Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Reševalci so imeli na maratonu polne roke dela

Reševalci so imeli na maratonu polne roke dela

Baje je folk kr krepaval, sploh niso mogli vseh oskrbet. Saj ni čudno po tem mrazu, to je sigurno polno ozeblin pa pljučnic.


Ozebline, pljučnica ??? a je bil velik minus, a je bil plavalni maraton ??

Mraz?? Ozebline?? Pljucnice?? Govoris o ljubljanskem maratonu, ali kaksnem, ki se je dogajal januarja nekje sredi Sibirije?? Resno upam, da nimas otrok in da jih nikoli ne bos imela, imajo pomojem zdravniki ze samo s tabo in tvojimi namisljenimi boleznimi prevec dela, kako bi sele bilo ce bi imela potomca…te kar vidim kako vsak drug dan taboris na urgenci ker je sonci “buban”.

Tekla sem vseh 42 in slišala in videla sem rešilce kot vsako drugo leto, mogoče 2, 3x. Res je, da so razmere bile slabe, ampak pljučnico in ozebline pa ne stakneš na 0 stopinj v nekaj urah, da bi te tako zdelale, da bi rabila rešilca.

Predvidevam, da so rešilci pobirali onemogle, preutrujene tekače in ne ozeble….

jah da sploh rabite zdraven rešilce ti vse pove,da ta tek ni zdrav,ker če bi bil zdrav sploh nebi rabili rešilcev zdraven ani res

Tem maratoncem bi bilo potrebno dvignit premije zdravstvenega zavarovanja. Zakaj bi vsi zavarovanci morali plačevati za njihov tvegan način življenja?

Kdo le, mi vsi plačujemo za njihovo neumnost. Vi niti ne veste kolikokrat morajo ti fanatiki na razne operacije kolena in podobno, saj imajo vse telo uničeno od pretiranega teka. Nimam nič proti teku, ampak v mejah normale, tole je pa izven pameti kaj se grejo nekateri. A se sploh zavedate koliko 42 kilometrov? To je polovica poti do morja, zdaj si pa predstavljajte to vso razdaljo pretečt. To moaš biti res munjen v glavi. Eni jim pa še ploskajo baaah

Potem pa še pol Ljubljane zapret za promet, da se gospoda lahko preganja po ulicah. Zakaj ne organizirajo teh svojih maratonov izven strnjenih naselij? Aja, tam se nimajo komu kazat – ni občinstva.
Mislim, da gre pri vsej stvari za množični eksibicionizem. Če jih nihče ne bi šmirglal in hodil gledat, bi
te pozerje kmalu minilo veselje.

Medtem, ko sem jaz na toplem in uživam doma s svojo družino nekateri prostovoljno in rekreativno laufajo po dežju in snegu pa še plačajo za to??!! Sem za športne aktivnosti samo v takem vremenu in na tako množične zadeve me pa res ne mika iti.

jah da sploh rabite zdraven rešilce ti vse pove,da ta tek ni zdrav,ker če bi bil zdrav sploh nebi rabili rešilcev zdraven ani res[/quote]

Kakšni bedni komentarji, res nimam besed. Tek da ni zdrav? Poležavanje na kavču je zdravo?
Ste kdaj slišali za besedo promocija gibanja? V množici več tisoč tekačev je povsem logično, da kateremu postane slabo, ravno tako v množici ljudi na koncertih, in raznih dogodkih postane nekaj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi slabo. Kaj vam pa je?

To da se zapre promet pa spet ni nič takega. Vsako leto se ve, da poteka maraton, ki mimogrede poteka tudi v drugih mestih, kjer ravno tako zaprejo promet pa sem skoraj sigurna, da se folk nikjer tok ne pizdaka, kot pri nas.

Bodite malo širših horizontov…..in migajte za zdravje!

Kaj ,ko bi še pijančki enkrat letno zaprli ljubljanske ceste za potrebe veseljačenja po ulicah? Saj veselje je pol zdravja, a ne? A bi horizonti teh športnikov in rekreativcev prenesli eno tako nedeljo?

te butaste maratone in parade sramote in sindilane proteste je treba pepovedat

Tekam po odmaknjenih poteh, običajno niti ne srečam koga. Tečem zase in tudi oziroma predvsem, ko me nihče ne gleda. Na maratone ne hodim, ker mi v gneči ni prijetno (iz istega razloga ne hodim na nobene množične veselice).

Verjamem pa, da je poseben občutek, ko se meriš z drugimi, sam s sabo, ko si del množice, ki jo združuje ljubezen do (česarkoli že). Mogoče tebi veliko pomeni občutek, da hkrati s tabo španske limonade gleda še na tisoče drugih žensk in vzdihuje ob srce parajočih štorijah. No, z udeleženci maratona je podobno, samo da maratone prirejajo, množičnih ogledov španskih limonad pa zaenkrat še ne.

Pa a nimate v LJubljani ves čas ene tekaške zadeve, kjer zaprejo promet? Tek okoli Ljubljane je bil prejšnji mesec, a ne? Pa tek žensk v visokih petah, pa zdaj maraton, pa kolesarjenje ….. saj je ves čas kaj, da lahko zaprejo promet.

To pa je sploh nekaj najbolj idiotskega, kup vreščavih kokoši, ki teče v visokih petkah. Za bruhat, kako so eni debilni in nasedajo na vsako novotarijo.

