Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek big bang se zgodi garancija – nujno

big bang se zgodi garancija – nujno

Zanimajo me vaše izkušnje, kdaj so vam zamenjali artikel pod “se zgodi”? kupili smo tablični računalnik in se še spomnimm prodajalca, ki mi je rekel, da je fino imet se zgdi, ker “ti npr. otrok ga vrže po tleh, poči ekran in to mi uredimo”. res je prišlo do tega, ampak ko berem pravila, se v njih ne najdem. namreč piše, da ne velja, če jo povzroči 3. oseba (kaj sploh to pomeni, se pravi, da lahko to uporablja le lastnik, ki je na računu?) in če naprava normalno deluje. naša deluje.
torej ga moram zagnat po tleh še enkrat, da se popolnoma uniči, in bom lahko koristila ali kako? heco se sliši, ampak sprašujem preden grem v akcijo.
hvala za kakršnokoli info.

To pa tudi mene zanima in upam, da kdo ve.

meni so telefon menjali po tretjem popravilu, ko je bil pač telefon že tolk fuč da se ga ni splačal več popravljat… je pa res da je bil pri meni primer poškodbe na katero nisem imel vpliva. Kolikor se pa spomnim pa ta garancija velja, če ti pade npr. po tleh kriješ večji del stroškov popravila sam…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

sem šel zdle prebrat tist njihov letak in piše da pri poškodbi zaradi padca krijete 33{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popravila kar je max 90 eur, odvisno od vrednosti izdelka…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Big Bang in njihov SE ZGODI je eno navadno nategovanje. Imeli smo primer ko se je pokvaril PSP3, razumljivo da je padel po tleh saj sta se z njim igrala otroka. Priznali so nam doplačilo SE ZGODI s tem, da doplačamo 90€ (nov PSP je 170€). Smo se trinjali saj tako tudi piše v garancijskih določilih. Nakar so ugotovili da novega PSP3 ne moremo dobiti, ker ga nimajo več (v SLO se je še dal dobiti nov PSP3) in so nam ponujali PSP1 ali Nintendo Game. Ker to ni SORODEN IZDELEK (nobena od igric iz PSP3 ne deluje na ponujenih izdelkih) se nismo strinjali. Po posredovanju Zveze potrošnikov in Tržnega inšpektorata so nam po 2 mesecih vrnili kupnino (vseh 170€) in smo PSP3 naročili v Nemciji prekoEBaya….v 4 dneh je bil pri nas, cena 170€ + 15€ poštnine.

Pa srečno, mene ne vidijo več.

Jaz imam dobre izkušnje. Prenosnik so mi zamenjali brez problema, lep se ni dal popravit. Krivda za poškodbo je bila moja (tudi ti lahko rečeš, da je padel tebi) dobila pa sem boljšega kot prej, čeprav sem želela podobne lastnosti in manjšega.

Pozdravljeni!

Zanima me kako je v primeru ,da imaš “se zgodi”(od big banga)zavarovanje in se ti zgodijo črte po ekranu(ne po svoji krivdi,ker je tv brez raske)in zavarovalnica odobri nov televizor,ki pa stane ,ko smo ga mi kupili 599,sedaj pa stane isto tolk ,samo so rekli ,da je brez ddv-ja stane televizija 490 evrov in ,da je zavarovalnica odobrila kritje novega televizorja,mi pa da bi mogli doplačat DDV in da so odobrili nov tv?

Ali zavarovalnica lahko to naredi ,saj na letaku piše samo ,da če je televizija pokvarjena in je strošek prevelik za popravljanje piše da dobiš nov enakovreden izdelek.Odlomek;”strošek popravila presega razumno vrednost, prejmete nov enakovreden izdelek”.Če to razumem prav smo mi upravičeni dobit nov tv in brez doplačila našage,kakšen DDV sedaj?

Zakaj sedaj zopet plačat DDV,če so odobrili novo televizijo,ki po njihovem stane naša televizija brez ddv-ja 500 evrov ,mi smo pa takrat dali 600 evrov za našo tv in sedaj je zavarovalnica odobrila nov tv,ampak za takšen tv kot smo ga imeli prej z takšno diagonalo,takšnega za 500evrov ni možno dobit nov tv oz. je ,če plačamo 100 evrov DDV-ja,brez DDV-ja pride naša televizija 500 evrov ,ampak v vsaki trgovini ko kupuješ seveda plačaš DDV in zakaj bi ga dvakrat plačal,če sem ga že prvič plačal,sedaj je prišlo do škode ,ki je prevelika in sedaj naj plačamo mi.Konc koncu bi cenejše prošu ,če bi televizor sam razbil in potem šol na zavarovanje se “zgodi”.
Ali moramo plačat DDV ali ne,če smo upravičeni do novega televizorja,ker ni naša krivda ,da je ekran na televiziji crknil?
Če kdo ve prosim za pomoč oz. odgovor.Hvala

Lp.

Jaz sem imela pred kratkim z njimi odlične izkušnje. Pokvaril se je pomivalni stroj, tako da je neznosno ropotal, na dnu pa se je nabirala voda. Z letakom sem šla v Big Bang (to je mogoče za ljudi, ki ne živijo blizu trgovin Big Bang minus – zahtevek je treba uveljavljati osebno v trgovini), prijavila napako, dobila o tem potrdilo, čez dva dni pa je pri meni že bil serviser, stvar pregledal, ugotovil, da je pokvarjena črpalka, šel v trgovino in se popoldne vrnil in stroj popravil – brez doplačila z moje strani (ker je šlo za napako na samem stroju). Stroj tako sedaj spet deluje kot nov, tako da priporočam! Že s tem popravilom bi sicer imela več stroškov in komplikacij, kot me je stalo plačilo zavarovanja ob nakupu.

Upam, da komu tudi ta pozitivna izkušnja pride prav, LP vsem

Mene ne vidijo več,… Kupil sem Samsung galaxy S3, trgovka mi je takrat predstavljala to zavarovanje (se zgodi) kot da je sveto, da dobim v prieru poškodbe nov izdelek če gre ta iz prodaje pa njegov naslednik. Po dveh letih in nekaj mesecev mi je telefon padel v vodo. Niso mi ponudili naslednik tega telefona ampak ekvivalent (lenovo a5000) ki je pri ponudnikih mobilnih naprav že izven prodaje! Zato sem zaprosil proti lastnemu doplačilu drug telefon, seveda so mi ugodili in ceno postavili ravno takšno kot je pri telekomu preko vezave plus 90€ lastnega deleža… se pravi mnogo dražje če prištejem še stroške zavarovanja 50€. Zato sem se obrnil na vodjo reklamacij v big bangu kako lahko pridem do ugodnejše rešitve, od tega pa nisem dobil nikakršnega odgovora le po dolgem tednu čakanja avtomatizirano e-sporočilo da je šel moj pokvarjen telefon v popravilo. Da ne pozabim, nihče me ni uprašal ali si sploh želim svoj stari telefon nazaj in ali bom plačal lastni delež!
Sedaj se stvari urejajo preko drugih ustanov.

V Big-Benu v Murski Soboti(Btc) izredno neprijazno nastrojeno ozracje katermu poveljuje nesramna vodja trgovine-zenskega spola!BV

New Report

Close