Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Napihljiv obroč za v vodo-za pod rit

Napihljiv obroč za v vodo-za pod rit

Kje imajo to v tem nesezonskem času? Za LJ me zanima. Rabim za v porodnišnico, če bom šivana 😉

Agromehanika Kranj, traktorsko gumo kupi , večina nosečnic se zredi in tisti obroč kar zgine pod ritjo :-)))))))) nisem se mogel upreti ;-)))))

V Baby centru skoraj za sigurno dobiš.

baby center 😉
Je zelo praktično..priporočam 😉

Hehe…sej si smešen, sm se skor s kavča zvalila :/

Mam še 4 tedne do poroda, pa 62 kg, tako da bi mi rit najbrž kr skoz padla 😉

Ne resno rabim, pa čim cenejšega bi. Sem na ebayu gledala, pa se bojim da bo pošiljka predolg hodila s Kitajske…

ne pusti se prerezati, ker je to smrt za sex!!! (tud če bodo kvakale, da to ni res)

Mnja, sej ne da si želim bit šivana, ampak ker ni dinarčkov za kakšen bolj alternativni porod in grem rodit v LJ, nisem zihr, kako bo 🙂 Upam pa na najboljše :)))


No vsaj nekdo , ki razume hec, ja žena je bila rezana pri drugem in je imela ta obroč ( ne gume ) je pa isti kot ga v Sanolabor prodaja zaradi hermeroidov ali operacije na riti ( drugega izraza ne poznam )

hvala obroček in Plesti, bom šla v BC pogledat!

Sedaj pa resen predlog, s seboj vzemi kopalni plašč zvij ga v klobaso in položi v krogu tja kamor se boš vsedla , zanesljivo pomaga :-)))

Bo kakor bo. Js sm bila šivana znotraj in zunaj, obroč mi ni pomagal, ker se mi je preveč nagibal in me je še bolj bolelo. Edino mesto kjer sem lahko neboleče sedela je bil WC školjka. Js sm imela hude komplikacije, ker se mi je vse zlo hudo vnelo, sm bla v bolnici zarad tega, ampak se je lepo zacelilo. Celo v mojem primeru, tako da ne skrbet. S seksom ni nobenih težav, men je celo bolje kot je bilo prej, čeprav me je bilo grozno strah kako bo. Sem si pa vzela za prvi seks po porodu nekaj časa in nikakor ne samo šest tednov, temveč 3 mesece.Vso srečo, vse bo ok!!

Jaz sem bila v drugo sicer malo manj šivana kot prvič, ko sem imela 30 šivov, ampak sem komot sedela brez obroča. V prvo je bolelo, ampak na obroču čist nič manj, sem kar lepo stala.

Se pa strinjam, smrt za sex 🙁

Sploh ni res, da je obroč fajn za šivane ženske ali ženske s hemeroidi! Ravno nasprotno! Res da pri sedenju na obroču rit ne pride na podlago (stol, kavč,…)
Ampak: Pri takem sedenju ritko na sredini še bolj vleče navzdol – in to je strup za šivane ženske in hemeroide!!! Čudno, da ne popokajo šivi pri takem sedenju!
Zakaj pa mislite, da pri hemeroidih odsvetujejo predolgo sedenje na straniščni školjki?!?! To je isto kot obroč!

hahahaha ne res, ne zamert, ampak si predstavljaš, da se po porodnišnici sprehajaš s školjko pod pazduho :-)))))

No,jaz imam tri otroke,dvakrat sem bila šivana in enkrat zaklamfana-carski rez.

Ampak jaz se šivov sploh kaj dosti ne spomnim-očitno nisem imela težav,tiste klamfe so šle pa tudi kmalu ven.

Evo,pri dvainpetdesetih sem kot rožica.

