Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ikea katera je bližja za Ljubljančane – Italija al Celovec?

ikea katera je bližja za Ljubljančane – Italija al Celovec?

Zanima me do katere Ikee je bližje tiste, kije v Italiji ali te v Celovcu? Gremo pa iz Lj.

it is a wounderful, wounderful life, no need to cry...

v Celovcu je bližje, ker je do meje z Italijo 100 km.

LJ- Gorizia je cca 105 km
LJ- Celovec je cca 98 km

obe Ikei sta par km stran.
Cesta je lepša do Gorice.

Do Celovca je cca. 86km, do Vileša pa cca. 135km.
Sicer pa to načeloma ve tudi Google, še bolj pa ViaMichelin…

jaz grem iz Ljubljane vedno v Italijo v ikeo

pomembno je kaj želiš kupit!

v italiji so večji kosi pohištva cenejši, včasih močno cenejši
v avstriji pa so drobnarije cenejše

preveri na netu

Kje si pa ti tele cifre pobrala????

http://maps.google.si/maps?hl=sl&tab=wl
http://maps.google.si/maps?hl=sl&tab=wl

ViaMichelin pravi:
– do Celovca 91km
– do Villese 124km

MI na misel ne pride, da bi šla v Celovec po tistih ridah gor in dol. Absolutno Villese.

Bolj kot po cesti se velja ravnati po cenah. Naredi si na obeh straneh nakupovalni listek, pa bo potem odločitev morda lažja.
V Ita so recimo kuhinje občutno cenejše, ne govorim o procentu ali dveh.

men italija ne potegne, men so italijani cigani, njihovo onašanje, ne hvala!

Tudi smučat ne zelim v italiji, res so cigani, da o morju ne govorim, v avgustu me nikoli ni na dopustu, ker italijani okupirajo obalo.

men sede torej avstrija, res da je mal ovinkov ali v času zime tudi sneg, pa če imaš dober avto ni panike.

poznam pa veliko prijateljic, ki gredo iz Lj raje v italijo, cesta je veliko bolj hitra, brez ovinkov, tudi če je sneg, je bolj varna in povedale so mi, da je v italiji marsikaj ceneje, ampak kot sem rekla, italija ni zame.

Ajej, ajej…

Jaz tudi hodim v Italijo, v glavnem res zgolj zaradi občutno boljše ceste. Ampak, od letos pomladi nekaj obnavljajo ravno odsek hitre ceste med Gorico in avtocesto, zato tam pogosto spreminjajo prometni režim. Pazi predvsem za nazaj, ker je uvoz Vilesse (v smeri Slovenije) na hitro cesto zaprt in zato moraš narediti nekaj kilometrov po navadni cesti, da prideš do naslednjega uvoza na hitro cesto. Vsaj bil je kakšen mesec nazaj, mogoče so do sedaj to spremenili.

Ajej, ajej…[/quote]

Točno tko!

A va Zagregu še niso odprli?

Saj v Karavanškem tunelu ni nobenih rid … 😉

Ko semjaz kupovala pohištvo za stanovanje (leto pa pol nazaj), sem si izpisala cene s celovške strani, šla sem pa v Italijo in mislila, da so cene itak povsod iste. Ko sem prišla v trgovino, sem ugotovila, da so razen ene omarice v Vilešu cene za pohištvo bistveno višje. Mogoče je bilo to slučajno takrat, ampak splača se preverit najprej na spletu.

Imaš prav, niso iste. Npr. identični kuhinjski stoli so v Celovcu stali 80EUR/komad, v Vilešu pa 50EUR/komad.

Bila v obeh; nikoli več ne grem v Italijo, pa čeprav sta skoraj identični, mi v It. splooooh ni všeč!

A lahko utemeljiš? Jaz sem bil v Ikeinih trgovinah že v več delih sveta: Celovec, Vileš, Utrecht (Nizozemska), San Francisco (ZDA) in pa v Islandiji, pa težko rečem, da bi me pri kateri kaj posebej motilo. So skoraj tako kot Mcdonalds, vidiš eno, poznaš vse ostale.

New Report

Close