Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Jaz bi bil donator

Jaz bi bil donator

Pozdravljeni,

odločil sem se, da bom postal donator. Kako se to najhitreje naredi, da ziher prime? Ali osebni zdravnik to vidi?
Če se človek zmoti pri računanju vprašanja, ki ga moraš opraviti, da lahko tu gor objaviš… to verjetno ne pomeni, da ne moreš biti donator, ali pač?

Lp in hvala

Za vsak slučaj, preden sploh kaj odgovorim, bi rad samo z gotovostjo izvedel, kaj pravzaprev želite donirati?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Oprostite … očitno moje težave z računanjem niso edina stvar, ki bi me morala skrbeti.

V glavnem stvar je takšna:
Imam sorodnika in znanca, ki sta danes živa samo zaradi organov, ki sta jih dobila s transplantacijo… eden srce, drugi pa mislim da jetra. Pa mi je prišlo na misel, da bi ne bilo slabo, ko bi se tudi sam vpisal med potencialne darovalce organov, saj bi tako komu lahko pomagal, če bi ravno tako prišlo. Star sem sicer 28, a malo športam, ne kadim in ne pijem alkohola, pa mislim, da bi bil kak organ morda za koga uporaben.
Ne bi rad, da bi bilo to vsakomur znano, da bi ne bilo kake neželene pomoči pri moji smrti. Zanima me tudi, če si lahko darovalec organov, če sicer ne smeš darovati krvi (ne gre za kako bolezen ali droge)?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni še enkrat!
Željo, da postanete darovalec, lahko izrazite na slovenija transplantu in te se zapiše na vašo kartico zdravstvenega zavarovanja in podatek ni viden psošnih ambulantah. Še bolj pomembno je, da do takrat svoj namen imenite vašim svojcem, da ob morebitnem nesrečnem dogodku, ne bi nasprotovali darovanju vaših organov. Strah pred pomankljivo medicinsko oskrbo zaradi izražene želje biti darovalec je povsem odveč, saj je ohranjen krvni obtok čim dlje prednost, poleg tega mora biti pred tem potrjena možganska smrt. V nobenem primeru se ne more zgoditi, da bi bili zaradi tega torej prikrajšani za kakršno koli zdravljenje. Razlogi, zaradi česa ne morete biti krvodajalec so drugačni kot za darovalca in ne veljajo “navzkrižno”. Še en uporaben link: http://www.slovenija-transplant.si/index.php?id=postanite-darovalec
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close