Starševski čvek

katera hrana zakisa telo?

Default avatar
A kdo ve, s čim, s katero prehrano ga zakisaš?
Default avatar
Predvsem beljakovinska hrana naj bi zakisala. Daj v gugl zakisanost in boš dobila tabele.
Default avatar
Če pa bi rada razkisala telo je potrebno uživati manj mesa in mlečnih izdelkov ter več stročnic, sadaj in zelenjave.
Default avatar
meso. najslabša kombinacija pa je jesti sadje za mesom.
Default avatar
poišči protigljivično dieto + bazični prašek + probiotiki

nič OH = črtati vse iz moke (sem sodijo vsa žita, razen nekaterih npr. kamut), sladkorja, vse sadje
od sadja je dovoljeno kisla jabolka, limone, grenivke
itd...
preberi si
Default avatar
sem uspešna pri tem je napisal/a:
Nekaj primerov tvojih kosil in večerji. Iskrana hvala!!!
Default avatar
my favorite:
zajtrk: 8 dkg prosa zvečer namočim, zjutraj skuham na vodi, zdaj sem že tako daleč, da si posujem s kakavom, od začetka sem polila z veliko žlico lanenega olja (proso je sicer OH, vendar deluje bazično na telo)
malica: pest lešnikov in pest mandeljnov (15 komadov vsakega zvečer namočim z malo limone)
kosilo:
-zelenjavna juha (na česnu malo prepražim zelenjavo, dolijem vodo, da je pokrito in kuham 20-25 minut, spasiram s paličnim), to jem včasih tudi za zajtrk ali večerjo, je zelo nasitno, da je lahko samostojen obrok brez nadaljnega kosila, veliko zelišč, še posebej kurkume
-bučke narezane na kolobarje dušim na kokos maščobi in česnu + začimbe na koncu,oslič na kokosovi maščobi
bučke so enkratne, lahko jih narediš na 1001 način, brokoli, cvetača, blitva.... meso (puran, piščančje prsi, oslič, morski list, svinjine ne), kasneje žlica krompirja/riža
malica: grenivka
večerja: zelenjava od kosila oz. juha

vse sestavine kupujem ekološke brez kemikalij, saj drugače razstrupljanje nima pomena, sama kuham (ne uživam že pripravljene hrane)

pomagaj si tukaj:
protiglivična