Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če bi vam nekdo uničil življenje…

če bi vam nekdo uničil življenje…

…tako, da bi do smrti samo še trpeli ali bi tega človeka ubili?

ne. so druge, hujše stvari od smrti.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Vse se da pretrpet..nobeno trpljenje ni trajno,
vedno začne počasi pojenjat…morda ob spominu boli…ampak sigurno ne tako da bi nekoga pokončala…
Vse se da preživet…samo da je volja

to je za psihote

Verjetno bi bilo takole. Sploh če bi bila zadeva narejena namenoma.

…ampak tudi trpljenje izbiramo sami.
Po najhujših tragedijah se imamo sčasoma možnost odločiti ali bomo trpeli do konca svojega življenja ali bomo poskušali živeti čim bolj polno in zadovoljno. Zase in za tiste, ki jih imamo radi.

Kolikor se poznam, bi izbrala drugo varianto. Čez čas, jasno – ko bi bila najhujša žalost/obup/bolečina mimo.

V nobenem primeru pa ne bi namerno nikogar ubila. Ker bi si s tem povzročila še več trpljenja.

Verjetno bi bilo takole. Sploh če bi bila zadeva narejena namenoma.[/quote]

presenečena nad obema. Ne bi si mislila, da nosita zlobo v sebi.

Če bi mi kdo namerno ubil otroka, bi mogoče bila sposobna.


Odvisno kaj je naredil….

se ne splača, da si potlej še sam dodatno uničiš življenje, sploh pa je vprašanje kaj pojmuješ pod uničenje življenja, za ene je že to da jim nekdo liziko vzame, za druge spet nekaj drugega…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Verjetno bi bilo takole. Sploh če bi bila zadeva narejena namenoma.[/quote]

presenečena nad obema. Ne bi si mislila, da nosita zlobo v sebi.[/quote]

Hmmm…verjamem da vsakdo ima to v sebi, odvisno je samo če si upa priznati sam sebi in drugim. In ne bi rekel zloba… prej mogoče neka absolutna pravičnost.
Vsaj jaz tako razumem.

Si predstavljaš, da ti npr. nekdo namenoma ubije ali pohabi otroka?
Posili hčerko ali sina in s tem otroka dosmrtno poškoduje?

Zase sem prepričan, da bi poskrbel vsaj za osnovno pravičnost in varnost drugih – da se zadeva ne more zgoditi še komu.
V določenih okoliščinah pa bi mogoče naredil še kaj več od tega. Zavedam se tudi te svoje strani.

Vsi nosimo zlobo v sebi, celo najbolj poštirkani, ugledni in spoštovani.

Zase vem, da ne verjamem v pravni in korektivni sistem, sploh kar se tiče zelo hudih kaznivih dejanj. Vzela bi pravico v svoje roke…in roke še kakšnega kolega.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Kaj pomeni-
ti je nekdo uničil življenje?
A da te je pohabil, da samo vegetiraš na cevkah?
Kaj sploh pomeni “nekomu uničiti življenje?”

Ker ga zapustiš, ker te je pretepal? hah

To je torej neumno vprašanje.

odvisno, kaj bi naredil, in kakšen je tvoj prag trpljenja. Eni trpijo že zaradi tega , ker jim je sosedov pes potacal pelargonije.

Zelo tezko je nekomu unicit zivljenje. Se mi zdi, da je skoraj nemogoce, ce izvzemem huda nasilna dejanja nad druzinskimi clani…

Primer, kako se uniči življenje z lahkoto, celo ne samo eno, ampak več. Moja babi je imela sina, med WW2 so ga pri 17ih letih naključno prijeli Nemci, ga obtožili, da dela s partizani, mu lomili ude, a bi ga celo pustili živeti. Pa se je od nekod vzel domačin, ki je familijo sovražil, ker ga sestra tega fanta ni sprejela, ko jo je pecal. In natvezil Švabom zgodbo.. fanta so mučili toliko časa, da je izdihnil, celo do trupla niso imeli spoštovanja. Družina je morala izvedeti vse, mama tragedije ni prenesla, psihične posledice so uničile njo in otežile življenje vsej družini.
Življenje je zlahka uničiti, s par besedami ga lahko. Le razmere se spremenijo, pa smo tam. Se vam kdaj zazdi, da smo danes bližje temu, kot nekaj let nazaj?

