Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek gnojni prstek

gnojni prstek

Hcerko ze 2 dni boli prstek na nogi, do zdaj je bil samo rdec danes pa pride iz vrtca in ima cist gnojno vse okoli prstka . Zanima me kaksne obkladke naj ji dam da ji bo vsaj malo boljse do jutri ko sva naroceni pri zdravnici. Hvala

Morate na odstranitev gnoja.
A hčerko nič ne boli?
Jaz bi šla še danes

obkladek: fiziološka raztopina
krema: bepanten

nova
Uredništvo priporoča

verjteno gre za zanohtnico. v lekarni se dobi ihtiolno mazilo, samo preveri če ga lahko glede na starost uporabljaš. ali pa Inadine mrežica- prepojena je z jodom.

Najprej jo umij z blagim tekočim milom in dobro osuši. Namaži z bepantenom. Potem ti bo zdravnica svetovala. Upam, da ne bo treba nohta odstanit. To naj bo zadnja možnost.

Naš je letos imel zanohtnico na prstku na roki, in ker smo prepozno odreagirali, je šel noht dol.

Ko pa mu je isti nohtek zopet pričel izraščati, se je zanohtnica ponovila, in to zopet kar hudo- z gnojem pod nohtom. Seveda sem ga šla pokazat k zdravniku, potem pa v dogovoru z zdravnico pričela z obkladki.

najprej sem mu vse razkužila z 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkoholom.
Potem pa mu prst na debelo obvila z gazo in vpojnim povojem, vse to je bilo namočeno v fiziološko tekočino, potem sem mu pa vsako uro kar čez prelivala z fiziološko in alkoholom, da je bilo vse namočeno.
Po parih urah, ko se je vse fajn ramočilo, sem tamalega dobesedno zagrabila, bilo je joka in vpitja in mu kožo pričela odmikati proč od nohta, da se je pocedil gnoj, in iztiskala izpod nohta, da gnoj ni več pritekal ven. nato spet razkužila in gor dala moker povoj.
S tem sem nadaljevala 3-4x na dan 3 dni, potem pa še en teden zjutraj in zvečer, vseskozi pa je gor imel moker povoj. Ponoči sem mu ga jaz močila, dopoldan pa učiteljica v šoli.

In navkljub zelo slabi prognozi sem nohtek rešila. Pa verjemi, šlo je veliko živcev, mojih in otrokovih, bilo je veliko joka, bilo je veliko njegovih bolečin, pa se izplača, saj, ko so mu pred tem odstranili noht, en mesec ni smel početi nič.

Če se zagnojeno lepo vidi, lahko mirne duše prepineš z razkuženo iglo, seveda če bo mala pustila. Nad ognojkom (rumenim delom) je koža vedno mrtva in se zbadanja niti malo ne čuti.Preverjeno. Potem lepo razkuži, kmalu bo zginila tudi bolečina.

Gazico namoči v švedskih kapljicah (jih dobiš v lekarni) in jo ovij okoli prsta čez noč. Čez dan ji pa daj tanjšo gazico namočeno v švedske kapljice (da bo lahko copat obula).
Garantirano pomaga!!!

Če gre za zanohtnico pa daj še obkladek z fiziološko raztopino. Moraš pa v vsakem primeru oprat z tekočim milom prej.

Ubogo malo dete! Če kaj pomaga – imela sem večkrat vraščen noht palca na obeh nogah, trikrat operirano. Zoprno in zelo boleče. Pri zadnji operaciji mi je kirurg, ja – kirurg, svetoval, da za noht nastrgam trdo milo (sama s suhim milom podrgnem kar ob noht, da se milo nabere zadaj), nato še na gazo in povijem čez noč takoj ko čutim, da se nabira gnoj.
Upoštevam in od takrat nimam nobenih težav več, več kot 20 let! Če ni pretirano zagnojeno, bi morda pomagalo tudi otroku. Poskusit velja, ker vsi posegi na nohtih so dosti zoprni in boleči.

Hvala se enkrat za vase nasvete bili so mi v veliko pomoc, mala je ze zaspala tako da upam da bo mirna noc in jo ne bo bolelo jutri pa takoj k zdravniku pokazat

Mi smo imeli letos poleti zanohtnico na palcu na nogi. Se mi je zdelo, da zadeva ni za zdravnika in sem doma z ihtiolom zdravila. Pa ni bilo kaj dosti bolje oz. je postalo prav grozeče, zato sem jo peljala k zdravniku. Smo uspeli rešiti z nekim mazilom na recept, pa vsakodnevnim namakanjem v kamilicah. Po treh dneh je bilo dobro. Je pa za otroka boleče in zelo neprijetno, zato raje pojdita čimprej k zdravniku. Pa srečno!

New Report

Close