Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek skeniranje

skeniranje

Zanima me kako se skenira, če imaš v eni napravi tiskalnik, fotokopirec in skener,
Saj je skeniranje to, da daš neki dokument na steklo in ga pokaže na zaslonu v računalniku, npr. če hočeš poslati neki dokument.
In me zanima kako to narediti, da skeniram dokument.
Kje se to na zaslonu pokaže, ali potrebujem kakšnen program za to in kako to izgleda.
Vglavnme zanima me kako se skenira ker nisem še nikoli.
Hvala odgovor.

Mi mamo lexmark in vse v enem. List, ki ga želim skenirati, dam pod uno šipco na vrhu. Tiskalnik je kot običajno pripravljen za copy, le da jaz 2x pritisnem na start black in mi skenira. Smotan je tiskalnik v toliko, da moram držat list, ker mi ga ne vleče lepo noter.
Upam, da sem kaj pomagala.

Načeloma si moral/a skupaj s prinetrjem dobiti tudi programsko opremo. V tem programu izbereš skeniranje in potem slediš navodilom na zaslonu.

Če tega nimaš – imajo tudi windowsi en svoj program, ki pa ni tako podroben in prilagojen točno tvojemu skenerju – bi pa moral vseeno delovat.

Preskenirano pa lahko ponavadi določiš da se skenira in shrani kot dokument (pri čemer OCR program dostikrat zamenja kakšno črko ali kaj narobe zapiše) ali pa kot jpg sliko (enako kot fotografija), ki jo potem gledaš in shraniš v programu za obdelavo ali ogled fotografij.

Kot je napisal Rok, zraven tiskalnika je CD in moraš na računalnik namestiti programsko opremo, znotraj katere potem odpreš okence za skeniranje in gre normalno.
V nekaterih primerih, če tega ne narediš, ne moreš uporabiti funkcije za skeniranje in verjetno za vse ostalo, recimo pri Samsungih.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

New Report

Close