No, zame pomeni uničenje življenja;

– da ti nekdo še kot otroku ubije starše (pa otrok potem roma iz ene rejniške družine v drugo in je povsod samo nebodigatreba) – otrok ne bo nikoli spoznal ljubezni, ki ti jo nudi samo starš, malo verjetno, da bo študiral, ker se mora hitro osamosvojiti…

– da ti nekdo ubije partnerja (ker tako težko je najdet nekoga, ki je pravi – ki te ima rad in je podoben tebi, ki ima iste cilje….)

– da ti nekdo ubije otroka

– da te nekdo pohabi, tako da ne moreš skrbeti več zase ozioroma imaš bistveno manj možnosti za normalno življenje (paraplegiki, tetraplegiki), tako težko dobiš službo, partnerja…. obstaja velika verjetnost, da ne boš nikoli imel ljubečega partnerja in otrok…pa težko skrbiš zase in ti je odvzeto veliko možnosti.

– če ti nekdo deformira obraz – npr. hude opekline, nekaj kar se z nekaj operacijami ne da popravit.

Sanja se mi ne, kaj bi naredila, če bi se to zgodilo meni. Najbrž bi gojila sovraštvo do tistega, ki bi mi to storil…

Pristaneš v zaporu zaradi krivega pričanja…
Poslovni partner te opehari za par 100.000 evrov…
Fant pusti dekle edinko, ki je staršema pomenila vse in ta naredi samomor…

Presenetljivo lahko…

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Prvi primer definitivno, če je za veliko let zapora. Ampak enkrat se pride ven.
Drugi primer … bi mu želela vse najslabše, mogoče najela koga, da ga nalomi, ampak enkrat je treba iti naprej v življenju.
Tretji primer … dobro, pa kaj naj bi ta ubogi fant naredil – se matral celo življenje z njo, če nista za skupaj??

Ko me je mož prevaral s tremi majhnimi otroki, sem imela nekaj časa tudi občutek, da mi je uničil življenje. Potem sem pa razčistila sama pri sebi, da sebi največ škode naredim, če se sama sebi smilim.

Povedati je treba kaj več. Morda te je nekdo zapustil in misliš da ti je uničil življenje. Ko bo huda ura mimo človek spozna da ga je odrešil in ne uničil.

Pejt že k psihiatru, zblojenec. In ne pozabi, da se ne bo poročila s tabo, pa ne zato, ker je bogata, ampak zato, ker si psihopat.

Verjetno bi bilo takole. Sploh če bi bila zadeva narejena namenoma.[/quote]

presenečena nad obema. Ne bi si mislila, da nosita zlobo v sebi.[/quote]

Menim, da je pri razbiranju napisanega, skopega teksta pametneje zastaviti podvprašanje, preden sklepamo in se glasno opredeljujemo, kaj naj bi kdo ‘nosil’ v sebi.

Francoz, če se ukvarjaš s takimi mislimi, bi bilo dobro poiskati strokovno pomoč, saj težko živiš s tolikim bremenom.

Ok, vsi govorite o fizičnih poškodbah, pa umorih najbližjih itd. Kaj pa če bi vas nekdo ogoljufal za veliko količino denarja in to tako, da mu goljufije ne morete niti dokazati…boste pa to napako odplačevali skoraj vse življenje oz. vsaj 20 let? Kaj bi naredili v tem primeru?

moraš bit pa totalno zabit pa naiven, da te nekdo ogoljufa za takšno vsoto denarja…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close