Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek polnjenje akumulatorja v avtu

polnjenje akumulatorja v avtu

Ker pozimi malo vozim avto in se seveda sprazni akumulator, če je avto 2 tedna na mestu pri nizkih temperaturah, me zanima kolikokrat se lahko polni na mesec akumulator? Kupila sem si sedaj polnilec, pa me zanima, če je vsake 3 tedne recimo ok? Na kaj je potrebno bit pozoren pri odstranjevanju in priklaplanju akumulatorja nazaj v avto?

hvala

http://www.avtoin.com/novica/119/POLNJENJE-AKUMULATORJA

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Hja, osnovno pravilo je, da je avtomobil, ki mu kao jemlješ baterijo, upaljen, oz. da motor teče. Kot drugo pa bi bilo fajn če poveš kaj za en polnilec si nabavila. Srčno upam da ne tistega, ki se vtakne v vžigalnika obeh avtov, ta stvar namreč ni vredna piškavega oreha, kaj šele svojega denarja. Če imaš kable, si zmagala. Falit nimaš kaj, edino kar moraš paziti je, da povežeš plus s plusom in minus z minusom. V nasprotnem primeru…ehm, nič dobrega.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

tega: http://www.hofer.si/si/html/offers/58_30822.htm

baje je dober za domačo uporabo, vsaj sodeč po testih iz nemčije, pa tudi na drugih slovenskih forumih ga hvalijo.

Avto se pri vožnji vedno polni. Torej prenese pogosta polnjenja.

Če imaš vožnje kratke, se ne more napolniti toliko, kot se pri zagonu avtomobila izprazni. Če k temu prišteješ starost akumulatorja, malo voženj in nizke temperature dobiš – problem ki ga navajaš. Prazen akumulator.

Dodatno polnjenje pomaga, če akumulator zaradi starosti še ni preveč uničen. Ker nimaš potrebnih instrumentov si lahko pomagaš drugače. Priključiš polnilec. Če je akumulator samo prazen, bo v začetku stekel velik tok, ki bo v kratkem času padel na precej manjšo vrednost (to vidiš na instrumentu polnilca). Pri tem je akumulator brez zvoka. Šele ko se dobro napolni, se zasliši slabotno šumenje plinskih mehurčkov v njem. Če je akumulator zanič, tok nikakor noče pasti. Ves čas pa slišiš obilno šumenje, kot da bi slišala vodo pred vrenjem. S takim akumulatorjem se ne splača ukvarjati, saj je zanič in se sploh ne da pošteno napolniti.

Veliko starih akumulatorjev se ne da več napolniti, ker je iz njih izparelo preveč vode. V tem primeru odpreš 6 plastičnih čepkov na akumulatorju (no ja, nekateri novejši čepkov za odpiranje sploh nimajo več). Doliješ destilirano vodo (tako za likalnike). Doliješ je toliko, da za nekaj milimetrov prekrije svinčene celice, ki jih vidiš skozi luknje. Ko tak okumulator priklopiš na polnilec, “čudežno” oživi in spet pridobi veliko kapaciteto.

Seveda pa ne smeš s polnjenjem pretiravati. Akumulatorju enako škodi premalo in preveč polnjenja. Na ploščah se mu namreč nabere žveplo, ki močno zmanjša kapaciteto akumulatorja. Koliko pa je “preveč”? Boš morala ugotoviti sama. Napolni akumulator (če je sploh dober, seveda) in poglej, v kakšnem času te bo pustil na cedilu. Če je to 3 tedne, ga pač polni na 2 tedna…

Pa še to. Če boš dolivala vodo dobro pazi, da te vsebina akumulatorja ne pošprica. Gre namreč za jedko žveplovo kislino.

“Avto se pri vožnji vedno polni. Torej prenese pogosta polnjenja. “

Sem se zatipkal. Ne AVTO, pač pa AKUMULATOR.


Hoferjevega jest nebi priporočil.
Mi je crknil že po ene dveh polnjenjih, in ker akumulator pač ne polniš vsak dan je bilo leto naokoli, tako da se je račun nekam založil.

Polnilec ima več let garancije in ga lahko kupiš samo v Hoferju. Klub temu, da proizvod še ni na tržišču toliko časa, kot ima garancije, so mi v Hoferju na malce lepši način rekli, da naj se brez računa lahko samo jebem, da ga v popravilo ne vzamejo, še manj pa zamenjajo.

Tako da imam sedaj pokvarjenega. Nikar ga ne kupite, da ne boste imeli enakih problemov kot jaz.

Drugega ne morem komentirati, tole zgoraj pa lahko; najbrž si imel res smolo s človekom, predlagam da se obrneš na vodstvo.
Ker meni so še vedno vse zamenjali ali vrnili denar – in to brez kakšnega ugovarjanja. Verjetno bi tudi tebi, pa čeprav nisi imel računa.

Najboljši polnilci so Ctek http://www.adriablue.net/ctek_polnilniki_-_vzdrzevalci_akumulatorjev/

New Report

Close