Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zavrnjen otroški dodatek

zavrnjen otroški dodatek

V primeru, da dobiš zavrnjen otroški dodatek (ker imajo otroci nekaj prihrankov na knjižici), čez koliko časa lahko vložiš novo vlogo, da preračunajo še enkrat?

Nova vloga ne bo rešitev, ker odločba ni bila negativna zaradi nekaj prihrankov otrok.


zaradi tega zagotovo nimaš zavrnjeno,ker se gledajo OBRESTI in ne stanje koliko prihrankov imajo otroci.razen če nimate milijone in milijone


zaradi tega zagotovo nimaš zavrnjeno,ker se gledajo OBRESTI in ne stanje koliko prihrankov imajo otroci.razen če nimate milijone in milijone[/quote]

A lahko nehate težit s tem. Ni res. Tudi 5€ obresti je dovolj, da padete v razred, ko vam OD ne pripada več.

Pač, všteti so tudi njihovi prihranki in za 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} smo padli ven. Zanima me, če ob ponovni vlogi ponovno preračunajo ali pač le pogledajo prejšnjo odločbo. Verjetno je bolje počakati na novo leto?


zaradi tega zagotovo nimaš zavrnjeno,ker se gledajo OBRESTI in ne stanje koliko prihrankov imajo otroci.razen če nimate milijone in milijone[/quote]

A lahko nehate težit s tem. Ni res. Tudi 5€ obresti je dovolj, da padete v razred, ko vam OD ne pripada več.[/quote]
nauči se brat,potem pa pametuj.OK?
napisala je,da je dobila zavrnjeno,KER imajo otroci nekaj prihrankov.Kontaš ali ti še ni stopilo v glavo.
Ali se vsi naučite pisati,tako kot je treba ali pa bo treba nazaj guliti šolske klopi

A lahko nehate težit s tem. Ni res. Tudi 5€ obresti je dovolj, da padete v razred, ko vam OD ne pripada več.[/quote]
nauči se brat,potem pa pametuj.OK?
napisala je,da je dobila zavrnjeno,KER imajo otroci nekaj prihrankov.Kontaš ali ti še ni stopilo v glavo.
Ali se vsi naučite pisati,tako kot je treba ali pa bo treba nazaj guliti šolske klopi[/quote]

Pa ti bom še enkrat razložila. Dovolj je 0,01{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od povprečne slo plače na mesec na druzinskerga clana preveč, pa padeš v naslednji razred. in poleg pripisa obresti ti vlogo še dodatno fiktivno ovrednostijo in dodajo k prihodkom.

In če so na meji med 6. in 7. razredom, je tudi teh nekaj centov dovolj, da so ostali brez. KONTAŠŠŠŠŠ

Ponovno se lahko odda ob spremembi (izguba službe, ločitev,nov družinski član…), drugače velja odločba do datuma, ki je napisan na njej. Se pravi lahko se ponovno vloži čez eno leto.

Kaj pa. če vloži novo vlogo drugi starš? Je možno tako priti do novega izračuna?

Kaj pa. če vloži novo vlogo drugi starš? Je možno tako priti do novega izračuna?[/quote]

Če boste vlagali novo vlogo zaradi vrtca se vam bo tudi OD obracunal na novo


nauči se brat,potem pa pametuj.OK?
napisala je,da je dobila zavrnjeno,KER imajo otroci nekaj prihrankov.Kontaš ali ti še ni stopilo v glavo.
Ali se vsi naučite pisati,tako kot je treba ali pa bo treba nazaj guliti šolske klopi[/quote]

Pa ti bom še enkrat razložila. Dovolj je 0,01{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od povprečne slo plače na mesec na druzinskerga clana preveč, pa padeš v naslednji razred. in poleg pripisa obresti ti vlogo še dodatno fiktivno ovrednostijo in dodajo k prihodkom.

In če so na meji med 6. in 7. razredom, je tudi teh nekaj centov dovolj, da so ostali brez. KONTAŠŠŠŠŠ[/quote]

Ja saj to je vsakemu jasno. Pač , presegli so cenzus, lahko tudi samo za en cent. Smola, ampak meja je meja, si noter ali pa zunaj.

kaj so otroci potrošili prihranke?

Pač, všteti so tudi njihovi prihranki in za 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} smo padli ven. Zanima me, če ob ponovni vlogi ponovno preračunajo ali pač le pogledajo prejšnjo odločbo. Verjetno je bolje počakati na novo leto?[/quote]

presegali za 0,67{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa sem mislila da je kriva dividenda iz leta prej v višini 90 eur. Sem še 1x preračunala, pa ne bi pomagalo. Tako da tale prihranek ni od muh 😉 Raje še enkrat preračunaj da se ne osmešiš.

Jaz bi dvignila vse prihranke otrok (to ima najbrž v mislih tudi avtorica) in ponovno oddala vlogo ter počakala, kaj bo. Več kot zavrnit je ne morejo. Če v odločbi o zavrnitvi nič ne piše, do kdaj ta odločba velja, lahko po mojem oddaš novo vlogo takoj.

Je pa še nekaj: če si prejšnjo vlogo oddala pred koncem marca 2012, so ti upoštevali dohodke iz 2010, če pa jo boš vlagala zdaj po marcu 2012, ti bojo upoštevali dohodke iz 2011. Tako zna priti tudi brez prihrankov do kakšne razliki v minus ali v plus.

Nima smisla. Ona lahko dvigne vse, pa bodo kar še vedno upoštevali. Podatke zdaj imajo in upoštevajo vse, kar morejo, pa če smejo ali pa ne. Pravnega orožja za ugovor pa skorajda ni, ker je zadeva spisana tako ohlapno, da dopušča še pa še manevrskega prostora. Sem decembra dala vlogo, dobila OD, septembra javila samo spreemmbo, nobene nove vloge, ker je šla najstarejša v šolo. Včeraj dobila odločbo, zavrnjen OD, višji znesek vrtca, vračilo neupravičeno prejetega OD. In ko gledaš izračune te vrže na rit, oni bodo očitno prihranke, obresti in ne vem kaj vse vlekli v nedogled, vsako leto??!!. Upoštevali so npr. plačo iz 2011 (ok, logično), preživnino, fiktivno za 12 mesecev za leto 2012 (ni logično, ker leta še ni konec, sploh pa znesek ni kompatibilen s tistim plačnim 2011) in obresti iz leta 2010 (ta je šele cvetka – to so mi upoštevali že 2x in zdaj spet in kaj, naslednje leto pa spet???, denarja, prihrankov, obresti že 2,5 let ni nikjer več, oni pa še vedno veselo vnašajo v obrazec). Itd.

Drugače pa, kar vlagat vloge prosto po ne morete, razen če pride do neke “spremembe”, ki to upravičuje. Sicer pa res, po 1 letu, prej ne.

New Report

Close