Želim ti kratko proceduro in ljubkega otročka!

pogosto se sprašujem, zakaj bi ženske šle rodit nekam, kjer je tako velika verjetnost, da bodo prerezane? pa ne govorim le konkretno o ljubljani, ampak na sploh v slo…

a ni kvaliteta poroda bolj pomembna kot npr. voziček ali pa torba za plenice?
je res pomembneje v kakšnem avtu se vozimo, kot pa kaj se zgodi našemu telesu in kakšen štart življenja z novim bitjecem prinaša porod po principu “maček v žaklju”.

pred nekaj leti sem tudi sama precej šparovno gledala na stroške pri porodu. dokler nisem na enem tujem forumu prebrala misli ene mamice – da kupujemo nove vozičke in jemljemo kredite za avtomobile, ki bodo čez nekaj let le kup zarjavelega pleha. porod za mamo in rojstvo za otroka pa sta dogodka, ki ostaneta za vedno. njune posledice tudi.

slovensko povprečje stopnje epiziotomije je okrog 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Po priporočilih WHO naj bi bila smiselna nekje v približno 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ljubljana ima več kot 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delež epiziotomij.

Jesenice v letošnjem letu pa pod 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Poanta zgodbe:
obstajajo boljše naložbe, kot je nakup obroča. 😉 in skrb za boljši porod ni nujno pogojena z jemanjem kredita ;-))

srečno!

Ni najbolj poceni rešitev, je pa definitivno najboljša: v sanolaborju in podobnih štacuhan prodajajo “profesionalne” obroče za pod rit za take in podobne namene – iz take malo močnejše penaste gume. Je udobnejši, manj žuli, bolj enakomerno razporedi pritisk, ne spusti zraka in bistveno bolj odleže kot navaden šlauf. Če boš res šivana, se ga splača it po porodu kupit.

Tudi navaden porod se da izpeljat brez šivanja. Dogovori se za rojevanje sede in da ti ne bo treba ležat na porodni mizi. Na CTG ni treba bit priklopljen ves čas, zelo veliko žensk popadke veliko laže prenaša stoje ali čepe kot leže. Tudi rodit je v sedečem položaju veliko lažje in izvedljivo je tudi na porodni mizi, ne rabiš pručke, samo babico z malo dobre volje.

Mene so prvič šivali (rodila z umetnimi popadki, seveda leže, seveda na silo, po samo treh, štirih ta hudih popadkih), in mi je sedenje na taki blazini zelo ustrezalo – posodili so jo pa kar v porodnišnici. Doma mi je najbolj pasalo ležati.
Šive žal čutim še danes, par let po porodu sem jih precej ob vsakem najmanjšem naporu, danes pa le še po daljšem teku ali pohodu. In jim zamerim, da so me zaklali brez potrebe. Ker bi res lahko rodila brez šivanja, če bi me le pustili pri miru in rodit, kot si je to zamislila mati narava.
Drugič sem namreč rodila tako, babico sem potrebovala samo ob samem porodu. Začelo se je pa do pičice enako obakrat in zato lahko to odgovorno trdim.

Vem, da to ni tema, a ko si že omenila alternativo … Zanjo ne rabiš denarja, samo razumevajočo babico. Upam, da bo vse šlo po načrtu in ti želim normalen porod pa zdravega otročka.

Ma lej, če imaš ti take posledice, je to tvoj problem. Nekatere nimamo nobenih problemov, pa tudi če kvakaš, da to ni mogoče.

Pred petimi leti sem bila tudi jaz šivana. Šivi me niso boleli, sem imela s seboj napihljivi šlauf, pa ga HB nisem potrebovala.

Moj nasvet:
V porodnišnici in še nekaj dni doma hodi lulat kar pod tuš in si istočasno izpiraj z mlačno vodo “tam spodaj”. Vsaj tako sem jaz delala in nisem imela nikakršnih težav s šivi in še uriniranje je bilo znosnejše, saj ni urin zašel med šive in peklo kot sam hudič.

Srečno!

Se zelo strinjam z napisanim…

No, pri nas kljub temu, da smo zelo šparali pri opremi in imamo večino rabljenega, ne pride v poštev, da bi šla rodit npr. v porodni center (Postojna) ali da bi rodila z doulo (kar pride okrog 2000 eurov). Pa nimamo kredita za avto, se vozimo s starim 🙁
Situacija je trenutno pač taka…
Ampak, kot sem že rekla- upam na najboljše :)))