Ja, ampak res. Desetletja gradimo ceste, nabijamo cestnine, vinjete, razne prispevke za vzdrževanje in širjenje omrežja… Očitno smo vse to poasfaltirali samo zato, da lahko zdaj postavljamo ovire, radarje, ležeče policaje in zapore za vsako neumnost. Očitno je zdaj trend, da morajo biti asfaltirane ceste rezervirane za vse drugo, kot za motoriziran promet, čemur so bile prvotno namenjene.

To je vsepovsod, da zaprejo del mesta, saj ni bilo celo mesto zaprto za ves promet (povrh pa je to le ob sobotah ali nedeljah), le teh nekaj km. In to je vsepovsod po svetu tako, newyorški maraton, berlinski maraton, londonski maraton … Samo razlika je le v tem, da tu v Sloveniji takoj jokcajo, če je zaprto, medtem ko tam celo podpirajo to. Nekaj korakov več naredite, ne pa to, da greste do 200 m oddaljene trgovine z avtom. Potem pa ni nič čudnega, da vas križ in noge bolijo. Zame je maraton promocija za zdravje, ne pa pijančevanje, veseljačenje po gostilnah in veselicah, ležanje na kavču pred TV-jem ali 12-urno sedenje pred compom, vmes pa se nažirati s čipsi in podobnimi nezdravimi zadevami.
Pljučnica in podobno … lepo vas prosim, potem bi morala jaz (in ostali), ki smo maratonci, imeti ne vem koliko pljučnic in podobno. Sem tekla v vseh nemogočih razmerah, pa nisem nikoli zbolela. To, da to bili rešilci tam, je vsepovsod tako – na koncertih, veselicah, celo tudi doma …
Tisti, ki se jezite zaradi zaprtja, me zanima, če bi lahko pretekli 10 km, kaj šele 42 km. >:-)

Točno tako. Danes sem bila v mestu in videla veliko, veliko nasmejanih in veselih tekačev, ne glede na rezultat. Prihod v cilj je bila za vsakega zmaga. Ravno tako včeraj, ko so tekli otroci, osnovnošolci in srednješolci. Prav osvežujoče je bilo videt mlade, da se ukvarjajo še s čim drugim, ne le s popivanjem. Jaz se sicer ukvarjam z drugimi športi, ampak tekače in sploh tekače na dolge proge pa globoko spoštujem, zaradi njihove močne volje.

Mnogi jamrajo, ker v Sloveniji nimamo dirkališča za preizkušanje zmogljivosti svojih avtomobilov in motorjev. Zakaj ne bi enkrat v letu zaprli Ljubljano za kolesarje in pešce in bi cel dan prosto dirkali po ulicah z makinami?

Vsak se sam odloči, ali bo nastopil, se udeležil, ali umaknil… kritizirati pa ni treba. Sama se rada udeležim kakšne take prireditve in LM je meni ena najboljših v Ljubljani… Ogromno je pozitivne energije, dobre volje, spodbujanja zdravega načina življenja… zato nergači kar bodite raje doma.
Kar se pa zdravnikov tiče: odkar tečem sem dosti manj prehlajena čez zimo, pri zdravniku že nekaj let nisem bila, tako, da vaši prispevki v zdr. blagajno niso ogroženi…

Lahko se je afnat s pozitivno energijo na račun meščanov, ki so zaradi vas cel dan blokirani v mestu. Zakaj vi svoje energije raje ne črpate kje v naravi. Konec koncev tudi tek po asfaltu ni zdrav za sklepe.

saj je prirditev vendar napovedana vsako leto in se pripravimo. peš jo mahnemo v mesto spodbujat te pogumne in vztrajne navdušence. imam občutek, kot, da kritiko pišete tisti, ki nimate volje za kaj takšnega, kakšen občutek sreče prepravljajo ljubljanske ulice v teh dneh, koliko pogumnih, vztrajnih, prijetnih ljudi je te dni v Ljubljani!! ali se sploh azvedate, koliko ljudi se odloči za tek in spremembo načina življenja zaradi te prireditve?!! ko si zadaš cilj, da ga boš enkrat pretekel in v ta namen shujšaš 30 kg, nehaš kadit in nehaš pit?! pa koliko družin je rešenih zapitih fotrov in koliko otrok srečnih, ker se njihovi starši odločijo, da bodo svoje življenje obrnili na bolje- in enim to celo zares uspe- za zmeraj-ravno zaradi ljubljanskega maratona!!! pa srečno!!! p.s. mogoče, bi bilo dobro, da bi se ljudje začeli držati načela, da se recimo ne bi vtikali v stvari, ki nam neposredno ne škodujejo! in to bi bil en korak, da spremenimo svet na bolje!

danes srečala samo enega rešilca…pa res kup super energije…in upam, da tisti, ki ste kavče greli niste slučajno z njih padli in pristali na urgenci…ker tudi to se zna zgoditi kaj ne?

tole je pa ze abnormalno

abnormalna si očitno ti , vsak človek ima lahko otroke , edino ti jih ne bi smela imet , ker si nora

Vi, voluharji, ki cele šihte grejete fotelje v klimatiziranih pisarnicah, greste res lahko enkrat na leto ven na zrak, da ne pozabite njegovega vonja. Nekateri si pa tedenskih naporih vsaj v nedeljo lahko privoščimo gretje kavča. Me zanima, koliko bolniške si boste zdaj vzeli, ko se bo treba regenerirat od prehudih naporov.

New Report

Close