Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek celiakija – denarno nadomestilo

celiakija – denarno nadomestilo

Ali si upravičen do kakšnega denarnega nadomestila za prehrano v primeru celiakije,….gre za odraslega človeka, ne za otroka….

Hvala za informacije

lp

Ali je starejša odrasla oseba s sladkorno boleznijo tipa B upravičela do kakšnega denarnega nadomestila za prehrano?

Ne in ne, velja za oba vprašanja 🙁

Otroci s celiakijo veljajo za otroke s posebnimi potrebami (za sladkorno tip 1 nisem prepričana) in z zdavniškim potrdilom CSD izda posebno odločbo za dodatek za prehrano + tak otrok je vzdrževan družinski član A5 (torej bistveno višja olajšava za dohodnino).

Za otroke vem,…sprašujem pa za prijateljico…pri 40 -ih ima potrjeno celiakijo, pa jo zanima, ce lahko zaprosi za kako denarno pomoč,…je malo v šoku,..ker je ta brezglutenska hrana zelo draga,….

hvala za informacije

Dražja je moka, iz katere sama peče kruh in malce dražji so makaroni, vnedar so najbolj primerni riževi rezanci.
Če pa kupuje kruh, potem pa je dražje, ja.

se popolnoma strinjam 🙂

Tudi sama imam dieto, ni celiakija, sam pa še bolj omejena s hrano. Kruh se lahko nadomesti z drugo hrano, omake zgostim s proseno moko. Ko sse navadiš ni nič tako groznega. Pravzaprav je to zdrava hrana, brez mašil.

Tudi jaz imam pri skoraj 40-ih potrjeno celiakijo in kljub temu mislim, da ni nobene potrebe po subvencioniranju tovrstne prehrane (bi bile bolj smiselne subvencije za zdravila in pripomočke pri res hudih boleznih).
Ker je specializirana brezglutenska hrana za moj žep občutno predraga, se poslužujem tistih običajnih živil, ki že v osnovi ne vsebujejo glutena: krompir, ajdova kaša, prosena kaša, riž, navadni jogurt, mleko, sir, sadje, zelenjava, meso. Nobene želje po kruhu ali testeninah nimam, oziroma bolje rečeno, nisem pripravljena plačevati oderuško visokih cen za to.

jaz bi tud imela denarno nadomestilo
ne prebavljam najnovejših mlečnih izdelkov, umetna hrana me redi in uničuje zdravje, prebavljam le čim bolj naravno hrano, ki pa je ful draga
na račun moje prilagojene hrane, sem prihranila že kar veliko denarja iz zdravniške blagajne, saj mi tudi zdravila večina škodijo in se v glavnem zdravim naravno. in tudi kozmetike ne prenašam najbolje vse tiste, ki je na voljo in moram v glavnem uporabljati domačo kozmetiko. In vse to ful nanese.
Sem upravičena do kakšne subvencije?

Ne, ni denarnega nadomestila. Tudi jaz se prehranjujem tako, kot je napisala “takole”, ker npr. testenine niso malo dražje, ampak je cena taka, da te poči na rit :p Ker jih imam rada, se včasih pač prekršim…

Celiakija je edina kronična doživljenjska bolezen, ki nezdravljena pušča hude posledice in zanjo NE OBSTAJA NOBENO ZDRAVILO, s kakršnimi se na račun zzzs zdravi druge bolezni!!! In ne mi zato prodajat cvetk, kako bi nadomestilo ker ti nekaj pač ne paše! Za celiakaše je edino zdravilo hrana, ki pa mora biti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} brez glutena in zdrava! In ja, svinjarija je, da ti bolniki ne dobijo nič, a iz zdravstvene blagajne se izteka stotisoče evrov za zdravljenje mamilašev, alkoholikov…. itd!
Cena brezglutenske moke 4eur (navadna 0,60eur), cena 250 gr brezglutenskih makaronov 3eur (navadni 60 centov) cena 400gr brezglutenskega kruha 3eur (400 gr navadnega kruha cca 0,60 eur). Samo za primerjavo!

a mora jesti kruh in makarone? A ne obstaja ogromno vrst hrane, ki so že v osnovni obliki brez glutena? Brezglutenski kruh pač ni zdravilo
ljubica – sočustvujem s tvojo prijateljico – ampak bolezni je pa res veliko. Veliko njih neozdravljivih. Veliko njih povzročenih s hrano. Naj si prebere kakšno pametno knjigo o prehranjevanju in bo ugotovila, da ima ogromno zelo dobrih brezglutenskih opcij prehranjevanja. V mcdonalds pa res ne bo več mogla iti

Ali ta olajšava in dodatek za prehrano veljata tudi za otroke z alergijami, laktozno intoleranco, fruktozno intoleranco,…

Najlepša hvala za odgovor! 🙂

Kot kaže, za razliko od nekaterih drugih držav, pri nas niso in očitno ne bodo imeli posluha glede mesečnega nadomestila za bolnike s celiakijo. Sva z ženo precej spremljala dogajanja okrog te tematike. Do danes nisem zasledil vzpodbudne novice.

Po drugi strani je dobra novica ta, da se pa le malce izboljšuje stanje na področu ponudbe prehrane na trgu. Tukaj pa sva “malce” kriva tudi midva, saj sva uvozila na naš trg novo znamko brezglutenskih artiklov. Upava, da bo vsaj to nekaj pomagalo.

Zdi pa se mi tudi, da je trend diagnosticiranja te bolezni precej v porastu v zadnjem obdobju in da je bolnikov res vse več. Morda bo to pomagalo, da bo narejena sprememba v zakonu glede pravice do nadomestila.

[u]Spletni portal za polno življenje brez glutena[/u] [b][url]http://www.moja-celiakija.si[/url][/b]

Pozdravljen, se tukaj najlepše zahvaljujem za včeraj prejeto pošiljko 🙂

O, pozdravljeni!

Hvala, upam, da bo prišla prav in da vam bojo izdelki všeč.

Vabim vas k ogledu tudi ostalih artiklov, menim, da bomo vsaj malce ublažili zgoraj navedene
težave bolnikov. Trudili pa se bomo še naprej.

Lp,
Jaka

[u]Spletni portal za polno življenje brez glutena[/u] [b][url]http://www.moja-celiakija.si[/url][/b]

Pozdravljeni

kje najdemo te izdelke??
Hvala za odgovor!

Lp, Melita

Tukaj malo poglej:
http://www.moja-celiakija.si/

Vi ste res butast clovek!!!! Vi mislte da ce se zmrdujete da je isto kot imet celiakijo??? Totalno brez nozganov ste!! Sploh neveste kako smo osebe z celiakijo prikrajsane! Ne pa vi k lahko vse pojeste kar vidte. Lhko je rect, drugo je pa cel zivljenje zivet s tem!! Kupi si mozgane! Ljudje neumni!!!!

Bravo!! Eni res nimajo mozganov! Me razkuri ko govorijo neumnosti a nevejo kak sploh je cel zivljenje zivet tako da nesmes nikjer nic jest!

Vi ste ena navadna zmina!! To je velka razlika! Vam privoscim dozivljensko dieto! Neumno res!! Kako lahko sploh kaj takega primerjate! Groza!!! Poden

Baba neumna!!! Brez mozganov,… zarad takih kot ste vi slovenija propada! Ziher lahk sam skos jes krompir… nemorem vrjet kaj zivi na zemlji…..

New Report

Close