Se zelo strinjam z napisanim…

No, pri nas kljub temu, da smo zelo šparali pri opremi in imamo večino rabljenega, ne pride v poštev, da bi šla rodit npr. v porodni center (Postojna) ali da bi rodila z doulo (kar pride okrog 2000 eurov). Pa nimamo kredita za avto, se vozimo s starim 🙁
Situacija je trenutno pač taka…
Ampak, kot sem že rekla- upam na najboljše :)))[/quote]

ker gre za javen forum in si ne bi rada nakopala kakšne tožbe ne morem pisati, zakaj odsvetujem babiško hišo, pravzaprav apartma (poleg tega, da precej stane)…

porod na jesenicah te ne stane nič, razen pol tanka bencina.in imajo velik posluh za najrazličnejše želje. in izjemno porodno statistiko.

precej dobro poznam porodne razmere v slo (pa ne delam na jesenicah, niti nimam od tega nobene koristi, da ne bo kdo v zrak skočil). ampak sama, če bi sedaj morala rodit v slovenski porodnišnici, bi šla tja. vsaj na pogovor o možnostih….

lepo izkušnjo vam želim!

Se zelo strinjam z napisanim…

No, pri nas kljub temu, da smo zelo šparali pri opremi in imamo večino rabljenega, ne pride v poštev, da bi šla rodit npr. v porodni center (Postojna) ali da bi rodila z doulo (kar pride okrog 2000 eurov). Pa nimamo kredita za avto, se vozimo s starim 🙁
Situacija je trenutno pač taka…
Ampak, kot sem že rekla- upam na najboljše :)))[/quote]

Samo upat ni dovolj, sploh ker lahko sama kaj narediš, da bo čim bolj v redu.
Jaz sem prvič zaupala, da se bodo maksimalno potrudili, nisem bila zahtevna porodnica, nisem rabila ničesar, ker me ni skoraj nič bolelo, bila sem zdrava, vse v redu … pa mi vseeno niso naklonili pol ure več časa v porodni sobi, da bi rodila po naravni poti, ampak so me nafilali in sforsirali.
Vprašat za porodnici prijazno sobo te ne stane nič. Zahtevat porod sede te ne stane nič. Hoja med porodom te ne stane nič. Vse to je brezplačno. Je pa treba, žal, stegnit jezik, ni samoumevno (čeprav bi moralo biti).

Se zelo strinjam z napisanim…

No, pri nas kljub temu, da smo zelo šparali pri opremi in imamo večino rabljenega, ne pride v poštev, da bi šla rodit npr. v porodni center (Postojna) ali da bi rodila z doulo (kar pride okrog 2000 eurov). Pa nimamo kredita za avto, se vozimo s starim 🙁
Situacija je trenutno pač taka…
Ampak, kot sem že rekla- upam na najboljše :)))[/quote]

ker gre za javen forum in si ne bi rada nakopala kakšne tožbe ne morem pisati, zakaj odsvetujem babiško hišo, pravzaprav apartma (poleg tega, da precej stane)…

porod na jesenicah te ne stane nič, razen pol tanka bencina.in imajo velik posluh za najrazličnejše želje. in izjemno porodno statistiko.

precej dobro poznam porodne razmere v slo (pa ne delam na jesenicah, niti nimam od tega nobene koristi, da ne bo kdo v zrak skočil). ampak sama, če bi sedaj morala rodit v slovenski porodnišnici, bi šla tja. vsaj na pogovor o možnostih….

lepo izkušnjo vam želim![/quote]

Ocitno nisem po JUSu in delam tezave statistiki. Ker sem rodila v LJ 3x, vedno velike in res tezke otroke. Zadnjo kljub 4,5 kg v slabi uri. Pa nikoli sivana. eno dete je bilo v temenski poziciji, ki je problematicna, a je slo brez vseh tezav (ce odstejem, da je dlje trajalo). In iz porodnisnice sem odhajala pes.

Pa se glede rezanja in sivanja v Lj. Koliko rizicnih in tezkih primerov pa imajo na Jesenicah? Koliko otrok v medenicni ustavi rojevajo naravno? Koliko je carskih rezov, ki so urgentni zaradi nenapredovanja poroda?

Pa nisem zagovornica rezanja in ne rezanja. Ampak tudi v Lj se da dobit opcije. Ne mores jih pa zahtevat.

Napiši mi prosim svoj mail, ti gapošljem, ker ga ne rabim več.

New Report

Close