Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek imate že vsi zimske gume?

imate že vsi zimske gume?

Ste že vsi zamenjali letne gume na vozilih za zimske? Jaz še ne,bom pa mogoče jutri,če ne bo prevelika gneča pri vulkanizerju. V prihajajočem tednu ni napovedanega snega,ta se pa tudi ne bo še obdržal

ne nisem zamenjal, gume so letne nove avto ima pogon 4×4 in to je več kot dovolj.

A si predstavljaš, da bi ti sedaj res VSI odgovorili. Recimo, da je v SLO 1.386.890 registriranih avtomobilov in sorodnih po cesti vozečih se reči.
Bistro, ni kaj.

Če smo že pri tem…rabim nove zimske, kje ste jih kupili, kje se vam je zdelo, da je najugodnejša ponudba, če gledaš potem še montažo?

A če ima avto 4×4,potem ni treba imeti zimskih gum,v snegu razumem,da ja,kaj pa,ko je samo mokro cestišče? kako pa to obravnavajo policaji,ko zahtevajo v zimskih razmerah ustrezno zimsko opremo,se pravi zimske gume ali pa letne in ketne?


imam Quattro in verige v prtljažniku, do sedaj ni bilo problema :-))

Jaz recesijo, varčevanje in zategovanje pasu jemljem resno, zato bom imel čez zimo kar tastare letne gor. Nisem jaz nek slovencelj, da bom ves denar za avto zagonil. Imam pa za vsak slučaj v prtljažniku ene stare verige, še od ta prve stoenke. Če bo ravno treba policajem kaj kazat.

Imam dva kompleta platišč in v sili lahko zamenjam sama doma.

Imam sama sebe dovolj rada, da ne pomislim, da bi se po snegu vozila z letnimi gumami.

Razumem pa take, ki imajo v prtljažniku samo verige, s snegom pa se srečajo enkrat ali dvakrat prek cele zime.

Tudi jaz – in tudi vedno menjam sam. Ampak še nisem – in tudi ne bom, dokler ne bodo povprečne temp. primerne vsaj kakšen teden.
Vmes se pa itak ne vozim kaj veliko.

Tistim zgoraj, ki razkladajo o nepotrebnosti zimskih gum pa tole – razmišljajte o tem ko se vozite in pri varnostni razdalji. Ker pri zaviranju rabite bistveno več prostora da se ustavite z letnimi.
To velja tudi za tiste s 4×4 avti.

Itak, da imamo, na obeh avtomobilih, je moj v takem fohu, da ta prvo za domače poskrbi:)))

Žal jih še nimam. Zato pa sem se od Brežic do Ljubljane vozila 5 (pet) ur!

Še nimam, zato včeraj nismo šli na cesto.

New Report

Close