Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Očala za 250 eurov!?!

Očala za 250 eurov!?!

V malo boljših časih mi je mož, enkrat ko je imel zelo dober dan, kupil ene zelo lepe naočnike. Kar nekaj let nazaj. No včeraj sem se nanje vsedla in ni jih več. Bemti sonce.:((( Šla sem k optiku in si ogledovala cene podobnih. in dejansko si jih niti v sanjah ne morem privoščit. Optik kot optik seve, me straši, da so očalca iz Mullerja in DM brez pravih kvalitetnih filtrov in da si z njimi lahko naredim ogromno škode. Kam torej po očala, ne da bi bankrotirala in si obenem z njimi ne uničila oči!? Prosim za kak nasvet, namig..

Vsakemu zavarovancu na dve leti pripadajo brezplačna očala, ki so pač v naboru pri vsakem okulistu. Večino gre zapreprostejše modele, a vmes de najdejo tudi kakšna zelo lepa. Moja sestra ima prav modna in lepa očala. Preveri pri večih, saj je izbira različna. Jaz teh očal nisem izbrala, sem pa izkoristila popust namesto brezplačnih očal, kar je pred dvemi leti zneslo 50 eur. Imam okvirje za 370 in še stekla za 100, ampak sem si jih lahko privoščila.

Pred kratkim sva si oba z mojim dala na dopustu v južni Italiji delat rezervna očala. Njegova so bila 59€, moja 99€, on ima cilinder, jaz nekoliko višjo dioptrijo. Cena skupaj z okvirjem, seveda pa brez vseh tistih filtrov, senčenj, premazov in ne vemkakšnih še jajc, izdelana v pol ure.

Moj friend je pred nedavnim naročil očala s progresivnimi stekli pri neki internetni firmi (My Eye Glasses ali nekaj podobnega) za 200€. Podobna očala je lani optičarka naredila moji tašči za skoraj 1000€.

Skratka, pojdite si ogledat ponudbo čez mejo in na internet, preden nasedate shoptalku pri optikih.

Če jaz prav razumem, govori o sončnih očalih, ne navadnih.

V Trstu je Ottica In kjer dobiš zadnje modele po zelo ugodnih cenah (Recimo Jackie Ohh Ray Ban 70€), nasproti pa je Ottica In Affari kjer so modeli prejšnjih let katerih cene težko presežejo 30€, vse znane znamke.
Naredijo tudi očala z dioptrijo.

Pojdi v Optiko D na Dunajski cesti v Ljubljani.

Jaz sem za moja očala – šipce plus okvir dala točno 100€, moj brat je dal v eni drugi optiki okrog 130€. Če bi vsa očala stala 250€ sem raje brez njih. Itak jih dosti ne uporabljam tako da so najcenejša ki so ponavadi okrog 100€ za mene čisto dobra.

Ne vem, od kod si, splača se tudi na Madžarskem.

poznam enga k je dal 470 eur zanje pa jih tu pa tam uporablja…

Obožujem tale MON, ker vsi pridete s hrano in obleko čez mesec s cirka 100€, ker kupite en super duper avto za 5jurjev…eh kaki za pet, za 3…ker dobite kvalitetna očala za 100€…

Sej ne vem, al sem za luno al kaj, samo kjer jaz živim (ja, v Sloveniji) to defenitivno niso realne cene!!!!
Sama menjam očala na 2-3leta (na žalost), ker se mi skoz viša deoptrija. Včasih sem kupila vsakič še nov okvir, zdaj menjam samo šipce, pa še te znesejo okoli 100€!

Tisih očal na pumpi al pa pošti pa niti pod razno ne bi dala na nos, se imam preveč rada!

Avtorica je mislila za sončna očala.
Za sončna očala ne dobiš recepta…bil je en test kjer so ugotovili da so sončna očala iz DM, Mueller….enako zaščitna kot dražja, zelo malo je bilo odstopanja, tako da…
Jaz nosim očala z visoko dioptrijo in zato potrebujem tudi boljši močnejši okvir zato mi poceni tanki okvirji ne pridejo v poštev. Tudi stekla imam debelejša in moram zato kupiti tanjša in zato dražja stekla in mi popust od okulista bolj malo prav pride. Za očala pod 400e sploh ne pridem – pa bi rada, samo eno steklo je bilo več kot 100e in ker še očala nosim nonstop mi morajo biti kot ulite in si teh zastonj ki jih ponujajo – so slabi in grdi okvirji, niti ne morem privoščiti, saj imam okvir za cca 4 leta, stekla pa menjam po potrebi.

