkrat se skregava zaradi tega. Kadar sva skupaj ga spodbujam k hoji, gibanju, gledam, da mu ne kuham preveč kalorične hrane, pazim, da ga ne zvabim prevečkrat na tortico, pico in podobno. Vendar ko je doma ves moj trud izzveni v nič. Poskušam igrati na noto zdravega življenja in prihodnosti, ker res nočem, da se bo pri tridesetih moral ubadati z raznimi dietami zaradi sladkorja, holesterola, pritiska in podobno. Nekajkrat sem zagrozila, da če se stvar ne bo spremenila ,da bom enostavno odšla, ker ne morem gledati kako se uničuje. Vem, da se za kompulzivnim prenajedanjem skrivajo psihične težave in približno vem, kaj bi to lahko bilo, vendar preveč podrobnosti zaradi anonimnosti nočem pisati na forum.

Po mojem sta vidva kot dan in noč. Ti najbrž vitka, skrbiš za zdravje, gibanje, prehrano itn. On debelušček, uživa v hrani in čim manj miganju. In potem mu ti predavaš in tupiš, kako se uničuje…… ne vem no, a to ima kakšen efekt. Očitno ne. Saj veš, dokler človek sam nečesa noče, tega ne bo storil. Tvoji napori so res čist in popolnoma brez veze. Če bi se on slabo počutil v svoji koži, bi že nekaj naredil. Pa ne naredi. Mislim, da odnos, kjer eden špila strogo mamo, ki gnjavi, ni ravno produktiven. Ne zate, ne zanj. Imaš torej res dve možnosti:
– se sprijazniš, da imaš okroglega ljubitelja hrane,
– mu faš ultimat in to je to.

Tretja pot – da mu najedaš – pa ne pelje nikamor.

koliko kil ima tvoj fant?

kaj je za tebe 20 kil preveč?

ti sploh razumeš, kaj pomeni kompulzivno prenajedanje? to ni stanje, ko poješ malo več za kosilo, kot so tvoji standardi, to je stanje, ko se non stop bašeš s hrano in rezultat ni, da imaš enih 20 kil preveč, ampak kar konkretno… ker 20 kil preveč je bolj estetski problem… ne še zdravstveni.

in pri tem je pač tako, kot pri alkoholikih. človek se mora za hujšanje odločit sam. če mu nekdo dan na dan najeda, ni rešitev.

Ok, jaz imam 25 kg viška; ITM 31. Ker si očitno vse preštudirala, mi lahko daš nasvet, kako naj se ozdravim nočnega jedenja? Namreč, zvečer lepo večerjam, ob 4h pa v omotičnem stanju brez močne volje lepo jem sendviče.

hvala.

20 kil je zate estetski problem?? Ti pa si ena zavaljena čunka na 2 nogah, če imaš tako miselnost. Kar slepi se in živi v svojem sanjskem svetu še naprej, dokler te ne pobere od zamaščenosti.

Si sama lepo povedala, da nimas mocne volje. Torej? Ob normalnem prehranjevanju se nikogar ni pobralo cez noc od lakote. Sploh pa ne osebo, ki ima 25 kil viska. To si daj dopovedat pa tudi raznih “omoticnih stanj” ne bo vec. Ce je pa tako hudo, da skup padas se pa spravi k zdravniku, ker tisto pa ni vec normalno. Ko bos poslihtala zdravstveni problem pa tudi nujne potrebe po hrani ob 4ih zjutraj ne bo vec.

20 kil je zate estetski problem?? Ti pa si ena zavaljena čunka na 2 nogah, če imaš tako miselnost. Kar slepi se in živi v svojem sanjskem svetu še naprej, dokler te ne pobere od zamaščenosti.[/quote]

ja 20 kil je estetski problem. pri moškem je to malo večji trebuh.

Če je vaš ITT med 18,5 in 24,9, ste normalno prehranjeni in najbolje bo, da ostanete pri svoji teţi, ker je to verjetno tudi vaša genska teţa. Kar lahko naredite več, je predvsem skrb za kakovostno in mešano prehrano in telesno aktivnost ter izogibanje škodljivim navadam. Tudi tisti, ki prebijate številko 24,9, ne bodite pretirano zaskrbljeni, še posebej, če upoštevate načela zdravega življenjskega sloga. Nekateri mišičasti moški (ţenske redko) imajo ITT 25 ali več zaradi velike količine mišic in takšni so res daleč od debelosti. Sicer pa so raziskave celo pokazale, da nekoliko bolj okrogli ljudje, ki so telesno aktivni, ţivijo celo dlje!
Pri debelosti prve stopnje je torej treba paziti predvsem, da smo telesno aktivni in da ne preidemo stopnjo više, kar pomeni, da bi prebili število 30 ITT. Najboljši način za to je aktivni stil življenja in ne različne diete.

20 kil preveč je debelost prve stopnje in ne zdravstveni problem!

ti pa se pojdi naslajat nad anoreksičarkami in razmišljat, ali si danes pojedla že eno pero solate preveč. tu nekje namreč je tvoj intelektualni domet.

20 kil je zate estetski problem?? Ti pa si ena zavaljena čunka na 2 nogah, če imaš tako miselnost. Kar slepi se in živi v svojem sanjskem svetu še naprej, dokler te ne pobere od zamaščenosti.[/quote]

ja 20 kil je estetski problem. pri moškem je to malo večji trebuh.

Če je vaš ITT med 18,5 in 24,9, ste normalno prehranjeni in najbolje bo, da ostanete pri svoji teţi, ker je to verjetno tudi vaša genska teţa. Kar lahko naredite več, je predvsem skrb za kakovostno in mešano prehrano in telesno aktivnost ter izogibanje škodljivim navadam. Tudi tisti, ki prebijate številko 24,9, ne bodite pretirano zaskrbljeni, še posebej, če upoštevate načela zdravega življenjskega sloga. Nekateri mišičasti moški (ţenske redko) imajo ITT 25 ali več zaradi velike količine mišic in takšni so res daleč od debelosti. Sicer pa so raziskave celo pokazale, da nekoliko bolj okrogli ljudje, ki so telesno aktivni, ţivijo celo dlje!
Pri debelosti prve stopnje je torej treba paziti predvsem, da smo telesno aktivni in da ne preidemo stopnjo više, kar pomeni, da bi prebili število 30 ITT. Najboljši način za to je aktivni stil življenja in ne različne diete.

20 kil preveč je debelost prve stopnje in ne zdravstveni problem!

ti pa se pojdi naslajat nad anoreksičarkami in razmišljat, ali si danes pojedla že eno pero solate preveč. tu nekje namreč je tvoj intelektualni domet.[/quote]

Hehe, se strinjam – kako tele misice brez možganov tule javksajo, da jim gre samo za zdravje. 20-25 kg je samo estetika, ker so merila, kaj je vitko itak postavljena glede na cosmopolitan standarde za putke tutke, splošni zdravtsveni lobiji pa niso daleč od takega kokošjega razmišljanja. Kdor ima kaj možganov v glavi, ve, da je zdravstvo en velik medijski cirkus, kateremu dejansko nasedajo topoglave množice.

New Report

Close