Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdrav jedilnik za otroke

Zdrav jedilnik za otroke

Prosim, če mi pomagate sestaviti 3-4 zdrave jedilnike za otroke, šolarje. Dobim nečake na počitnice in mi bo v veselje, da jima kuham zdravo. Jesta pa vse.

Sama jem bolj po principu beljakovine z zelenjavo in sadjem, otrkom pa bi rada pripravila polbnovredne obroke.

Hvala za pomoč!

Ok, bom probala ker sem enkrat tudi imela na obisku 10 letnico za več dni.

Zajtrk: Pripraviš lahko palačinke brez jajc, v maso daš lahko malo cimeta, oreščkov, lahko tudi kokos, malo sladkorja. Brez jajc pridejo take zelo rahle, hrustljave samo moka + mleko in še dodatki. Potem pa otrokom lahko ponudiš zraven še namaze. Lahko jim narediš tudi poletno z malo mleka, ali pa mlečni riž ali mlečno kašo pa notri potopi potem ene 3 koščke čokolade.

Potem za malico: Kakšno sadje, banane, mango, jabolka lahko jim tako lično narežeš v kake obrazke da bo bolj zabavno videti.

Kosilo: Otroci imajo zelo radi testenine no vsaj večina. Tako da jima pripravi kakšno zdravo bolognese špagete. Malo pobrskaj na Kulinarični sloveniji.com je sigurno kak recept da ni samo faširano meso notri ampak tudi dosti zelenjave. Za kosilo jima lahko pripraviš tudi kakšne zelenjavne ocvrtke, pire krompir z malo putrčka, solato, suha piščančja prsa. Recimo zadnji dan jima lahko pripraviš klasiko domače pice ali pa jaz sem takrat naredila nekaj kar je oboževala. Kupila sem piščančja prsa jih na tanko narezala tako po površini na pol cm potem sem jim posolila in popoprala, povaljala v moki in popekla da so bila prsa lepo hrustljava. Zraven sem pa spekla v ponvi pečen krompir z malo spomladanske čebulice in rdečo papriko in je bilo zelo dobro.

Za drugo malico: Jim daš lahko kakšne jogurte recimo, sadje kakšne male toast sendvičke.

Za večerjo pa kakšen gres, polenta.

zdrav jedilnik za otroke:
za zajtrk pečen beljak z moko, za kosilo ocvrta zelenjava, cvrt piščanec z moko, toast.

Ti to resno?

nova
Uredništvo priporoča

trew, daj prosim preberi si še enkrat moj post.

Napisala sem palačinke samo z moko + mlekom. Sama jajc sploh ne jem in sem tudi vegeterijanka. Uporabljam minimalno olja. Tudi ko sem otroku pripravljala jed sem dala minimalno moke na piščančja prsa čisto tanka plast in samo eno žlico olja. Še to sem pozabila povedati, ko so bila prsa že pečena sem gor dala še par rezin mocarele

So pa otroci danes razvajeni in radi dobro jedo, zato sem napisala tudi kake toast sendviče.

še slabše

En primer – hvala!

trew – seveda resno, zakaj nebi? A je tako čudno, če nekdo nima izkušenj s pripravo zdravi obrokov za otroke?!?!?

Jaz zjutraj pojem eno žemljo in kavo na poti v službo. Potem grem na kosilo v službi, popoldan še kakšo sadje, ko pa pridem domov zvčer pa pojem jogurt, solato, kdaj kakšen zrezek z zelenjavo.

No vem, da to ni prehran za otroke, ker rastejo in potrebujejo drugačno prehrano. Predvsem ne sme manjkat kvalitetnih OH in olj.

aja, pa še vedno ne štekam, kaj je pri uravnoteženi prehrani narobe z ocrtim piščancem,…..

še slabše[/quote]

No, daj pa ti primer, če si tako kritična. Zgleda, da obvladaš.

še slabše[/quote]

No, daj pa ti primer, če si tako kritična. Zgleda, da obvladaš.[/quote]

dej ga ti

trew, pojdi trollati na kak drug forum!

Ni kaj zvezdica, jaz ti svetujem da greš malo počekirati na kulinarično slovenijo imajo veliko receptov tudi poseben kotiček za Otroško hrano evo tukaj je link za otroško hrano:

http://www.kulinarika.net/recepti/iskanje/?kategorija=12

Kot prvo – jajca so zelo zdrava, sploh pa za otroke bistvenega pomena. Če že gledaš na to, je precej bolje navadno moko v palačinkah zamenjati s polnozrnato, take palačinke so zelo okusne. Mleko uporabiš domače (namesto kupljenega mleka – vode z dodatkom predelanih maščob in barve).

Za kosilo kakšno dobro obaro z ajdovimi žganci ali pa z domačim polnozrnatim kruhom. V obari naj bo nekaj mesa pa čimveč dobre domače zelenjave (krompir, korenje, stročji fižol, grah, paradižnik …).
Druga ideja so testenine z raznimi omakami (smetanova, paradižnikova, bučkina).
Potem npr. pire krompir z bučkino omako ali pa s korečkovo omako.

Sicer pa tudi kakšne mlečne jedi (prosena ali ajdova kaša, močnik, ovseni kosmiči, polnozrnati musli).
Lahko tudi sama jajca (kot palačinka, na oko), ali pa kuhana narezana v solato in s kruhom.

Ni čudno tvoje vprašanje ampak odgovor, ki si ga dobila.