pa kje vi vidite, da avtorica govori o sončnih očali.Govori o naočnikih, o okvirju, filtrih. Ne vem,no, meni to pomeni očala in če se je včeraj vsedla nanje, mislim, da ni bilo sonca..

citiram avtorico:

V malo boljših časih mi je mož, enkrat ko je imel zelo dober dan, kupil ene zelo lepe naočnike. Kar nekaj let nazaj. No včeraj sem se nanje vsedla in ni jih več. Bemti sonce.:((( Šla sem k optiku in si ogledovala cene podobnih. in dejansko si jih niti v sanjah ne morem privoščit. Optik kot optik seve, me straši, da so očalca iz Mullerja in DM brez pravih kvalitetnih filtrov in da si z njimi lahko naredim ogromno škode. Kam torej po očala, ne da bi bankrotirala in si obenem z njimi ne uničila oči!? Prosim za kak nasvet, namig..

Vse je jasno kaj je mislila. Očala v Mullerju in dm ne moreš naročiti z dioptrijo (imajo samo očala za branje in sončna) ali pa jaz tega ne vem. Če pa je mislila na ta očala, potem pa to ni problem, za blizu in samo za branje časopisa…ne potrebuješ dragih očal in okvirjev, to se dobi že za 30e in naprej pri optikih….
Zakaj se ne bi mogla vsesti na sončna očala, kaj pa mi vemo kaj je ona počela? Kupil ji je pred nekaj leti nazaj in dober dan je imel takrat…očala z dioptrijo se tako ne kupujejo, tako da…no, mogoče se pa motim

Poglejte na zenni optical, zelo poceni in ko so prispela, smo jih nesli k optiku, jih je pregledal (dioptrijo, cilindre, zenično…) in je bilo vse v najlepšem redu!!! Samo poglejte, da boste videli, kako nas naši optiki odirajo!!! Mi že nekaj let naročamo izključno pri njih, za pregled pa enkrat na dve leti plačamo našim optikom 25 eur, da potem vse štima!

http://www.zennioptical.com/

Jaz imam očala že od 4 leta, vmes sicer leče, sam nikoli pri tem nsiem šparala, res ne….

Mi je pa brezveze dajat več za nekaj, kar dobim za manj… Zato moram nujno poiskat kako varianto prek spleta, če kdo ve za kak kontakt, se priporočam.

Za očala, sicer sončna, z malo boljšimi stekli, sem dala 300 eur, pa še to se je moj zdilal za ceno – Rayban neka… Po dveh letih so pa šipce spraskane??? Mislim, kaj… 🙁 Pa ful jih pazim.

Nisem pa imela nobenih problemov do sedaj z dioptrijskimi, vedno vse v redu. No, 1000 eur ne morem dat, sam do 400 bi še šlo, sam ne 400 za taka, ki so v tujini 50…

še moj komentar…, morda komu pomaga.

torej, očala nosim že od leta 1993. minus diop3ja, na zadnjem pregledu mi namerili -2.00 in -1.50 -0.5 Dcyl, PD 70. pred leti sem za mamo izbral okvirje in + diop3jo in naročil. dvoje ali troje očal, ne vem več. v glavnem, zadovoljna. no, 11. novembra sem naročil še zase. danes prispelo. dvoje očal. z diop3jo, ki sem jo navedel zgoraj. vse paše, vid je s5 dober. okvirji so mi všeč, naročil sem si še magnetne nastavke za sonce. zelo zadovoljen.
le slo carina mi je nekaj dni vzela za postopek in me olajšala za 11, 50 eur, ne vem sicer zakaj, a naj bo.
nad kupnino pa nisem zadovoljen. SEM SREČEN !!! dvoje očal me je stalo dobrih 57 USD!
slovenski optiki me ne vidijo hitro več, ker so dragi, da me je minilo…
naložiti se da sliko svojega obraza in okvirje lahko testiraš, kako ti pašejo na obraz, da imaš občutek, kaj kupiš. meni je to super vse. plačilo s paypal in to je to…
aja, kje sem kupil?
http://www.zennioptical.com
in vem, da bom kmalu še!
ko bi v življenju le še bilo podobnih možnosti za doseči namen, bi bil svet lepši.
pa lep pozdrav vsem in delite svoje izkušnje z nami, da preberemo.

New Report

Close