Najdi forum

težave v zvezi, potrebujem pomoč

lep pozdrav. imam par vprašanj oziroma potrebujem nasvet. Z punco sva skupaj več kot dve leti, imava se zelo rada, skupaj počneva veliko stvari. Ona mi ni prva, vendar mi edina toliko pomeni, da sem pripravljen storiti vse da jo obdržim.
problem je pa v tem, da ima ona slabe izkušnje iz preteklosti, saj je bila razočarana in ji je to ostalo globoko v njej. Sedaj pa je nastal problem, saj se je to razočaranje vrnilo in jo je bivši fant začel kontaktirati, jo prosil še za eno priložnost. Govori, da se je spremenil in da je nebo več tako razočaral. Ubistvu nista nikoli bila skupaj, ker je bila ljubezen enostranska, potem pa sem v njeno življenje vstopil jaz. In bilo je vse vredu dokler se ni začelo pred pol leta vse skupaj.
Predlagala mi je premor, saj bi rada premislila o vsem skupaj, vendar ima željo poizkusiti znova z njim, ter se prepričati da on ni tisto kar si želi ampak jaz. Pravi, da me ima zelo rada, vendar se ji v glavi pojavljajo zmiraj dvomi, ko jo kontaktira, neve kaj storiti. Pravi, da bi potem še vedno nadaljevala z mano, vendar to je spet tako čudno. Nevem ali je vredno da ji to dovolim.
imam jo zelo rad, prav tako tudi ona mene. vendar je trenutno zmedena.

kaj narediti? kaj storiti da izboljšam nastalo situacijo? hvala
prosim za nasvet. hvala

Nič ne moreš izboljšati, pustiš jo, da gre in da ugotovi, da se je zmotila. Ti pa živiš svoje življenje naprej in jo ne čakaš. Človek, ki mora spet probati z bivšim ali je ali ni, te ne mara, je samo navajen udobja, ki ga ima s teboj. Zatorej je tvoja energija odveč, pusti jo in živi svoje življenje, zagotovo se najde nekdo, ki te je vreden, mislil ena, ki te je vredna in si bosta oba delila energijo v enakem razmerju, brez pogojev.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

saj to nekako zastopim, ampak nekako nemorem naprej brez nje. oba ne želiva končati zveze na tak način. sama mi je to rekla.
problem je v tem ker drugače je vse vredu v najini zvezi.. samo na momente pride tako.. kot izve kaj oziroma dobi kontakt od njega..

res si želim ostati z njo.. tak tip človeka sem..
ona je pa trenutno zelo zmedena.. in zato vstrajam ker vem da sva za skupaj. ne želim da se prehitro odloči.. potem ko bo pa ugotovila da je naredila napako, se pa bojim da nebo nikoli več isto

Poskusi se vživeti v njeno kožo. Pod kakšnimi pogoji bi ti njej predlagal isto? Torej da prekineta, da boš ti lahko stestiral bivšo neuslišano ljubezen?

Ko nekoga ljubiš tako kot je treba, nisi zmeden in ne pustiš nobenemu, da te zmede. Jaz ji ne bi dala časa, da spozna, če te morda čez pol leta spet vzame nazaj. Se ti zdi, da te spoštuje s tem?? Da te ima dovolj rada?? To je nezrelo in neodgovorno dejanje. Verjamem pa, da ti je hudo, ker jo imaš rad. In priporočam ti, da prebereš Primoževo sporočilo večkrat na dan, ker točno tako je!

lp

nevem res nevem..
ubijam se z premišljevanjem, nimam volje do ničesar. skoz samo razmišljam in razmišljam.

Če bi bila ona samo malo zmedena, bila pa prepričana, da želi ostati s tabo in te ne izgubiti v nobenem primeru, potem bi bilo še ok. Ampak da ti je punca dejansko rekla, da želi sprobati spet z bivšim, tebe pa pustiti na čakanju, glej to pa je nekaj čisto drugega. Ne verjamem, da te ima rada oprosti. Razumem, da znajo bivše ljubezni včasih zmesti človeka, da mogoče za trenutek pade v čudno razpoloženje..ampak če je ljubezen do trenutnega partnerja dovolj močna, ga ni bivšega, ki bi to ljubezen omajal do te mere, da bi želela iti nazaj k njemu!