S cvrtim piščancem ni nič narobe dokler ga ne uvrstiš k zdravi prehrani. Če ga pred tem še fajn pomokaš je pa to že ena hujših neumnosti in ne samo nezdrava prehrana.
Piščanca narediš na žaru ali v pečici in na koncu dodaš malo olivnega olja. Za samo peko piščanec ne potrebuje nobene dodatne maščobe, ker je sam po sebi dovolj masten.
Če delam na žaru teletino potem eno žličko olja dam tudi za peko.
Namesto pire krompirja le tega speči v pečici. Brez masla. Ga imajo otroci enako radi in je bolj zdrav.
Naši imajo zelo radi tudi melancane na žaru. Samo prej jih moram res fajn razgrenit. Je pa seveda tako svetovanje kr neki, ker nam se ne sanja kar imajo tej otroci radi in česa ne marajo.
Pri nas gre vedno dobro v promet še goveja juha, različne testenine in seveda domača pica. Vse to lahko pripravič relativno zdravo. Za malico izključno vseh vrst sadja in kak jogurt, skuta.
Za večerjo velikokrat polenta, prosena kaša in druge žitarice. Za zajtrk pa največkrat kosmiči z mlekom ali jogurtom. Pri zajtrku malo šepamo, ker noben ne je rad zjutraj kar pa ni ravno zdravo.

trew, pojdi trollati na kak drug forum!

Ni kaj zvezdica, jaz ti svetujem da greš malo počekirati na kulinarično slovenijo imajo veliko receptov tudi poseben kotiček za Otroško hrano evo tukaj je link za otroško hrano:

http://www.kulinarika.net/recepti/iskanje/?kategorija=12%5B/quote%5D

a o tem, da so bolj zdrave navadne palačinke kot tvoja različica brez jajc? Ali o tem, da cvrtje ni zdravo? Mogoče o pečeni moki? Malo osveščenosti ti ne bi škodilo

Ja vem da naj bi bila jajca zdrava, sploh za otroke:) normalno. Ampak jaz sem ugotovila da so palačinke veliko bolj okusne brez jajc samo z mlekom pa moko pa potem začimbe še v masi kakršnekoli. Ampak ja poskustie kar vam paše:)

A je jajce res bolj škodljivo od čokolade?

trew, ti pa že dolgo nisi dobil/a kajne?:)))

Pri kosilu še razne zelenjavne juhice, lahko zmiksane s paličnim mešalnikom – brokoli, por, zelena leča s korenjem… Zelo dobra je tudi s porom, rdečo lečo in kvinojo, kuhana je v 15 min. Za otroke so super tudi tunini burgerj: tuna -nasekljana (sveža), sezam-1 žlica, malo gorčice, čebulica, jajce – spečeno na malo mašobe (recept iz bbc strani).

lp

trew, ja pa to je grozno da pri vas nič ne jeste za zajtrk kako je to možno?

Malo osveščenosti ti ne bi škodilo

a si nepismena?

no take pripombe dajejo najbolj glupi moški…iq okoli 2,5….danes vidimo, da se najdejo tudi take ženske.
podn od podna

Ja če si pa tako nataknjena da kar napadaš vse povprek, očitno imaš neke globlje probleme haha

trew – zakaj zagovarja prehrano brez maščob? Otroci potrbujejo zdrave maščobe. Krompir spečt brez maščob, žal ne gre, ker bi se zažgal, enako piščanec.

No, piščanca lahko, npr. na soli.

Kje sem to napisala? Pismo ampak a sploh preberete? Napisala sem, da piščanca spečeš brez maščobe, ker je sam že zelo masten in na koncu dodaš olivno olje. Ravno tako sem napisala, da teletino pa čeprav na žaru pečem z malo olivnega olja. Majhna razlika kajne?

Saj to sem hotela povedati trew me je napadla zato ker sem zapisala ocvrta zelenjava in piščanec. Saj to nisem napisala da je treba jesti tako hrano vsak dan. Ampak sem in tja no jaz ne jem piščanca ker sem vegi. Ampak jem pa tudi sem in tja domači pomfri itd…

zakaj brez maščob?, ti dam popolnoma prav, saj ko pečeš krompir ne vliješ pol flaše olja v ponev. Jaz imam eno full dobro teflonsko in zadostuje za veliko krompirja samo ena velika žlica olivnega olja recimo. Še manj. In to je čisto normalna dnevna količina olja, da bi pa čisto črtali maščobo ven iz jedilnikov pa res ni najbolj zdravo.

Drugače pa trew tvoji prvi posti so bili zelo negativni in napadalni proti meni in če se obnašaš nespoštljivo do nekoga se ti to vrne nazaj to bi pa ja morala vedeti saj si že velika punca:)

Napadam vsepovprek? Razen tega, da sem tebi napisala, da klatiš neumnosti koga pa še napadam. Vse ostale se čisto kulturno pogovarjajo. Bi se dalo debatirati o tem kdo ni sposoben normalne komunikacije in o njenih težavah. Psihologinja od k….

Sprejmi, da si v svojem sporočilu ustrelila kar nekaj kozlarij in dej mir. Raje beri še ostale in se kaj nauči.
Noben tukaj ne je izključno zdrave hrane. Vsi delamo napake in vsi smo krvavi pod kožo. Ne moreš pa nekomu svetovati, ki želi pripraviti zdrav obrok cvrtja, moke itn. Pika.
Zdej dej pa mir, ker si že hudo tečna. Malo ego izklopi in bo takoj lažje.

New Report

Close