Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek javna objava diplome na internetu

javna objava diplome na internetu

Kmalu bom diplomiral in ne želim, da bi se moja diploma javno objavila na internetu (v Cobissu lahko, ne pa celotno besedila na internetu). Napisati moram prošnjo in utemeljiti, zakaj tega ne želim. Ali je mogoče kdo že kaj podobnega napisal, da bi mi lahko dal kakšen nasvet?

Moj razlog je predvsem ta, da se zadnje čase pojavlja vedno več kopiranja in prepisovanja in mi ni do tega, da bi nekdo dobesedno prepisoval moje avtorsko delo

Joj, kako ke tebi lušno v življenju, če se imaš čas in voljo ubadati s takimi rečmi.
In zakaj ne napišeš v prošnjo pravega razloga?

po mojem pa tega ne rabiš detajlno obrazložit, dovolj je, da napišeš, da ne dovoljuješ javne objave.

https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-podatkov/iskalnik-po-odlocbah-in-mnenjih/odlocbe-in-mnenja-varstvo-osebnih-podatkov/?tx_jzvopdecisions_pi1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BshowUid{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=1620&cHash=a83a65a305180e9051f3a1bf9f12a6e3

nova
Uredništvo priporoča

Seveda si vzamem čas, le kdo si ga pa ne vzame za svojo diplomo? Seveda bi rad napisal pravi razlog, zanima me le to, če ima kdo izkušnje s pisanjem takih prošenj in kakšna je možnost, da jo res odobrijo. Oziroma kako naj utemeljim ta razlog, da je večja možnost odobritve.

v bistvu bi moralo biti obratno. oni bi morali tebe prositi za javno objavo, saj gre za tvoje avtorsko delo. po defaultu fakulteta brez tvoje privolitve tvoje diplome ne more objavit.

A si jo prepisal, pa nočeš da bi se to dalo dokazati???
Ali pa je tako šlampasto napisama, da te je sram pred kolegi???

Torej iščeš nasvet za najboljšo laž? Zakaj? Ker se zavedaš, da je tvoj resnični razlog bedast in najbrž ne bo zadostoval? Bodi vsaj karakter in navedi resnični razlog. Stoj za svojimi dejanji in prepričanji. Tudi to je del odraslosti.

Ja se strinjam s tem ja. Vendar je na žalost obratno in si oni nekako privzemajo kar pravico do objave, jaz se moram borit, da je ne objavijo 🙂

Stavim, da te je v resnici sram svoje diplome.

hvala za vse odgovore. Kar smešno se mi zdi kako se vsi bunite da kaj mi je ker ne dovolim javne objave na internetu. Pa lepo vas prosim, to je moja pravica. Saj je to moje avtorsko delo. Diploma ni prepisana, pa tudi če bi bila je to moja odločitev, da je ne objavim. Zakaj ni potem kar vseh knjig javno objavljenih na internetu? Bi prihranili čas da ne bi hodili po knjižnicah

Jaz ti predlagam, da raje svojo diplomo zadržiš zase in je niti zagovarjat ne greš, ker kaj pa veš – lahko kdo posluša, si zapomni kak del in ga kdaj uporabi?! Doma jo nabij na steno in občuduj.

Da ne boste skrbeli: ni me sram moje diplome in ponosen sem nanjo. Zato mislim, da ni javna last.

Mislim, da je tebi bolj luštno 🙂 sediš brezdelno ob računalniku in takoj odgovoriš na vsako novo temo. Res ti zavidam

V bistvu bi plagiatorstvo laže odkrivali, če bi bile diplome na internetu.

Drugače se pa strinjam, da bi moralo biti obratno – na netu bi smele biti le diplome z izrecnim dovoljenjem avtorja. In zakaj pravzaprav ne? Diploma ni napisana z namenom, da se objavi – v nasprotju z leposlovnimi deli, raziskavami in podobnim.

a si lagal o temi pa noces da frendi zvejo?
noces da se objavlja tvoje ime? za to slednje bi mogl upostevat da pise vsaj anonimen avtor al pa kej

jaz se pa strinjam in se tudi ubadam s podobnim problemom.

Moja diploma je v bistvu opis in realizacija neke poslovne ideje, za katero res ne bi rada, da bi postala javna last.

vidim, da se v temi oglaša cel kup “diplomantov”, ki so na sumljiv način prišli do diplome. ker si ne znam drugače razložit, zakaj bi šlo komu v nos, da nekdo želi ohranit svojo diplomo neobjavljeno…

to tudi mene moti.

Nisem kriv če ste ljubosumni. Najbrž bi vi, če bi kdo od vas ki me tu žalite sploh kdaj naredili diplomo, od veselja naročili javno objavo kar pri poročilih 🙂

Glede na to, da ti je ta družba omogočila “zastonj” študij, je prav, da ji tudi vrneš tisto, kar je njeno!

Škoda, ker nisi tako kot ti razmišljali tudi avtorji vse literature, ki ti je med študijem in pisanjem diplomske naloge služila kot vir. Me zanima, kako bi potem izgledala tvoja naloga in kako bi bil ponosen.

No, jaz redno objavljam stvari na netu, v revijah, v časopisih, ker delujem na takem področju. S tem nimam problema. Moja diploma je še iz časov, ko ni bilo te dileme, tudi plagiat ni, ampak vseeno je ne bi hotela dati na net. Kot rečeno, ni bila napisana z namenom javne objave, kogar bi to področje zanimalo, bi si jo pa lahko sposodil v knjižnici oziroma magari pogledal na netu, če bi bil tak dogovor in bi imel omogočen vpogled – tako kot to velja za ostale moje stvaritve, ki so javno objavljene.

To ne bi smela biti težava.

Sicer bi morala najprej videt vaš Pravilnik o diplomiranju, ker dejansko prvič slišim, da je treba napisati utemeljitev, ampak pri nas se upošteva želja diplomanta.

V tem primeru, torej če ne dovoliš objave, se nalogo vsekakor katalogizira in bodo dostopni podatki v Cobissu (avtor, mentor, naslov, podnaslov, leto, obseg gradiva, fakulteta, ključne besede, udk), če ne dovoliš objave, pa knjižničar ne bo vnesel polja 856u, ki je polje za hiperpovezavo do strežnika, kamor bi se odložila tvoja naloga, če bi jo dal objavit.

Nalogo bodo najverjetneje dali v čitalnico ali arhiv.

oooo vidim, da si tudi ti pridno prepisovala iz diplomskih nalog. ker vsa ostala literatura, ki je objavljena, je bila plačana, oziroma so avtorji delo objavili z namenom, da z njim zaslužijo. ker prvič slišim, da lahko knjigo dobiš kar od avtorja prek interneta…

Ja, pač napiši po resnici, no. Nočeš objave, ker te skrbi zaščita tvojih avtorskih pravic. Nima smisla kaj drugega si izmišljevat. Ampak pred plagiatom se tako ne moreš zaščitit, vse dokler je zadeva v CIBISSu, ali pa ti ali tvoj mentor komu povesta, kaj si počel/-a.

Mimogrede, edino pravilno bi bilo, da so vsi rezultati raziskav, pridobljenih z javnimi sredstvi prosto dostopni na internetu, ker smo jih skozi davke plačali vsi davkoplačevalci. Tako kot sta npr. dostopna SSKJ In PS in korpusi. In tudi vse diplomske, magistrske naloge in doktorske disertacije, iz istega razloga, ker so narejene z javnimi sredstvi. Razen, če so narejene na privat šoli brez koncesije.

New Report

Close