Vprašaj jo, kako bi se ona počutila, če bi ti njo dal na stran in bi šel malo nazaj k bivši, da vidiš, katera je prava zate. Če se po tem ne bo zavedla svoje neumnosti, zmede in nepravičnost, je bolje, da čim prej pozabiš na njo, greš naprej. To, da si prepričan, da je ona zate, je samo domišljija v tvoji glavi, ker je še ne poznaš, si si pa ustvaril o njej neko sliko, ki ni preveč podobna resnični. In prav imaš, ko se bojiš, da potem več ne bo tako. Razumem te, da si želiš, da bivšega sploh ne preizkuša, ker bi se potem, če bi se vrnila k tebi, počutil kot rezerva. Bojim pa se, da je punca šla že predaleč in te tako tudi že obravnava. Na tebi pa je, če ji boš to dovolil. Vse to ji lahko lepo spoštljivop poveš in se umakneš. Bo bolelo, ampak bo minilo in naredil boš nekaj dobrega zase.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

vse to zastopim kakor pravite. mislim da še sama neve kaj hoče. rekla mi je še da nebi imela nič z njem, samo pogovarjala bi se nekako v tem smislu. Ampak da sma v manjšem kontaktu kot do sedaj, da ima ona čas premislit. moj pogoj je takšen: dam ji čas za premislek, ampak hočem da samo premišljuje, ne pa da bi imela kaj z njim. Drugače bom moral res narediti temu vsemu konec, kajti samo sebe ubijam s tem 🙂 in vem da tudi njej ni lahko :/

mogoče pa hoče, da sta v manjšem kontaktu kot do sedaj zato, da bi lahko ta čas, ko se vidva ne slišita preživela z njim in jo ti pač v tem času ne bi “gnjavil” s klicanjem.

Njej ni lahko, ker ne ve, kako bi sedela na dveh stolih. Zna pa zelo lepo to zavijat v celofan.

Daj ji proste roke, naj dela, kar hoče. Res ne vem, zakaj se prostovoljno postavljaš na rezervno klop. Ker točno to si, rezerva. Očitno.

in se odlocila za enega od vaju + ce bi prsla nazaj bi jo ti poslusu kaj ma za rect in se spet stopil.
ves enkrat mi je reku bivsi: hudic s sili se muhe zre 😉
bolje vrabec v roki kot golob na strehi..ce se ne izide! zal.

A to je provokacija, al kaj? Če se samo skušam postaviti v tvojo kožo, me kar zmrazi, pa kaj si ti dopuščaš, ljuba duša? Ne bit taka mevža, pa reč babi, da nej se ne zajebava s tabo, ker to več kot očitno počne, nezaslišano!!

Pozdravljeni!

Pišem kar pod to temo, ker nisem vedla, kje točno naj postavim vprašanje.
S fantom bova kmalu skupaj 1 leto, je moj prvi resni fant – prva zveza, ki traja dlje kot 1 mesec. Na začetku je blo vse čarobno, še vedno se odlično ujameva. Je res super fant, dela vse majhne pozornosti, na katere drugi fantje pozabijo – sploh se ne more primerjat z drugimi!
Ampak po parih mesecih, ko sem začela jemati kontracepcijske tabletke se je s tem pojavil stranski učinek – depresija in tako so se začeli prepirčki, ne pravo kreganje, zaradi bedarij. Ali pa na primer, da sva se pogovarjala ob večernih urah (prosila sem ga da me takrat ne kliče!) in sem bila utrujena ter zato tudi dostikrat odreagirala bolj tečno oziroma slabše, kot bi morala.
S tem pričkanjem pa je prišla na dan tudi njegova slabost – ljubosumje. Ni mu bilo prav moje delo, promocije ob večernih urah in se je zaradi tega večkrat jezil. Tudi to, da bi šla s prijateljicami ven, ni prišlo v poštev, ker bi ga lahko po njegovem mnenju prevarala. Razumem njegovo negotovost, ker se mu je to zgodilo pri bivši. Vseeno pa to ni prav, sama ne vidim problema, ker po moje sem lahko z njim in grem tu in tam s prijateljicami! Sploh pa sem šla sama odkar sva skupaj le dvakrat ven!
Večkrat mi govori, da bi mi bilo lepše brez njega in da bi lahko uživala svoje samsko življenje. Res ne razumem njegovega mišljenja, ker sem mu že povedala, da če bo še naprej govoril v tej smeri, bo tak tudi delal in posledično se bo to res zgodilo.
Prepiri so prinesli tako daleč, da je pred parimi tedni rekel, da ima vsega dovolj in da je konec. Narazen sva bila en teden in ni me pustil pri miru. Skos mi je pisal, da ga nič ne pogrešam a ob istem času mi je navedel vse razloge, zakaj je bolše, da nisva skupaj. Prosila sem ga, da zbere dovolj poguma, da mi vse to pove na štiri oči, ker si to po tolkem času tudi zasluživa. In ko sva se po enem tednu dobila sva si oba želela le to, da sva spet skupaj. Obljubila sva si, da se bova trudila, a prepiri ostajajo.
Sedaj se sprašujem, kako spet pridobiti tisto začetno čarobnost in kako bi se spet imela tako lepo z njim kot pred letom dni. Ali je možno, da sva s tečnarjenjem drug drugega tolko prizadela, da se stvari ne da popraviti?
Ker živiva daleč (obiskujeva isti kraj šolanja), se videvava čez teden in takrat sama ne naredim dosti zase. Sem v šoli, potem sem večinoma z njim. Prijateljica mi je rekla, da bi mogla bolj gledati nase, da je možno, da mi že preseda vse skupaj. In res je, včasih mi gre prav na živce! Ne vidim se več toliko s prijateljicami, tudi telovadbo zanemarjam, zato da sem z njim. Ampak vseeno ga imam rada in si želim popraviti zvezo … upam da je možno, ne vem pa če je … in kako to narediti, ker ga res ne želim izgubit!

