Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spraskana stekla na očalih

Spraskana stekla na očalih

Opazili smo, da ima otrok spraskano steklo na očalih. Preden jutri odhitim vprašat v optiko me zanima ali je možno praske kakorkoli odstraniti, oz. popraviti steklo ali v tem primeru pride v poštev samo zamenjava stekla.
Očala ima namreč šele slab mesec dni 🙁
Ima morda kdo s tem kakšno izkušnjo?

Hvala in lep dan

mogoče bi se dal v optiki rešit s poliranjem, če praske niso pregloboke

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

če so navadne leče mogoče kaj čm so kake boljše pa bolj težko verjamem ker imajo premaze npr proti bleščanju

nova
Uredništvo priporoča

Mislim da se to ne da, ker to so optična stekla in ne navadna stekla. raje novo steklo in naj pazi, meni se je kot otroku to dogajalo, sedaj pa zelo pazim na očala. Očala nikoli ne čistit s papirnatimi robčki, wc papirjem, vedno se prej umijejo pod tekočo vodo + čistilo in nato se obrišejo s krpico. Tudi na morju kjer je mivka in piha veter nikar čistit očala, ker bodo vsa popraskana, raje počakajte na tekočo vodo da vse spere in nato se obrišejo. To enako velja za sončna očala. Ravno tako če ste na ladji…kapljice morja – sol, se očisti pod tekočo vodo nič brisanja prej s krpico.

Enoletniku je žal zelo težko razložiti, naj pazi na svoja očala. 🙁 Poleg tega niti ne vemo, kako oz. s čim si je spraskal očala – izgleda kot da bi si jh podrgnil ob steno al kaj takega. :/

strokovni odgovor- žal se prask ne da splolirati !!

Ali so iz pravega ali iz plastičnega “stekla”?

Verjetnoso iz plastičnega, sicer se ne bi odrajsala. Drugič naroči iz pravega stekla. Bo manj skrbi in stroškov.

Glede na visko dioptrijo so dali optiki http://www.alcom.info/opal.php, da so mu očala čim lažja.
Pa baje niso tako lomljiva kot steklena.
Zdaj pa res več ne vem kaj bi blo boljše…:/

Tralala: da so lažja, da niso lomljiva …. tipični nateg.

Zdaj vzemite steklena, pa boste imeli mir.

Jaz bi jih v optiki najprej poskusala reklamirat…

Preveri, če imajo stekelca garancijo in če jo lahko v tem primeru uveljavljaš.
Jaz sem ravno kupila nova očala in imajo triletno garancijo proti praskam (stekla)

Seveda seveda, nisem vedela da se gre za enoletnika. To se vam bo potem kar naprej dogajalo, se zgodi, teh stekel se pa ne da več popravit.

Tudi jaz sem imela levo stekelce na očalih spraskano oz. motno, pa so mi stekelce v optiki Kameleon brezplačno menjali tudi po dveh letih.

no, meni jih pa niso ne menjali ne nič, imam še zdaj spraskana, so rekli, da ni možno, samo zamenjat. ker ne gre za zelo veliko površino, zdaj čakam, da se mi dioptrija spremeni

Steklene leče v očalih bi se načelno lahko spolirale, če praske niso globoke. Vendar se s tem nihče ne bavi, ker je velika možnost, da se spremeni dioptrija ali cilinder.
Še slabše je s plastičnimi lečami, ki so mnogo lažje, običajno prevlečene s sloji proti bleščanju in za zatemnitev v močni svetlobi. Optiki trdijo, da so sloji otrjeni in se lahko brišejo in čistijo s krpicami. VENDAR NIKOLI NA MORJU ALI V PEŠČENEM VETRU!. Morje se na lečah posuši in tvorijo se trdi kristali soli. Zadostuje poteg s prsti, da se ti nanešeni sloji razijo. Čez čas tako uporabljana očala postanejo motna in povsem slepa, posebno pri vožnji. Nisem našel optika, ki bi to popravil, pa je cena bifokalnih plastičnih leč OHOHO.
Našel sem kemikalijo, ki poškodovane nanose odstrani in očala so zopet uporabna kot bela (brez zatemnitve, antirefleksa).
Nikoli več pa jih na morju ne bom otiral s suho ali mokro roko.
So pa še vedno izvrstno uporabna pri športih, kjer ni peska ali pršeče vode, najbolj pa pod smučarskimi očali. Ker so lahka.

Nekaj kemikalije mi je še ostalo.

Pozdravljeni. Po pomoti sem bil z ocali v savni in se mi je stopil premaz na sprednji strani. S cem si odstranil ta premaz? S kaksno kemikalijo?

Imam isto težavo-rada bi odstranila načeti antirefleks premaz. S kakšno kemikalijo ste ga odstranili?

Seveda so plastična stekla lažja in niso lomljiva, pravzaprav je se zdaj samo plastična stekla, mineralna stekla so dosti težja in zelo obremenjujejo nos, sploh pri velikih dioptrijah, prav tako ni tako odporen a praske kot je plastično, tako da mi ne pametovat o očalnih steklih, ker nisi optik in nimas pojma!

Zakaj pa ti komentiraš 4 leta stara sporočila?

Vsa ta leta nisem pogledal odgovorov. Zdaj: premaze odstranjuje zelo agresivna tekočinaGlass Etching Cream (kupljeno po internetu). To je fluorova kislina – zato previdno. V principu je namenjena materanim vzorcem na steklenih predmetih. Jaz sem uporabil to na plastičnih lečah.

Platična stekla v očalih sem ime trikrat….
PRVIČ
ZADNJIČ
NIKOLI VEČ
Totalna katastrofa tako so se mi zdrsala da se na koncu skoznje sploh ni več videlo, od takrat uporabljam samo še stanjšana steklena stekla in nobenih problemov več, vedno pa se ob naročilu soočim z vprašanjem , zakaj ne plastične ?

Plastična stekla so lažja, ampak zelo občutljiva z vsemi premazi, ki jih prodajajo.. . Kar se tiče tega so res navaden klump. Pri naslednjih očalih bom verjetno vzel steklena, stanjsana..

naš mulo (10 let) ima plastična stekla. eno od njih stanjšano zaradi močne dioptrije. plastična zaradi predvsem teže.
čistimo jih z mokrimi robčki za očala enkrat na dan. Nosi jih dobro leto in še nisem našla nobene praske. je pa res, da očala sname edino in samo za tuširanje in spanje. še tušira se kdaj z njimi, ker jih pozabi dol vzet☺
tako da v našem primeru je odgovor za preventivo: 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uporaba v budnem času

New Report

Close