Starševski čvek

vneta zunanja vena

Default avatar
Se kdo spozna na vnete žile-vene? Je normalno, da je vneta vena črna, da izstopa še nekaj časa po vnetju?
Default avatar
To je lahko tudi znak kakšne tromboze, če je črna že dolgo časa. Na tvojem mestu bi obiskal zdravnika naj te napoti na trobotični disp.
Default avatar
Kaj je sploh to tromboza? Posledice?Koliko časa lahko traja, da pride do tromboze?
Hvala.
Default avatar
Tromboza je krvni strdek, ki lahko zamaši žile in posledično privede do gangrene (odmrtja tkiva). Do tromboze lahko pride tudi po poškodbah, zapleti, zlomih,itd.Če ne ukrepaš pravočasno, lahko sledi celo amputacija roke npr. Ampak v tvojem primeru je težko prehitro sklepat. Lahko je sto drugih žilnih obolenj. Pojdi čimprej k doktorju, če to oteklina ne zgine.
Default avatar
Moji mami se je pred enim mesecem vnela vena. Šla je do dežurnega zdravnika, dobila je antibiotike Opsen (pojedla je vse). Noga pravi, da jo še vedno malce boli. Je pa žila v tem predelu temna (okrog ni črno) malce rdeče, pa ne veliko. Sem ji rekla naj gre do svojega zdravnika pa je rekla, ja kaj mi bo pa naredil? Je rekla, če bo slabše, da bo morala iti na operacijo.Ne vem kaj naj?