Iskreno iz srca vas vse prosim za pomoč. *

On bi moral svojo negotovost premagati sam pri sebi in ne tako, da ti tičiš z njim kot srajca s hlačami, ampak ravno tako, da bi še vedno počela vsak svoje dejavnosti, kjer bi spoznaval, da so skrbi za ljubosumje odveč. Ljubosumen je lahko samo človek, ki je negotov vase, posebej če nima pravih razlogov. Drugače je pa najbolje, da te priklene nase.
Mogoče imata s tem res manj prepirov, ker je on bolj pomirjen, ampak lahko se zgodi, da boš nekega dne spoznala, da živiš še samo zanj in ne zase. Enostavno moraš imeti tudi čas zase, ni ti treba opustit svojih hobijev in stvari, ki te veselijo. Razloži mu to, povej, da ga zaradi tega nimaš nič manj rada. Verjetno bo zaradi tega kak prepir več, ampak to je zame edini pravi način. No, tako bi naredil jaz, ti pa premisli, da ali to ustreza tudi tebi, vama.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Odgovarjam prvem postu.

Been there done that. Model..dojami da je over and out. Edino ka morš zdej nardit je , da ji poveš da tko ne morš več in da greš raj sam sovjo pot. To je fakin disrispekt do tebe. Ženska te izkorišča, ker ve da, boš vedno skočil kot kužek..dejansko pa t enima več rada. Rada te ma samo še kot frenda…mal bolšga frenda..ampak to je to. Vem da boli k prasica sam te bo še bolj. Pust jo danes. Boš vidu kako se bo usrala. Šla bo do bivšega in pol bo ugotovila kaj je zgubila. Ti boš meu pa spet pošlihtan lajf. Tko je vedno.

odgovor na 1.post: lej,nwm kak nj drgač povem,ampk to kar ti je punca “predlagala” je nezaslišano.če takle razmišla,te že nima dost rada!!tut js sm mela med svojo zdejšno zvezo en izpad bivšega,ki mi je včasih pomenu use,in sm velik pretrpela zrad njega,ampak niti pod razno nism razmišlala o tem d bi bla spet z njim,in dala pavzo zdejšnjemu fantu,ker mam tega čist preveč rada,da bi hotla bit s komerkol drugim al se samo pogovarjat s kirim.to zame ni ljubezen!tko da ti svetujem,da dobr premisliš ka boš nardiu…ampak to kar dela tvoja punca že ni vredu,MILO REČENO.

Primož ti je lepo povedal.

Vsak izmed nas ve v tem trenutku kaj mu nekdo pomeni.
Glede na tvoje besede nisi na prvem mestu.

Odloči se zase. Imej sebe rad in se zavedaj, da si vreden ljubezni. In ona ti je ne more dati, ker je nima, niti zase.

Pojdi dalje in ne čakaj nanjo, a to odločitev moraš sprejeti sam. Če ne boš ti stal za tem da greš svojo pot, se ti bo neprestano vračala oz. jo boš čakal.

Težko je…a včasih je treba. Zapustiti neko pot in se podati v neznano.

Zmoreš.
Zato ker veš da si zaslužiš več.
Korak po koraku.

Imej se rad!

Zivjo!
Nujno potrebujem pomoč..s fantom sva z zvezi 2 leti in res se imava odlično.zaupava en drugemu, sex je vrhunski, ne kregava se, ni lobusumja…skratka vse kar si lahko od zveze sploh želiš imava.

Je pa en problem. sama sem zelo ambiciozna oseba, 1.letnik faxa. Izhajam iz družine, kjer sta znanje in izobrazba zelo cenjeni vrednoti. On je tri leta starejši in še nima dokončane srednje šole. nekje umes je “zabluzil”, k temu je pripomogla tudi njegova družba in dejstvo, da je odraščal le z mami, ki mu je dovolila vse. Odkar je pustil šolo dela preko servisa in služi denar, na mojo pobudo pa je začel delati izpite za nazaj, v upanju da bo naredil maturo in se jeseni vpisal na fax. Sam ima ambicije in željo po izobraževanju na faxu, vendar je len. Ne da se mu. Samo govori in ne naredi nič. in to je postala ovira.

Nazadnje sem mu postavila ultimat. če se jeseni ne vpiše na fax, bo ostal sam. Ne vem, ali delam prav.neznansko me boli, ko pomislim, da bom zaradi njegove lenobe ostala brez njega. Vsak dan razmišljam o najinem skupnem življenju, saj imam občutek da sva si usojena. Po drugi strani pa vem, da s tako osebo v življenju ne morem biti. ne morem vedno znova nekoga priganjati in “vleči za sabo”. Srce se mi trga in ne vem kaj naj storim.

Prosim za nasvete!

Pozdrav,
Sploh newem kje , da začnem vendar resnicno rabim pomoč
Oz.nasvet.
Pred 2,5 leti sem spoznala fanta v katerega sem se zaljubla takoj in on vame! Na začetku je bilo vse
perfektno , odselila sem se od doma sla k njemu v dom , sla delat da si lahko dom placujem !
On pa me je vsak dan znova sprasevau o mojih bivših fantih , kdo so in seveda jst mu nisem povedala resnice, sm se bala kako se bo odzvav pa se mi je zdelo brez pomena saj imam samo njega in sm samo
z nim , dokler ni zvedu resnice ! Takrat je blo tezko , ful si je jemau k srcu ceprav dejansko nobenega od bivših fantov sploh ne pozna ne nic , slo je za to da sm se mu zlagala in mi nemore vec zaupat!
Od tega je danes 2,5 in se zmiraj tega ni pozabu , ceprav mu dajem vse stalno sem z nim , nimam nobene prijateljice , usak dan me obtozuje da sm z drugimi a ne hodim vn nikamor,
Z nim sem vsak dan skori pri njemu doma v sobi 1krat na mesec si kak mcdonalds privosciva in to je tudi vse! In on me nenehno obtozuje da ce sem se uno zlagala da ga lažem da sm z drugimi, domislja si stvari ki jih ni in me iz neznanih razlogov odriva stran in žali tudi pred svojimi starsi!
Newem al se mi mesa kako da mu dokažem da govorim resnico?

Use mu pomagam mu dajem telefon svoj , avto , prevzemam kazni njegove iz cestno prometnih predpisov, da ne zgubi izpita,…
Skratka te 2 leti poznam samo njega in njegovo sobo!
Tudi s prijateljicami sem prekinla stike ker je prevec nezaupljiv!
Verjamem da sm nardila napako ker nisem povedala resnico sam kaj je to tako grozno da nemore pozabit?
Kolko krat mi reče da sm njegovo edino upanje da me ljubi
Pol pa spet grdo ravna zmano!
Newem si zasluzim 3 leta psihicnega matretiranja ker mu takrat nisem povedalaresnice ?
Da ne omenjam da seje on se veckrat zlagau, celo poljubu drugo žensko !
In njegov odgovor je da preden ga nisem zlagala ni biu tak!:/
Pomagajte?
Hvala pa lp

New Report

Close